Vaječná polévka s kuřecím masem – nejlepší recept

Recept na vaječnou polévku s kuřecím masem je jedním z těch tradičních pokrmů, které vám zahřeje srdce i žaludek. Tato výživná a lahodná polévka spojuje jemné kuřecí maso s lehkými vaječnými nudlemi v aromatickém vývaru. Pokud hledáte teplý a příjemný pokrm, který je skvělou volbou pro oběd nebo večeři, neváhejte vyzkoušet tento recept na vaječnou polévku s kuřecím masem.

Vaječná polévka s kuřecím masem je oblíbeným pokrmem v mnoha kuchyních po celém světě. Je známá pro svou výživnost, chuťový bohatství a zároveň jednoduchost přípravy. Tato polévka je ideálním způsobem, jak si dopřát teplý, uklidňující pokrm v chladných dnech, nebo když potřebujete něco lehkého a výživného.

Suroviny:

  • 1,2 l dobrého vývaru z kuřecích drůbků nebo kostí a zeleniny
  • 3 žloutky
  • ⅛ l smetany
  • kousek pečeného nebo vařeného kuřecího masa
  • petrželka
  • sůl

Postup přípravy:

  1. Smetanu a žloutky rozmícháme v hrnku, vložíme do vodní lázně a za stálého šlehání zahříváme. Po částech přiléváme vývar a šleháme dále, až polévka začne houstnout; voda ve vodní lázni nesmí vřít.
  2. Polévku přisolíme, rozdělíme na talíře, přidáme na kostičky nakrájené teplé kuřecí maso, drobně sekanou petrželku a hned podáváme.

Tato polévka je dokonalým příkladem toho, jak jednoduchá a tradiční jídla mohou být plná lahodných chutí a výživných hodnot. Ať už ji podáváte jako předkrm nebo jako samostatné jídlo, tato vaječná polévka se stane vítaným pokrmem pro celou rodinu. Takže si připravte hrníček teplé polévky, který vám zahřeje duši a tělo.