Válka mezi blogery? To není nic nového…

Může existovat něco, jako je válka blogerů? Válka lidí, co sepisují svoje poznatky do svého webu, nejčastěji založeném na systému WordPress? Určitě a podobné války se odehrávají denně a jsou velmi sledované a čtené.

Jejich popularita je skutečně zajímavá a patří mezi nejčtenější články autora zúčastněného blogu, přičemž i počet komentářů je vždy při nejmenším zajímavý. Jak tyto války začínají, jak probíhají a jak končí, to si řekneme v tomto článku.

Jak může začít taková válka mezi blogery? V konečném důsledku může začít docela jednoduše. Dva blogeři se jednoduše nepohodnou a jelikož jsou to správní blogeři, neváhají zapsat svoje pocity z druhého na svůj blog.

Tím pádem jeden druhému vytvoří určitou motivaci k odpovědi a většinou se odpovědi i dočkáme. Dva blogeři si tedy skrze svoje blogy mohou začít nadávat nebo si to jednoduše vyříkají v komentářích a podobně i přes to, že jsou v běžném životě introverti. Existují však i války větší, kde se nehraje už jen o komentáře a poškození pověsti toho druhého, ale i o něco jiného.

Mezi velmi populární osoby blogerské scény v Česku můžeme zařadit například web pana Vogla a mnoho dalších. Mnoho kontroverzních osob českého a slovenského internetu je uvedeno v tkzv. Exotopedii, ve které se shromažďují jména zajímavých osob, které se něčím zesměšnili, jsou za hlupáky nebo se jim povedlo vyvést něco, co ostatní obdivují ne zrovna kladným tónem. Mnoho z nich patří i do naší válečné blogosféry a následně vznikají podobné články.

Mezi podobnými články navíc poté často probíhá i hádka a padají výhrůžky žalobou a podobně. Většinou však z celé kauzi nic není a celý článek byl akorát pro smích. Bohužel poškodil jméno někoho jiného a pokud takový článek uveřejní skutečně dobrý bloger, jehož web mají ve svých RSS čtečkách desítky dalších blogerů, je velmi nepříjemné být obsahem negativního článku a následně i číst komentáře pod článkem.

Měl-li bych uvést svůj osobní názor, nelíbí se mi to. Obdivuji lidi, kteří toto berou jako negativní, ale dobrou reklamu. Na druhou stranu si myslím, že není důvod veřejně urážet někoho jiného i před osobami, které někdy ani neznám, jelikož se na můj blog podívali například poprvé a nikdy jsem s nimi nebyl v kontaktu. Tak i tak mají tyto články na takřka bulvární úrovni něco do sebe a jak je vidět, jsou čtené.