Vánoční Obchůdky s Albertem pomohou dětem z dětských domovů v Ústeckém kraji

Již osmým rokem rozzáří vánoční atmosféru v prodejnách Albert děti z dětských domovů a jejich Obchůdky.

Děti připravovaly v posledních týdnech vánoční ozdoby a další vlastnoručně vyrobené dekorace. Díky projektu Nadačního fondu Albert si osvojí základy finanční gramotnosti a připraví se tak na vstup do dospělého života. Do letošního ročníku se zapojilo celkem devět dětských domovů a neziskových organizací z Ústeckého kraje.

Zákazníci mohou zakoupit dětmi vlastnoručně vyrobené výrobky a přispět na dobrou věc ve vybraných obchodech Albert v Ústeckém kraji až do 15. prosince. „Obchůdky pravidelně organizujeme již od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř 2,5 milionu korun. Finanční výtěžek ale není to hlavní. Díky Obchůdkům získávají děti ze sociálně ohroženého prostředí praktické dovednosti z oblasti cenotvorby, prodeje, marketingu i komunikace, navíc se dostanou do prostředí, ve kterém se běžně nepohybují,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert.

TIP: Vánoční dárky se dají pořídit také na zahraničních obchodech, jako je například Shein a nechat doručit přes DPD přepravní službu.

Jeden příběh mluví za všechny

Jarek z dětského domova ve Vizovicích měl nelehké dětství. Únik z reality vždy nacházel v tanci, ve kterém ho podporoval i Nadační fond Albert. Dnes je díky své snaze a podpoře okolí úspěšným studentem HAMU, vystupoval v Českém centru v New Yorku či ve Slovenské televizi jako tanečník Heleny Vondráčkové.

Nadační fond Albert letos slaví deset let fungování. Za tuto dobu podpořil nebo proškolil desítky tisíc dětí a zorganizoval množství projektů, v rámci nich rozdělil téměř 110 milionů korun. „Zaměřujeme se na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, a to pomocí projektů Obchůdky s Albertem, Bertík pomáhá nebo Do Alberta na praxi. Cílem těchto projektů je vzdělávání, integrace a rozvoj dětí, které neměly v životě až takové štěstí,“ dodává Petra Režná.

TIP: V Albertu lze koupit bulgur, který je snadný na přípravu a lze ho připravit se zeleninou a masem.