Pobočka Oblastní nemocnice Kolín v Kutné Hoře se připravila na přesun pacientů z Kolína z důvodu rekonstrukce

Pobočka Oblastní nemocnice Kolín v Kutné Hoře se připravila na přesun pacientů z Kolína, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Ve čtvrtek 9. září představil kolínský a kutnohorský management při příležitosti dne otevřených dveří v kutnohorské nemocnici nově upravené, zatím ještě prázdné prostory ve třech patrech – rehabilitační oddělení v přízemí, ortopedii v prvním a chirurgii v patře druhém.

Zdravotníky a hosty přivítala ředitelka Alena Opočenská, která předala klíče od třech oddělení řediteli Kolínské nemocnice Petru Chudomelovi. Prostory září čistotou a novotou, takže spokojen mohl být i středočeský hejtman David Rath, který se slavnostního převzetí za účasti zdravotnického personálů a médií po třinácté hodině zúčastnil.

Od tří hodin pak byly nově upravené prostory zpřístupněny veřejnosti, čemuž předcházelo opět přivítání ředitelkou Opočenskou, projevy starosty Ivo Šalátka a náměstkyně Zuzany Moravčíkové. Přišedší návštěvníci si mohli nechat změřit tlak či hladinu krevního cukru, což bylo včetně kávy a občerstvení kvitováno s povděkem.

Pacienti se přestěhují již po 13. září a pak v týdnu kolem dvacátého září. Od 1. října by se mohl rozjet ostrý provoz, tedy včetně praní prádla, stravování, datového připojení fungující biochemie a podobně. Rekonstrukce v Kolíně začne 1.10. a doba výstavby byla smluvně stanovena na 15 měsíců. Měla by tedy skončit začátkem roku 2012.

Předpokládaná doba kolínské výluky jen sedm měsíců. Stěhují se části oddělení. Musí se obsadit jak denní, tak noční provoz. Vyžaduje to velkou souhru personálu obou nemocnic, klade to vysoké nároky na organizaci práce a samozřejmě je nezbytná pomoc kutnohorských lékařů a zdravotníků.

Oddělení, která jsou teď nově v Kutné Hoře se plánují přesunout zpátky do Kolína. Předpokládá se zvelebení prostor. Celkově by se nemocnice měla více přiblížit evropskému standardu. Poté, co se pacienti vrátí zpět do Kolína, přestěhuje se do uvolněné části nemocnice interna.