Venkovní aquapark praskal ve „švech”

V pátek dětem začalo pětašedesáti denní volno a odpočinek. První dny prázdnin začaly tropicky. Mnoho rodičů vzalo své ratolesti a přišlo se zchladit do kutnohorských bazénů na Karlově, na Kutnohorskou plovárnu.

Plovárna už osmou sezonu návštěvníkům nabízí příjemné osvěžení v prohřívaných bazénech, dětem obzvláště zábavné skotačení v brouzdališti nebo tobogánu se skluzavkou. I pětikorunové zdražení nic nezměnilo na tom, že v sobotu venkovní aquapark praskal ve „švech”.

Aquapark

Bylo zaznamenáno 1100 návštěv. Přijížděli hodně i lidé z Prahy díky symbolickému vstupnému. Nejen Kutnohorská veřejnost má možnost využít téměř nové koupaliště, které nabízí pětadvaceti metrový dlouhý tobogán, širokou žlutou skluzavku, bazén pro neplavce a dětské brouzdaliště s hřibem. Chybí už jen teplá vířivka.

Areál nabízí stolní tenis, kroket i beachvolejbalové hřiště. Šofér, který si vyrazí na plovárnu, může nechat automobil před koupalištěm na neplaceném parkovišti. Asi mnoho lidí neví, že den provozu stojí třicet tisíc korun. Pro uhrazení je každodenně potřeba minimálně 450 osob.

Loňská první polovina prázdnin nebyla pro pokladnu plaveckého stadionu vůbec přívětivá, letos to už vypadá mnohem lépe, hlavně díky počasí. Vedení doufá a objednává na letošní sezonu slunce a vysoké teploty. Podaří se?

TIP: Skvělé podmínky pro vodní radovánky, potápění a šnorchlování nabízí ostrovní stát Malta.