Vězení ho nenapravilo, lupič opět přepadl seniorku a je znovu za mřížemi

Mladý muž byl následně odsouzen ke čtyřletému výkonu trestu odnětí svobody, ze kterého byl propuštěn letos v dubnu.

Několikaletý pobyt za mřížemi ho ale zjevně nenapravil, protože už v květnu zase začal páchat trestnou činnost. Zneužil důvěřivosti starší ženy, se kterou se po návratu s vězení seznámil a s pomocí její platební karty, kterou mu půjčila, aby vybral pár stokorun, jí bez jejího vědomí a souhlasu vybral z účtu 13 tisíc korun. Poté si ještě za její další peníze nakoupil různé spotřební zboží za více jak 23 tisíc, teprve potom žena krádež peněz oznámila.

Nezůstal jen u této krádeže a koncem května odcizil pacientce zdravotnického zařízení na Teplicku z nočního stolku odložený mobilní telefon. Navíc mají policisté poznatky, že to nemusí být zdaleka jediná krádež, které se v nemocnici dopustil, takže není vyloučeno rozšíření jeho trestního stíhání o další skutky.

V polovině července přepadl v areálu nemocnice ženu, ke které zezadu přistoupil a snažil se jí strhnout kabelku. Seniorka následkem útoku spadla na zem, svou tašku ale nepustila a začala volat o pomoc. Neúspěšný lupič z místa činu utekl s prázdnou, bohužel způsobil ženě několik vážných zranění, která si s ohledem na její vysoký věk vyžádají dlouhé léčení.

I tentokrát byli policisté úspěšní a už několik dnů po přepadení podezřelého zadrželi. Soudce vyhověl návrhu na umístění muže obviněného z krádeže a loupeže do vazby, kde bude čekat na přelíčení, u kterého si v případě uznání viny může vyslechnout verdikt až desetiletého vězení.