Víkendové zpravodajství od hasičů Kutné Hory

Hasiči se o víkendu opět nenudili. Museli přijet hned k několika zásahům.

18. června 2013 v 17:32 hodin

Roj včel se usadil na nízkém stromku na Palackého náměstí v Kutné Hoře. Hasiči ze stanice Kutná Hora roj odstranili

20. června 2013

Tři zatopené studny v obci Přívlaky vyčerpali hasiči ze stanice Uhlířské Janovice.

20. června 2013 v 10:40 hodin 

Po přívalovém dešti byla zatopena studna v obci Výčapy. Hasiči z čáslavské stanice pomocí kalového čerpadla provedli vyčerpání vody.

20. června 2013 v 15:46 hodin

Hasiči z kutnohorské stanice vyjeli k otevření zabouchnutého bytu v ulici Benešova v Kutné Hoře. Uvnitř bytu bylo dítě a zapnutý sporák. Hasiči byt otevřeli pomocí speciálního nářadí a byt předali uživatelce.

20. června 2013 v 17:01 hodin

Profesionální jednotka z kutnohorské stanice vyjela do městské části Žižkov, kde byl cítit plyn.Průzkumem bylo zjištěno, že se bude jednat s největší pravděpodobností o nedovolený odběr. Hasiči provedli měření koncentrace plynu. Pracovník RWE  provedl kontrolu a odpojení provizorní přípojky.

21. června 2013 v 10:42 hodin

Převrácený traktor na pozemku u obce Mezholezy byl hasičům z Kutné Hory oznámen Na místo události vyjela cisternová automobilová stříkačka a vyprošťovací automobil. Velitel zásahu průzkumem zjistil, že z převráceného traktoru uniká nafta a hrozí únik oleje.

Řidič traktoru byl mimo kabinu a stěžoval si na bolest hlavy, proto byla na místo povolána zdravotní záchranná služba. Uniklá nafta byla likvidována pomocí sorbentu a traktor byl následně ustaven na kola pomocí vyprošťovacího automobilu.

dsc-0772-1372095512-7259942

22. června 2013 v 01:47 hodin

Hodin vyjeli hasiči z Kutné Hory do městské části Hlouška. Bylo třeba otevřít byt, ve kterém byla žena a tři děti. Žena po neshodách odmítala byt otevřít. Po delším vyjednávání žena byt na výzvu manžela otevřela. Hasiči se vrátili na základnu.

Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje přijalo oznámení o požáru v bytovém domě v ulici Čeplova v Čáslavi. Průzkumem bylo zjištěno, že požár je uhašen vodou z hydrantu. Jednalo se o vznícení potravin.

Požárem došlo k poškození digestoře. Jedna osoba byla převezena do nemocnice s podezřením, že se nadýchala zplodin hoření.K podobnému požáru vyjeli i hasiči  z kutnohorské stanice o několik hodin později.

22. června 2013 ve 21:08 hodin

Vyhlášen požární poplach profesionální jednotce hasičů z Kutné Hory a dále dobrovolným hasičům z Malína, Nových Dvorů a Malešova. Uživatel bytu s pečovatelskou službou v ulici Benešova v Kutné Hoře ponechal v zapnuté troubě připravovaný pokrm.

Vnitřní prostor objektu byl zakouřen a z tohoto důvodu bylo šest osob evakuováno. Zdravotní záchranná služba provedla kontrolu zdravotního stavu nájemníků. Požár se mimo prostor elektrického tepelného spotřebiče nerozšířil. Hasiči použili přetlakový ventilátor k odvětrání.

23. června 2013 v 6:09 hodin

K dopravní nehodě vyjela profesionální jednotka ze stanice Zruč nad SázavouNa dálnici D1, km 62, směr Praha řidička osobního vozu Škoda Yeti během jízdy pravděpodobně usnula a s vozem havarovala mimo dálnici do porostu. Na místě události ještě zasahovala profesionální jednotka z Humpolce. Po vyšetření lékařem byla řidička ponechána namístě.

Bylo provedeno protipožární opatření a kontrola úniku provozních kapalin.

V důsledku mikrospánku havaroval bulharský řidič osobního vozu Peugeot na dálnici D1, 56 km.

S osobním vozem na dálničním mostě spadl na silnici směr Zruč nad Sázavou – Vlašim.

Při nehodě došlo k těžkým zraněním u třech mužů a jedné ženy.

Na místě zasahovala zdravotní záchranná služba (tři vozidla) a vrtulník letecké záchranné služby.

Hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření, likvidaci úniku provozních kapalin a úklid.

24. června 2013 v 00:05 hodin

Hasiči z kutnohorské stanice likvidovali požár dvou plastových kontejnerů v Družební ulici v Kutné Hoře. Škoda byla odhadnuta na 10 000 Kč, uchráněné hodnoty na ostatních sběrných nádobách jsou 10 000 Kč. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření Policie ČR.

Kovanda Luboš – vrchní inspektor, vyšetřovatel požáru