Vlašský dvůr očekává letos svého milióntého návštěvníka

Vlašský dvůr, jedna z nejvýznamnějších památek v regionu středních Čech, očekává letos svého návštěvníka s pořadovým číslem 1.000.000.

TIP: Milovníci asijské kuchyně mohou vyzkoušet recept na Kung pao.

Mělo by to podle předběžných odhadů návštěvnosti být někdy koncem srpna nebo začátkem září. Prozradila tuto informaci jednatelka společnosti Průvodcovská služba Kutná Hora, Ing. Ivana Vopálková. Pro miliontého návštěvníka je připravené malé překvapení, určitě neodejde s prázdnou.

Připraven je nejen slavnostní přípitek a pamětní list, ale také spousta dárků od sponzorů, mezi kterými nechybí poukaz na bezplatné víkendové ubytování v jednom z místních hotelů, v němž lze útratu platit hotově i virtuální kartou. S prázdnou však neodejdou ani ostatní návštěvníci stříbrného města.

Návštěva právě Vlašského dvora, tajemné Kostnice nebo Parléřova chrámu sv. Barbory, káva na zahrádce některé z milých kaváren v krásně opravených křivolakých uličkách či nezapomenutelná návštěva Českého muzea stříbra a středověkého dolu, to jsou zážitky, které může nabídnout jen Kutná Hora.