Volba předsedy Nejvyššího kontrolního úřadu

Cesta změny (CZ), Liberální reformní strana (LiRA), Občanská demokratická aliance (ODA) a Volba pro město (VPM) po společné debatě rozhodly kandidovat na post předsedy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ)  Bohdana Dvořáka a ukončit tím rok činnosti NKÚ bez hlavy. „Doufáme, že tento nepochybně dobrý návrh, se kterým přišla LiRA, najde širší podporu i v Poslanecké sněmovně PČR, zvláště poté co si jej osvojila US-DEU,“ píše se v návrhu stran.

„Pan Bohdan Dvořák patří k lidem, jehož morální a profesní kredit je velmi vysoký,“ říká předseda Cesty změny Jiří Lobkowicz. „Dokázal to hned v několika vážných situacích,“ dodává.

Mgr. Bohdan Dvořák *1949

Absolvent právnické fakulty UK Praha (1969 – vyloučen ze studia, rehabilitován po roce 1989), 1993 – 2002 Nejvyšší kontrolní úřad (ředitel územního odboru NKÚ NUTS II pro kraje Liberecký, Královéhradecký a Pardubický), místopředseda vládní komise pro odstraňování byrokratické zátěže (1996-1997), kromě politických aktivit v letech 1989-1998 (KAN, ODS) veřejná publikační činnost (Evropská integrace, Profit, LN), spoluautor publikace “Boj proti korupci ve veřejné správě” (MV ČR), přednášková činnost pro MV ČR a pro Transparency International,1990-1998 člen zastupitelstva města Pardubice.

TIP: Jak funguje rychlá půjčka ihned, půjčky pro dlužníky nebo online půjčka ihned na účet?

Od roku 2002 – Český a moravský účetní dvůr, s.r.o.- ředitel divize pro veřejnou správu, lektorská činnost v oblasti finanční kontroly pro řadu institucí a veřejnou správu, spoluautor publikace “Zákon o finanční kontrole ve veřejné správě v praxi” (ČMÚD 2003). Od roku 1998 členem české pobočky Transparency International, od roku 2002 místopředsedou VR.