Výstavba sportovně obchodního centra místo zimáku v Teplicích byla zahájena

Píše se polovina listopadu 2015 a těžké stroje se poprvé zakusují do ruiny starého zimního stadionu v Teplicích.

„Trosky zdemolovaného stadionu v Teplicích budou odstraněny a místo tak přestane být ostudou našeho města. Pevně věřím, že lidé v Teplicích budou potěšeni tím, že se tato část města po dlouhých čtyřech letech konečně změní. Vždyť už samotný příjezd do Teplic byl velkou ostudou, protože první, co každý viděl, byly právě tyto ošklivé trosky kdysi slavného zimního stadionu. Nyní se vše změní,“ uvedl při zahájením demoličních prací v listopadu 2015 generální ředitel skupiny JTH Jaroslav Třešňák.

Zahájení demolice bývalého zimního stadionu v Teplicích kvitovalo i samotné město Teplice. „Jsme nesmírně rádi, že trosky stadionu zmizí a v blízké době zde vznikne něco nového a pěkného. Problém se zimním stadionem nás trápil několik let a je dobře, že soukromý investor v podobě Jaroslava Třešňáka, zahájil demolici objektu. Myslím, že i tuto činnost uvítají všichni lidé v Teplicích,“ uvedl na tiskové konferenci náměstek primátora města Teplice Hynek Hanza.

Co bude stát na místě bývalého stadionu?

V únoru 2018 byla zahájena výstavba sportovně obchodního centra, který bude svým způsobem ojedinělým v celé České republice. Zároveň se stane nejmodernějším. Na střeše centra totiž vznikne velké lanové centrum s několika prolézačkami. Lanový park bude sloužit pro sportovní vyžití široké veřejnosti. Bude tvořen trasou z rozličných lanových překážek ve velké výšce nad zemí.

Lanový park bude nabízet dětem i dospělým výlet do velkých výšek, a přestože se jedná o dobrodružnou záležitost, je vše zcela bezpečné. Park bude obsahovat 14 překážek ve výšce cca 6 metrů nad střechou. Chybět nebudou také lanovky, které jsou populárním prvkem všech lanových parků.

Výhodou bude to, že provoz lanového parku a lanovek bude oddělený a návštěvníci si budou moci vybrat, kterou atrakci navštíví. Lanové překážky budou tvořeny rozmanitými konstrukcemi z lan, sítí, dřevěných kůlů a utvoří prostor pro výzvu, pohyb a kreativní zábavu.

Každý návštěvník bude mít na sobě oblečený celotělový úvazek se speciální karabinou. Výstavbou dojde k ideálnímu skloubení sportu a obchodu v jednom. Centrum by se mělo stát místem společného setkávání všech obyvatel města Teplice i jeho návštěvníků. Cena, za kterou bude lanový park postaven, je téměř 22 milionů korun.

„Myslíme si, že pro Teplice tato výstavba bude dalším posunutím a zvýšením prestiže našeho krásného města. Už v listopadu 2015 jsem říkal, že město zbavíme této ostudy, která zde v podobě zimního stadionu byla. Své sliby skupiny JTH plní a jsem rád, že nyní byla zahájena výstavba,“ říká Karel Schön.

Práce na výstavě byly zahájeny v únoru 2018 a na konci listopadu letošního roku by mělo dojít k předání díla. „Harmonogram prací je jasně naplánovaný tak, aby už v prosinci 2018 před vánočními svátky bylo centrum v provozu,“ informuje Karel Schön, mluvčí JTH.

Kdysi moderní stadion pro 6000 diváků prožil velmi smutný konec. Pětatřicet let starou chátrající halu se tehdejší majitelé rozhodli zbourat poté, co se jim ji nikomu nepodařilo prodat. Demoliční firma ze stadionu vytěžila, co se dalo zpeněžit (dřevo, kovy a zařízení stadionu) a následně demolice přestala. Majitelem demoliční firmy byl bezdomovec žijící na Slovensku.

Původní majitelé nabízeli pozemky, ovšem nikdo o ně v té době neprojevil zájem, a nikdo ani nechtěl ruiny odstranit na své náklady. Změna přichází v roce 2015, kdy trosky zimního stadionu v Teplicích s pozemky koupili manželé Třešňákovi.

TIP: Chce-li člověk investovat, může například do kryptoměny. Ethereum kurz láká investory. Je to zajímavá investiční příležitost pro ty, kteří mají vysoce diverzifikované a vyvážené portfolio.