Výtěžek z benefičního blešího trhu podpoří Mobilní hospic Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem

Organizátorky akce se rozhodly podpořit dobrou věc a zapojit do pomoci co nejvíce lidí. Začaly s výzvou: Hledáte nové kousky do skříně? Rádi byste si přečetli zajímavou knížku? Pověsili na zeď hezký obrázek?

Přijďte si za příjemné ceny koupit zajímavé věci, které už jiní nepoužívají, ale mohly by posloužit Vám…
Podařilo se jim tak zpříjemnit jednu srpnovou neděli mnoha lidem, kteří si přišli poslechnout muziku v rámci Malého Hamburku a osvěžit se do Osvěžovny v ústeckých Městských sadech.

„Sečteno a podtrženo: na Mobilní hospic ústecké Masarykovy nemocnice letí 12 255 Kč! Moc děkujeme všem, kdo jste přišli a akci podpořili,“ poslala vzkaz jedna z organizátorek, Anna Urbanová. Dík patří i dalším děvčatům: Barboře Ulrichové, Markétě Rajmanové, Lindě Honsové, Pavlíně a Michaele Lazarovým, Pavle Brabencové a Karolíně Al-Eraidiové.

„Za celý tým mobilního hospice bychom chtěli velmi poděkovat a ocenit velmi záslužnou a nezištnou akci děvčat, která se setkala s takovým úspěchem. Umožní dovybavit náš tým dalšími dvěma pohotovostními batohy, se kterými sestřičky vyráží za pacienty do terénu,“ uvedla MUDr. Jana Dušánková, lékařka, která pracuje již dvacátým rokem na Onkologickém oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a je členkou týmu mobilního hospice, při jehož vzniku před čtyřmi lety stála. MUDr. Jana Dušánková obdržela přední ocenění ve čtenářské anketě Osobnost roku Ústeckého kraje 2016, kde se umístila třetí v kategorii Dobrý skutek.

Podpořit akci a nakoupit si na bleší trh přišla Lucie Libešová z Ústí nad Labem. „Nakoupila jsem několik věcí pro děti i pro sebe. Několik let jsem pracovala jako zdravotní sestra. Dnes vyučuji na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Vím, jak je pomoc a podpora důležitá. K dobročinnosti vedu i své děti,“ uvedla Ústečanka v rozhovoru pro e-usti.cz.

O Mobilním hospici Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem:

Multidisciplinární tým mobilního hospice tvořený lékaři, zdravotními sestrami, sociální pracovnicí, psychologem a v případě potřeby i kaplanem, pomáhá těžce nemocným pacientům skončit svůj životní příběh doma, ve svém vlastním sociálním prostředí a v kruhu rodiny.

Pečuje o pacienty v konečném stadiu nevyléčitelných onemocnění, u kterých jsou možnosti kauzální léčby vyčerpány a pacient a jeho rodina preferují péči v domácím prostředí. Tento tým se stará o celkový komfort umírajícího a jeho rodiny.

To znamená péči o pacienta nejen po stránce fyzických obtíží a psychické pohody, ale i snahu podpořit pečující rodinu včetně zabezpečení dostupné sociální pomoci. Mobilní hospic Masarykovy nemocnice pracuje od září 2014 a dosud jím prošlo více než 400 pacientů. Hlavním smyslem hospicové péče je kvalitně prožitý zbývající čas umírajícího a podpora jeho rodiny a blízkých.