Webová stránka stojí 250 Kč, proč jí nemáš?

Stále jsi uživatelem služeb typu Webgarden.cz, Websnadno.cz, Blog.cz a dalších? Už tě také nebaví tak omezené služby a možnosti, které tyto hostingy nabízejí? Nemůžeš kvůli tomu dosáhnout pořádných kvalit svých webů a chceš se zlepšit?

Bojíš se však toho, že být lepší je hodně drahé a musíš k tomu mít doma tiskárnu na peníze nebo mít rodiče za milionáře? V tomhle případě to tak není a bát se nemusíš. Dneska si ukážeme i jiné možnosti, jak si založit web na profesionálnější úrovni.

Mnoho lidí si mylně spojuje možnost vytvoření webové stránky s krutými cenami. Jistě. Pořádné webové stránky jsou drahé a zaslouží investice několika(set) tisíc korun. Ale jde to i jinak. Lze se vyhnout výše uvedeným službám a začít pořádně „bydlet“.

Ne nadarmo se říká, že na internetu nalezneš všechno. V dnešní době nabízejí hostingové  společnosti mnohé. Jsou i takové, které za to nechtějí zaplatit a například požadují jen pár odkazů na tvém webu. Takovým je například hosting Endora.cz.

Ta skutečně nabízí svoje služby zdarma a je možná registrace domény II. řádu (neco.cz), či III. řádu (neco.endora.cz). Můžete si tedy vytvořit svoje webové stránky zdarma, využijete-li tedy domény III. řádu a vyberete si z několika možných koncovek. Podobnou nabídku nabízejí i například na Webzdarma.cz, či IC.cz. Chcete-li ale svojí vlastní doménu, můžete využít právě druhé možnosti a tou je doména II. řádu.

Tu si zaregistrujete například na Kvapem.cz, či třeba xHosting.cz. Následně ji doplníte do registračního formuláře Endory a můžete začít nahrávat obsah na svoje webové stránky, stejně jako v případě domény III. řádu s rozdílem, že máte svojí doménu.

Po absolvování tohoto prvního kroku však obdržíte pouze a jen přihlašovací údaje na Váš FTP server, databázi a podobně. Webové stránky zatím nemáte vytvořeny a potřebujete si je vytvořit. Máte prostor, ale nemáte obsah.

Chcete-li se poddat nějakému redakčnímu systému, můžete. Námi doporučený je systém WordPress, o němž pojednává mnoho webových stránek, stačí jen hledat. Jednou z nich je česká podpora cWordPress.cz, kde si jej můžete stáhnout a přečíst si informace o jeho instalaci. Skrze tento systém si můžete vytvořit podobné stránky, jako máme my.

Za 250 Kč, které jste utratili při registraci vaší domény, jste si vytvořili webové stránky běžící na systému WordPress a v tomto okamžiku stojíte nad podobným dílem, jako je Král webů.cz. Domény se registrují na jeden rok, proto Vás Vaše webová stránka bude stát oněch 250 Kč na jeden rok a řekněte sami, zda-li to nestojí za zkoušku oproti na začátku článku zmíněným službám, kde nemůžete ani setinu toho, co můžete tady. Navíc s doménami druhého řádu můžete zakládat i subdomény typu neco.neco.cz a mnoho dalších. Bez jakékoliv znalosti programování, pouze se židlí, PC, svým mozkem a 250 Kč. Držíme Vám palce.