Webová stránka stojí 250 Kč, proč jí nemáš?

Stále uživatelem služeb typu Webgarden.cz, Websnadno.cz, Blog.cz a dalších? Proč mít tak omezené služby a možnosti, které tyto hostingy nabízejí? Vždyť kvůli tomu nejde dosáhnout pořádných kvalit.

Být lepší rozhodně není drahé a člověk nepotřebuje tiskárnu na peníze nebo mít za rodiče milionáře. V tomhle případě to tak opravdu není a není se čeho bát. Dneska si ukážeme i jiné možnosti, jak si založit web na profesionálnější úrovni.

Mnoho lidí si mylně spojuje možnost vytvoření webové stránky s krutými cenami. Jistě. Pořádné webové stránky jsou drahé a zaslouží investice několika(set) tisíc korun. Ale jde to i jinak. Lze se vyhnout výše uvedeným službám a začít pořádně „bydlet“.

Ne nadarmo se říká, že na internetu je všechno. V dnešní době nabízejí hostingové společnosti mnohé. Jsou i takové, které za to nechtějí zaplatit a například požadují jen pár odkazů na tvém webu. Takovým je například hosting Endora.cz.

Ta skutečně nabízí svoje služby zdarma a je možná registrace domény II. řádu (neco.cz), či III. řádu (neco.endora.cz). Zde se tedy dají vytvořit webové stránky zdarma, využije-li tedy člověk domény III. řádu a vyberete si z několika možných koncovek. Podobnou nabídku nabízejí i například na Webzdarma.cz, či IC.cz. Chce-li člověk ale svojí vlastní doménu, můžete využít právě druhé možnosti a tou je doména II. řádu.

Tu si zaregistruje například na Kvapem.cz, či třeba xHosting.cz. Následně ji doplní do registračního formuláře Endory a může začít nahrávat obsah na svoje webové stránky, stejně jako v případě domény III. řádu s rozdílem, že má svojí doménu.

Po absolvování tohoto prvního kroku však uživatel obdrží pouze a jen přihlašovací údaje na FTP server, databázi a podobně. Webové stránky zatím nejsou vytvořeny a potřebují tedy vytvořit. Existuje prostor, ale nemá obsah.

Chce-li se uživatel poddat nějakému redakčnímu systému, může. Námi doporučený je systém WordPress, o němž pojednává mnoho webových stránek, stačí jen hledat. Jednou z nich je česká podpora cWordPress.cz, kde si jej může stáhnout a přečíst si informace o jeho instalaci. Skrze tento systém si může vytvořit podobné stránky, jako máme my.

Za 250 Kč, které člověk utratil při registraci domény, jsou vytvořené webové stránky běžící na systému WordPress. Domény se registrují na jeden rok, proto Vás Vaše webová stránka bude stát oněch 250 Kč na jeden rok a to určitě stojí za zkoušku.

Oproti na začátku zmíněných služeb zde člověk může dělat stokrát tolik věcí. Navíc s doménami druhého řádu se mohou zakládat i subdomény typu neco.neco.cz a mnoho dalších. Bez jakékoliv znalosti programování, pouze se židlí, PC, svým mozkem a 250 Kč. Držíme palce.