WhatsApp má už dvě miliardy uživatelů a chce se dál profilovat jako nástroj na bezpečnou komunikaci

Je to třetí nejstahovanější aplikace poslední dekády a i na iOS jedna z nejpoužívanějších aplikací vůbec. Řeč je pochopitelně o populární chatovací platformě WhatsApp, který po dlouhé době zveřejnila čísla – po světě ji používají dvě miliardy lidí, tedy necelá čtvrtina celosvětové populace.

Jedná se o vzestup o půl miliardy uživatelů z doby před dvěma roky. Ještě před čtyřmi roky používala platformu polovina lidí oproti nynějšku. Šéf WhatsAppu Will Cathart při této příležitosti vyzvedl pro The Wall Street Journal především bezpečnost aplikace.

Ta je už v základu opatřena koncovým šifrováním tak, aby mohl přečíst zprávy jen odesílatel a příjemce, nikdo jiný včetně samotného WhatsAppu. To je ovšem praktika, kterou nemají příliš v lásce zákonodárci a policisté v případě vyšetřování.

Jak už minulý rok oznámil Mark Zuckerberg (do jehož facebookového impéria WhatsApp patří), populární aplikace by měla do budoucna být schopna přímo spolupracovat s dalšími chatovacími službami z koncernu, tedy aplikací Messenger a zprávami na Instagramu. Cathart však přiznal, že integrace bude mít své limity.

V nejbližší době čeká WhatsApp také integrace tmavého módu – doposud je to jedna z mála masivně rozšířených aplikací, která jej v základu nenabízí.

Podle společnosti Sensor Tower byl WhatsApp ve třetím čtvrtletí minulého roku čtvrtou nejstahovanější aplikací na iOS, hned po sesterském Instagramu, s více než 25 miliony staženími. Přestože je Facebook v podstatě celosvětovým lídrem v oblasti komunikačních aplikací, Zuckerberg označil Apple za svého největšího konkurenta na tomto poli.