Žák ze ZŠ s rozšířeným vyučováním informatiky v Teplicích uspěl v soutěži

Napsal Redakce (ms) – Středa, Leden 30, 2019 · Napsat komentář 

Na Krajském úřadu Ústeckého kraje proběhlo předání cen výhercům krajského kola finále této soutěže.

Ceny výhercům předal náměstek hejtmana pro oblast školství, mládeže a sport Petr Šmíd a zástupce Microsoftu Karel Klatovský. Smyslem soutěže je podpora prevence v oblasti elektronické bezpečnosti mládeže a preventivní aktivity snižující míru elektronické kriminality na území jednotlivých krajů.

V rámci krajského finálového kola Kvízu PLUS první příčku obsadil David Naď ze Střední odborné školy energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy, Chomutov, druhé místo získal David Král z mostecké Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání a třetí místo obsadil Dominik Ernest ze Základní školy s rozšířeným vyučováním informatiky a výpočetní techniky v Teplicích. Oceněna byla také čtvrtá Natálie Kušnirová a pátý Honza Kotáb.

V kategorii Kvíz byli vylosováni Natálie Mazurová, Michal Arnold a Stanislav Zatloukal, kteří také obdrželi hodnotné ceny.

Ceny do soutěže věnoval Microsoft, CZ.NIC a Ústecký kraj. Kraje pro bezpečný internet je projekt Asociace krajů České republiky. Více informací najdete na webu www.KPBI.cz.

Zdroj: ÚK