Žena regionu za Ústecký kraj

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje. Ocenění Marcele Dvořáčkové předal za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek a výkonná ředitelka neziskového projektu Žena regionu Marie Heřmánková. Slavnosti byla přítomna také loňská vítězka regionálního kola Petra Dlabolová.

„Jako muži je mi ctí ocenit práci a elán všech žen, které jsou nominované na ocenění Žena regionu. Všechny finalistky si zaslouží naše uznání za to, co dělají pro své okolí, pro náš kraj,“ uvedl Jaroslav Komínek.

Vítězka ceny Žena regionu v Ústeckém kraji Marcela Dvořáčková vystudovala katedru práva na Bankovním institutu vysoké školy Praha. Jedenatřicet let pracovala ve státní správě v ozbrojené složce. I když se mohla dále věnovat své profesi, jednoho dne navštívila azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou – Domov sv. Máří Magdaleny Diecézní charity Litoměřice – a už tam zůstala.

Domov je jediný svého druhu v ČR určen maminkám s mentálním hendikepem a jejich dětem. Pomáhá matkám osvojit si základní dovednosti v péči o sebe, děti i domácnost tak, aby se mohly zařadit do reálného života a jejich hendikep je nepředurčil k celoživotnímu pobytu v zařízeních sociálního typu.

Díky svému nadšení a tomu, že svou práci dělá srdcem, a je pro ni posláním, se na tento domov upírá více pozornosti. Lidé, kteří Marcelu nominovali, o ní říkají, že je velmi pozitivním a akčním člověkem.

Marcela Dvořáčková postoupila do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdrží absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 25. října 2018 v Senátu Parlamentu ČR.