Zproštění viny Lubomíra Štrougala je fackou do tváře obětem totalitního režimu

Výsledek zproštění viny Lubomíra Štrougala, jednoho z prominentů komunistického režimu, je fackou do tváře obětem totalitního režimu. Cesta změny s velkou pozorností sleduje soudní přelíčení s bývalými komunistickými funkcionáři. Posílení spravedlnosti a úcty k právu patří k prioritám programu Cesty změny.

„Výsledek soudního přelíčení s Lubomírem Štrougalem jenom odhaluje hloubku propasti, která nás dělí od právního státu. Není možné, aby se 12 let od pádu komunistického režimu vrahové smáli svým obětem!“ říká Jiří Lobkowicz, člen předsednictva politické strany Cesta změny. „Pochybnosti nad politickým vlivem tu bohužel stále zůstávají,“ doplňuje Lobkowicz.

TIP: Jak funguje nebankovní půjčka online, expres půjčka bez doložení příjmu nebo SMS půjčka?

„Doufáme, že státní zástupkyně podá odvolání,“ říká Irena Lazurová, vedoucí právní sekce Cesty změny. „Respektujeme soudní rozhodnutí, ale žádný soud nerozhodne o vině, kterou si ve svém svědomí nese každý sám,“ dodává Lazurová.

Poslední soudní rozhodnutí, která se týkají brutálních metod komunistických vyšetřovatelů, ať už to bylo mučení disidentů v případu Asanace, nebo vražda Heliodora Píky, zůstávají bohužel otevřenou ranou i pro budoucnost naší společnosti.