Díky aplikaci SearchCam lze snadno vyhledávat slova přímo z tištěného textu

Kombinace Command+F (respektive CTRL+F na Windows) je bezesporu nejefektivnější cestou, jak na Macích vyhledávat konkrétní slova nebo věty. Ostatně se tato funkce dostala i na iOS, kde ji lze vyvolat kliknutím na symbol čtverce se šipkou ve spodní liště v Safari a následném zvolení symbolu lupy Hledat na stránce.

Všechny tyto akce však fungují pouze v digitálních textech. Pokud je zapotřebí vyhledat klíčová slova například v tištěném dokumentu, člověk se musí spokojit jen sám se sebou. To se snaží zvrátit turecký vývojář, který přišel se zajímavou iOS aplikací, která Command+F prakticky promítá do skutečného světa.

Jmenuje se SearchCam a funguje na základě rozšířené reality a moderního optického rozpoznávání znaků, kdy stačí iPhone se zapnutou kamerou v aplikaci namířit na daný tištěný text a napsat slovo, které je nutné vyhledat. SearchCam následně začne zvýrazňovat daná slova, potažmo kořeny slov, které se shodují s vyhledávaným pojmem.

Využití této aplikace, kterou Öztürk prezentoval na serveru Product Hunt, kde se dočkal vesměs velmi pozitivních reakcí, asi není nutné specifikovat. Se situací, kdy je zapotřebí vyhledat slova v několikastránkovém podrobném dokumentu, který je navíc tištěný, se totiž setkal snad každý. 

Fungovat však může i například v rámci jídelních lístků, v nichž je možné takto rychle a efektivně hledat například alergeny a další parametry.

SearchCam je dostupná zdarma na App Store a aktuálně počítá pouze s iOS zařízeními. Na Android by se měla dostat v blízké době.

Aplikace SearchCam – co dále umí

Přáli jste si někdy snadno najít ztracené věci? Nyní můžete díky nové revoluční aplikaci SearchCam, která pomůže snadno a rychle najít ztracené věci.

Aplikace SearchCam využívá pokročilou technologii, která pomůže rychle a bez potíží najít ztracené předměty. Aplikace využívá pokročilou technologii rozpoznávání obličeje, která skenuje okolí a detekuje ztracený předmět. Poté zobrazí předmět na mapě s podrobnou polohou, aby pomohla jej najít.

Aplikace se používá neuvěřitelně snadno. Stačí si aplikaci stáhnout a otevřít ji v telefonu. Poté můžete hledaný předmět vyfotografovat a aplikace jej vyhledá. Dokonce poskytne podrobnou polohu místa, kde byla naposledy viděna.

Aplikace je také skvělá pro sledování věcí. Můžete nastavit virtuální geografický plot kolem oblasti, jako je váš domov nebo kancelář, a pokud některý z vašich předmětů tuto oblast opustí, aplikace na to upozorní. Budete tak vždy přesně vědět, kde se vaše věci nacházejí.

Jak používat aplikaci SearchCam

Hledáte snadný způsob, jak najít ztracené předměty bez potíží? Nehledejte nic jiného než novou revoluční aplikaci SearchCam, která vám pomůže snadno a rychle najít ztracené předměty.

Pomocí pokročilé technologie rozpoznávání obličeje dokáže SearchCam skenovat vaše okolí a detekovat ztracený předmět. Poté zobrazí předmět na mapě s podrobnou polohou a pomůže ho najít.

Použití aplikace je neuvěřitelně snadné. Stačí si stáhnout aplikaci a otevřít ji v telefonu. Poté můžete hledaný předmět vyfotografovat a aplikace jej vyhledá. Dokonce poskytne podrobnou polohu, kde jste ji naposledy viděli.

Můžete také nastavit virtuální geo plot kolem oblasti, jako je váš domov nebo kancelář, a pokud některý z vašich předmětů tuto oblast opustí, aplikace na to upozorní. Budete tak vždy přesně vědět, kde se předměty nacházejí.

SearchCam je ideální aplikace pro každého, kdo hledá pohodlný a spolehlivý způsob, jak najít ztracené věci. Díky pokročilé technologii rozpoznávání obličeje a podrobnému sledování polohy se už nikdy nebudete muset obávat, že něco ztratíte.