Nejlepší herní sluchátka – recenze – s mikrofonem i bez

herni_sluchatka

Herní sluchátka jsou speciální druh sluchátek. Nejlepší sluchátka jsou taková, která poskytují vysokou kvalitu zvuku a komfort během dlouhého hraní. Která jsou ty nejoblíbenější? Co říká test herních sluchátek? Jaká jsou nejlepší herní sluchátka do 1 000 Kč? Jaká jsou nejlepší sluchátka s mikrofonem a jaká jsou nejlepší svítící sluchátka?

Díky spoustě cenově dostupných možností nejlepších herních sluchátek se člověk nemusí potýkat se špatným zvukem. Ať už se snaží rozeznat kroky nepřítele, který běží kolem, nebo si chce při práci poslechnout hudbu či podcast.

Hodí se také prostorový mikrofon, což může být skvělý dárek pro hráče. Většina herních sluchátek je možné propojit s produkty od Apple, které nabízí také kvalitní sluchátka se skvělým zvukem – AirPods.

Nejlepší herní sluchátka a nejlepší herní mikrofon – herní sluchátka 7.1

Pokud člověk hledá herní sluchátka, je důležité vědět, na co se zaměřit při jejich výběru. Tady jsou některé klíčové body, na které by se mělo při výběru myslet:

 1. Kvalita zvuku: Herní sluchátka by měla poskytovat kvalitní zvuk, aby byly slyšet všechny detaily ve hře. Dobrá sluchátka podporují 7.1 surround sound, což umožní slyšet zvuky z různých směrů.
 2. Mikrofon: Pokud člověk hraje online hry s ostatními hráči, bude potřebovat mikrofon, aby mohl komunikovat. Měl by zvážit sluchátka s integrovaným mikrofonem nebo s možností připojení externího mikrofonu.
 3. Pohodlí: Hraní her může být náročné, proto je důležité, aby sluchátka byla pohodlná. Dobrá jsou sluchátka s nastavitelnými polstry nebo s měkkými náušníky.
 4. Kompatibilita: Je dobré se ujistit, že sluchátka jsou kompatibilní s počítačem nebo herní konzolí. Některá sluchátka mohou být kompatibilní pouze s určitými zařízeními.
 5. Cena: Herní sluchátka se mohou lišit v ceně. Je dobré zvážit svůj rozpočet a hledat sluchátka, která poskytují kvalitu zvuku, pohodlí a funkce, které hráč potřebuje, při rozumné ceně.

V neposlední řadě by se mělo také zvážit, zda člověk chce sluchátka s kabelem nebo bezdrátová. Bezdrátová herní sluchátka mohou být pohodlnější, ale mohou mít nižší kvalitu zvuku nebo méně stabilní připojení.

Existuje mnoho druhů herních sluchátek. Patří sem:

 • herní sluchátka bez mikrofonu
 • herní sluchátka s mikrofonem
 • bezdrátová herní sluchátka s mikrofonem
 • svítící herní sluchátka s mikrofonem
 • herní bluetooth sluchátka
 • bezdrátová sluchátka s mikrofonem k PC
 • sluchátka „s ušima“
 • herní špuntová sluchátka

Výběr je skutečně široký, ale existují značky a modely, které jsou ověřené zákazníky a které podstoupily test herních sluchátek. Jaká jsou tedy kvalitní sluchátka s mikrofonem a levná sluchátka do uší?

Základem dobrých herních sluchátek je pohodlí hráče. Důležité je i vybrat nejlepší herní mikrofon.

Razer Blackshark V2

Razer Blackshark V2 jsou pravděpodobně nejlepší sluchátka, které kdy Razer vyrobil – a to už je co říct. Tato kabelová náhlavní souprava střední třídy poskytuje fantastický zvuk pro hry i hudbu, zejména díky inovativním profilům THX.

Slavná společnost zabývající se filmovým zvukem propůjčila své zkušenosti, aby byl prostorový zvuk sluchátek Blackshark V2 realistický a vyladěný – zejména pro hrstku her, jako jsou Apex Legends a Sekiro: Shadows Die Twice, které mají své vlastní optimalizované profily.

Na rozdíl od některých objemnějších sluchátek Razer jsou Blackshark V2 mimořádně elegantní a pohodlné, takže se snadno přenáší na sportovní turnaje. Správné nasazení však může být trochu problém a orientace v softwaru Razer je někdy zdlouhavá.

HyperX Cloud Stinger 2

HyperX Cloud Stinger 2 je silným kandidátem na nejlepší levná herní sluchátka, která si může člověk koupit. Tato sluchátka za méně než 2 000 Kč poskytují naprosto slušnou kvalitu zvuku, pohodlné nošení, hezký design a silnou konektivitu s počítači i konzolemi. Popravdě řečeno, o sluchátkách Cloud Stinger 2 toho nelze říci mnoho jiného než „prostě fungují“.

Mikrofon je poněkud tišší, což by se mohlo ukázat jako problematické pro hráče, kteří se vyžívají v online multiplayerových hrách.

Sony Inzone H9

Sony Inzone H9 jsou v první řadě sluchátka pro PS5 s rodokmenem Sony, černobílým barevným schématem a podporou zvuku Tempest 3D. Díky vynikající bezdrátové konektivitě, bohaté zvukové kulise a pohodlnému nošení Inzone H9 pravděpodobně překonává náhlavní soupravu Sony PlayStation Pulse 3D, která je rovněž oblíbenou volbou mezi hráči PS5.

Je pravda, že Inzone H9 nejsou tak dobré jako headset pro PC, a to kvůli otravné aplikaci na ploše a mikrofonu, který není tak dobrý, jak by člověk za danou cenu očekával. Navíc je Inzone H9 docela drahý headset, i když kvalita zvuku je docela srovnatelná s mnohem levnějšími modely.

Logitech G Pro X

Logitech G Pro X poskytují výkon na turnajové úrovni za rozumnou cenu. Výrazný černý design náhlavní soupravy se odlišuje od konkurence, a to zejména díky flexibilnímu hlavovému mostu a mimořádně pohodlným pěnovým a koženkovým náušníkům.

Pouhé pohodlí nestačí k tomu, aby se výrobek dal doporučit jako jednu z nejlepších herních náhlavních souprav, ale je to pravděpodobně nejdůležitější vlastnost, která se hodnotí. Pokud náhlavní soupravu nemůže člověk nosit déle než několik minut v kuse, není příliš užitečná.

Go Pro X poskytuje bohatý a směrově přesný zvuk hned po vybalení z krabice, ať už člověk hraje na počítači nebo na konzoli. Je to také první herní náhlavní souprava s vestavěným mikrofonem Blue, který umožňuje mimořádně ostrý hlasový chat.

Corsair Virtuoso RGB Wireless XT

Corsair Virtuoso RGB Wireless XT jsou jedna z nejlepších herních sluchátek, které kdy společnost Corsair vyrobila. Nejenže je tato náhlavní souprava mimořádně pohodlná, ale poskytuje také vynikající kvalitu zvuku. Funguje bezdrátově s počítači a konzolemi PlayStation přes USB, stejně jako s mobilními zařízeními, streamovacími přehrávači a chytrými televizory přes Bluetooth.

Ke Switchi, ovladači Xbox nebo staršímu systému je možné je připojit přes 3,5mm audiokabel. Je jen velmi málo věcí, které Virtuoso RGB Wireless XT neumí.

Je pravda, že všechny tyto funkce nejsou levné. Virtuoso RGB Wireless XT patří mezi nejdražší sluchátka. Za tuto cenu také člověk nezíská tak velkou výdrž baterie. Někteří konkurenti Virtuoso vydrží na jedno nabití pracovat dvakrát déle. Přesto by se herní sluchátka měla především snadno nosit a poskytovat skvělý zvuk a Virtuoso RGB Wireless XT v obou ohledech uspěla.

Xbox Wireless

Bezdrátová náhlavní souprava Xbox Wireless Headset je přesně to, co naznačuje její název: bezdrátová náhlavní souprava, která funguje zejména s konzolemi Xbox. Ať už má člověk Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One nebo počítač se systémem Windows 10 a adaptérem pro ovladač Xbox, tato sluchátka díky jednoduchému postupu párování poskytnou fantastický zvuk.

A nejen to: bezdrátová náhlavní souprava Xbox Wireless Headset podporuje také technologii Bluetooth, což znamená, že během hraní může člověk poslouchat hudbu nebo přijímat hovory na telefonu.

Na rozdíl od některých svých konkurentů nebudou sluchátka Xbox Wireless Headset vůbec fungovat s konzolí PS5 nebo Switch, což znamená, že nejsou nejlepší volbou pro hráče, kteří vlastní více konzolí. Pohodlné usazení může být také problematické. Za danou cenu však Xbox Wireless Headset nabízí skvělé funkce, zjednodušené rozhraní a stylový design.

Praktická a oblíbená jsou také bezdrátová sluchátka.

Nejlepší herní sluchátka do 1 000 Kč – levná bezdrátová sluchátka

Nejlepší levné herní náhlavní soupravy dokáží nabídnout vzrušující zvuk a čistý mikrofon jako dražší sluchátka. Na rozdíl od většiny celkově nejlepších herních náhlavních souprav však u těchto modelů zůstane člověku více volných peněz na rozšíření sbírky her nebo na investice do nových vylepšení počítače.

SteelSeries Arctis Nova 1

SteelSeries Arctis Nova 1 přináší téměř vše, co je skvělé na zbytku vynikající řady SteelSeries Arctis. Vynikají také dobrou cenou. Tato náhlavní souprava obsahuje zjednodušenou verzi charakteristického elegantního designu náhlavní soupravy SteelSeries s měkkými látkovými náušníky a stejně bohatými měniči, jaké lze najít ve vyšších modelech Arctis.

Díky vysouvacímu mikrofonu a praktickému 3,5mm připojení jsou dokonalým herním společníkem, ať už je hráč na cestách se Switchem, nebo doma s počítačem. Arctis Nova 1 nabízí jeden z nejlepších výkonů, které lze v této cenové kategorii najít.

Razer Kraken X 

Razer Kraken X je velmi solidní cenově dostupná náhlavní souprava s dobrým zvukem v jednom z nejlépe vypadajících designů, které Razer dosud vyrobil. Kraken X má daleko k objemným šasi předchozích náhlavních souprav Razer, je elegantní, subtilní a lehký, s koženkovými náušníky, které se pohodlně nosí celé hodiny. Jedná se o herní sluchátka do 1 000 Kč.

Sluchátka s 3,5mm připojením bez problémů spolupracují s konzolemi i počítači a nabízejí vyvážený zvuk pro kompetitivní i pohlcující hry. Sluchátka by mohla mít lepší hudební výkon a odnímatelný mikrofon, ale celkově se jedná o skvělá herní sluchátka za příjemnou cenu.

Před nákupem jakýchkoli sluchátek, ale konec konců jakéhokoli jiného produktu, je ale dobré si přečíst nejen recenze nejen samotného zboží, ale také stránek, na kterých bude hráč nakupovat. Například Fruugo e-shop nabízí sice celou řadu zboží, včetně sluchátek, nicméně samotný nákup může být pro zákazníky problematický.

Pokud ale hráč hraje delší dobu, správný odpočinek by mohl pomoci k tomu, jak se uklidnit.