Skvělý úspěch pro Apple. Jennifer Aniston si odnáší prestižní cenu SAG Award za výkon v The Morning Show

Apple spustil televizní streamovací službu Apple TV+ s několika vlajkovými seriály, mezi kterými nejvíce vyčnívá dílo pod názvem The Morning Show, a to z několika důvodů. Nejen, že jde o dosud nepříliš dobře zmapovanou oblast ranního zpravodajství v dramatičtějším pojetí, ale také obsazuje dvě světově proslulé a oblíbené herečky – Jennifer Aniston a Reese Witherspoon.

Právě Jennifer Aniston patří dost možná mezi klíčové herečky globálního filmového průmyslu, do kterého se dostala především díky roli Rachel v popkulturním fenoménu Přátelé. Za ni v minulosti obdržela cenu Grammy i Zlatý glób. Její kariéra je však mnohem bohatší – stačí se podívat například na úspěšné trháky Božský BruceMarley a já nebo Millerovi na tripu.

Seriály šité Jennifer na míru

Vrátit se však do světa seriálů pro ní bylo důležitější, než se může zdát, a toto rozhodnutí se jí začíná vyplácet. Vzhledem k tomu, že bylo The Morning Show nominováno na prestižní ceny SAG Awards (a to rovnou třikrát), měla Aniston poměrně slušné šance si jednu bronzovou sošku za tento seriál odnést. A skutečně se jí to podařilo.

Na šestadvacátém ročníků udílení cen SAG Awards vyhrála Aniston v kategorii Outstanding Performance by a Female Actor (volně přeloženo jako Nejlepší ženský herecký výkon) v rámci dramatických seriálů, a to díky hlavní roli Alex Levy v The Morning Show.

Pro seriál z dílen Applu tak jde o druhé prestižní ocenění za relativně krátkou dobu. Krátce před Aniston si cenu odnesl i Billy Crudup, a to v rámci Critics‘ Choice Award za vedlejší roli člena vedení televizní stanice. The Morning Show se snažilo bodovat i na Zlatých glóbech, nicméně tam své nominace neproměnilo.

Kdo je Jennifer Aniston

Jennifer Aniston je jednou z nejznámějších hereček Hollywoodu. Je dcerou herců Johna Anistona a Nancy Dowové a vyrůstala v rodině ze světa showbyznysu.

Po vysoké škole se přestěhovala do Los Angeles a začala svou hereckou kariéru. Anistonová hrála v populárním televizním seriálu Přátelé a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších hereček na světě.

Anistonová byla nominována na řadu cen, včetně pěti Zlatých glóbů a dvou cen Screen Actors Guild Awards. Získala také cenu Emmy, cenu People’s Choice Award a Hollywoodskou filmovou cenu.

Herečka má za sebou také úspěchy ve filmovém průmyslu. Produkovala také filmy jako The Switch, Just Go With It a Dumplin‘. Vedle filmu se věnuje také dobročinnosti. Spolupracovala s organizacemi, jako jsou Dětská výzkumná nemocnice svatého Judy, Nadace pro výzkum sklerodermie a Nadace pro znásilnění.

Aniston je považována za jednu z nejvlivnějších osob v zábavním průmyslu. Je vzorem pro mladé ženy po celém světě a pro mnohé je inspirací. Je živoucím příkladem toho, že tvrdá práce a odhodlání mohou vést k úspěchu.

Jennifer Anistonová je skutečnou hollywoodskou ikonou a její vliv na zábavní průmysl bude cítit ještě dlouhá léta.