České dráhy si oblíbily Apple Pay – platební službu nově zahrnuly i do aplikace Můj vlak

Devatenáctý den v únoru tomu bude už dva roky od momentu, kdy do Česka oficiálně dorazila platební služba Apple Pay, díky níž je možné prostřednictvím iPhonu (nebo Apple Watch) jednoduše platit u bezkontaktních termínů, potažmo přímo na internetu nebo v mobilních aplikacích.

Právě v aplikacích je Apple Pay taktéž velice oblíbené, jelikož uživatelé nemusí složitě vyplňovat veškeré údaje a ověří se pouze pomocí Face ID nebo Touch ID, což celý proces zkrátí doslova na pár vteřin. Pokud se k tomu připočítá vyšší bezpečnost, jde o naprosto ideální způsob, jak uhrazovat platby.

I proto je tedy tato možnost dostupná například v oficiální aplikaci české online lékárny Pilulka.cz, na e-shopu Alza.cz nebo u autobusového dopravce FlixBus. Integrace je pochopitelně zahrnuta v celé řadě dalších a nyní přichází i do aplikace Můj vlak od Českých drah.

Díky ní si cestující mohou snadno rezervovat a platit své jízdenky za vlak, dosud však bylo možné využívat pouze klasickou platební kartu, potažmo Masterpass nebo ČD Kredit. To se změnilo v nejnovější aktualizaci.

Princip placení je pak stejný jako všude jinde: stačí zvolit možnost Apple Pay a nechat se verifikovat prostřednictvím Face ID, Touch ID nebo bezpečnostního kódu. Platba proběhne během pár vteřin a je hotovo.

Tuto podporu pak lze ze strany Českých drah brát jako další krok k digitální modernizaci svých služeb. Není tomu tak dávno, co začala ve vlacích podporovat bezkontaktní platby a posouvá se z nastavení v podobě nutných pokladech na zastávkách do éry, kdy cestující vše potřebné vyřídí online.

Aplikace Můj vlak od Českých drah

Plánujete cestu do České republiky a hledáte pohodlný a snadný způsob, jak zemi prozkoumat? Pak je aplikace Můj vlak od Českých drah ideálním řešením. Tento komplexní průvodce poskytne všechny informace, které potřebujete k naplánování cesty, od rezervace jízdenek až po vyhledání nejlepších tras.

Aplikace Můj vlak od Českých drah je oficiální mobilní aplikací pro železniční síť v zemi. Je k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android i iOS a její stažení a používání je zdarma.

Aplikace usnadňuje rezervaci jízdenek. Vlaky a jízdenky můžete vyhledávat podle destinace, data a času a zobrazí dostupné možnosti. Můžete si také vybrat, zda chcete rezervovat zpáteční nebo jednosměrné jízdenky. Jakmile najdete požadované jízdenky, můžete si je zakoupit přímo v aplikaci.

Aplikace také poskytne informace o jízdních řádech a zpožděních vlaků v reálném čase. To je užitečné zejména v případě, že máte zpoždění nebo potřebujete na poslední chvíli změnit své cestovní plány.

Aplikace Můj vlak nabízí také řadu užitečných funkcí, například možnost uložit si jízdenky pro pozdější použití nebo je sdílet s přáteli a rodinou. V aplikaci si také můžete prohlédnout informace o vlacích a stanicích, včetně map, jízdních řádů a vybavení stanic.

Celkově je aplikace Můj vlak od Českých drah skvělým nástrojem pro každého, kdo plánuje cestu do České republiky. Snadno se používá a poskytuje všechny informace, které potřebujete k naplánování cesty. Tak proč ji nevyzkoušet a neusnadnit si cestu?

Apple Pay

Apple Pay je online platební systém vyvinutý společností Apple Inc. Umožňuje uživatelům provádět platby pomocí jejich zařízení Apple, jako jsou iPhony, iPady a hodinky Apple Watch. Systém využívá k bezpečnému zpracování plateb technologii NFC (Near Field Communication). Je také kompatibilní s řadou platebních sítí, včetně Visa, Mastercard, American Express a Discover.

Chcete-li Apple Pay používat, musíte se systémem nejprve propojit svou kreditní, debetní nebo předplacenou kartu. To lze provést přímo v aplikaci Nastavení v zařízení Apple. Po propojení karty můžete začít Apple Pay používat k placení za zboží a služby.

Když jste připraveni provést platbu, stačí podržet zařízení v blízkosti platebního terminálu a přiložit prst na snímač Touch ID. Platba bude bezpečně zpracována a z karty bude odečtena částka.

Apple Pay nabízí také řadu funkcí, například možnost nastavit automatické platby a zobrazit historii transakcí. Systém můžete používat i k placení za zboží a služby online, například k nákupu zboží v iTunes Store.

Celkově je Apple Pay skvělým řešením pro každého, kdo chce bezpečný a pohodlný způsob placení za zboží a služby. Proč ho tedy nevyzkoušet a neusnadnit si život?