Výzdoba dětského pokoje – duhová stěna

Existuje spousta zábavných a kreativních způsobů, jak dodat dětskému pokoji trochu barev. S několika jednoduchými a levnými materiály lze snadno vytvořit kouzelnou, poutavou nástěnnou výzdobu, která vašemu dítěti vykouzlí úsměv na tváři.

Duha je mocný a všestranný symbol, který byl v historii používán v mnoha různých kontextech. Byl vnímán jako znamení naděje a míru, reprezentace božství a symbol hrdosti.

Původně byla duha přírodním úkazem, který byl vidět na obloze po dešti. V mnoha kulturách se věřilo, že je mostem mezi nebem a zemí nebo připomínkou božího příslibu. V Bibli je duha znamením smlouvy mezi Bohem a člověkem, která byla uzavřena po potopě.

Duha se používá i v mnoha dalších souvislostech. Je například běžným symbolem míru a často se objevuje v uměleckých dílech nebo na oblečení. Používá se také v módě. Mnoho oděvních společností používá duhu na svých výrobcích, aby vyjádřilo podporu LGBT komunitě. Kromě toho mnoho organizací a podniků používá duhu jako své logo, aby ukázaly své poslání a hodnoty.

Duha se používá také jako symbol dalších věcí, například ekologie a rozmanitosti. Bez ohledu na kontext je symbol duhy silným a významným symbolem, který se používá k vyjádření různých záměrů.

Duha zlepší náladu a rozvíjí fantazii

Nakreslit duhu na zeď v pokoji může být zábavný a kreativní způsob výzdoby. Ať už hledáte jednoduchý design, nebo něco složitějšího, tento návod vám ukáže, jak vytvořit krásnou duhu na stěnách.

Abyste mohli začít, budete potřebovat několik materiálů:

 • tužku
 • pravítko
 • maskovací pásku
 • barvy podle vlastního výběru (červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá a fialová)
 • štětce na malování
 • hadřík na kapky

Pomocí tužky, pravítka a maskovací pásky nakreslete na zeď čáru, která vytvoří tvar duhy. Ujistěte se, že je čára rovná a rovnoměrná. Vrchol duhy by měl být mírně zakřivený.

Jakmile je tvar duhy nakreslen, je čas začít malovat. Než začnete, nezapomeňte zakrýt podlahu hadříkem. Začněte červenou barvou a vyplňte horní oblouk duhy. Pokračujte dalšími barvami, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou a fialovou. Dbejte na to, abyste každou barvou pokryli celý oblouk.

Chcete-li duze dodat více detailů, použijte menší štětec k přidání obrysů a detailů. Můžete také použít houbičku pro přidání textury a stínování.

Po dokončení malby ji nechte několik hodin zaschnout, než začnete své dílo obdivovat.

Duha je nyní kompletní. Užijte si své krásné duhové nástěnné umění ve svém pokoji.

Jak vylepšit dětský pokoj?

Vytvořit pohodlný a příjemný dětský pokoj může být náročný úkol. Pokud jde o pohodu nejmenších, chce se rodič ujistit, že jim poskytuje bezpečný a zábavný prostor pro hraní a učení. Zde je několik tipů, jak toho dosáhnout a zajistit, aby se dítě v dětském pokoji cítilo dobře.

 1. Přidejte psací stůl nebo pohodlnou židli, aby se dítěti lépe dělaly školní úkoly nebo jiné činnosti
 2. Přidejte do pokoje několik jasných barev, aby byl přívětivější a veselejší
 3. Podpořte organizaci přidáním polic, boxů a jiných úložných řešení
 4. Vytvořte čtecí koutek s útulným křeslem a spoustou knih
 5. Zařaďte do místnosti útulný koberec, který ji učiní přívětivější a pohodlnější
 6. Pověste umělecká díla nebo plakáty, které má dítě rádo, abyste vytvořili osobní dojem
 7. Přidejte tabuli nebo nástěnku pro kreativní hru a vzdělávací aktivity
 8. Investujte do kvalitní lampy, aby byl pokoj dobře osvětlen
 9. Zajistěte pohodlnou matraci a lůžkoviny, abyste zajistili dobrý spánek
 10. Přidejte nějaké zábavné a hravé dekorace, aby se pokoj cítil jako zvláštní prostor dítěte

Podle těchto tipů lze vytvořit pohodlný a příjemný dětský pokoj, který si ratolesti zamilují. Díky pestrým a barevným dekoracím, dostatku úložného prostoru a zábavným prvkům lze vytvořit prostor, který budou děti rády nazývat svým vlastním.

Kreslení na zeď místností

Kreslení na stěny místností je oblíbenou zábavou dětí i dospělých. Je to skvělý způsob, jak se kreativně vyřádit a vyjádřit a zároveň dodat místnosti prvek zábavy a osobitosti.

Kreslení na stěny může být tak jednoduché nebo tak složité, jak si člověk přeje. Kreslit lze čímkoli od pastelek a fixů až po barvy a šablony. Možnosti jsou neomezené.

Lze nakreslit scénu z oblíbeného filmu nebo knihy, portrét své rodiny nebo krajinu svého oblíbeného místa. Stěny lze také využít k procvičení svých kreslířských dovedností nebo k vytvoření nástěnné malby.

Pokud jde o kreslení na stěny, je třeba mít na paměti několik věcí. Zaprvé se ujistit, že se používají netoxické materiály. Tím se zajistí, že všichni v domácnosti budou v bezpečí a že umělecké dílo nepoškodí stěny.

Za druhé, možná bude člověk chtít použít odstranitelné materiály, jako jsou omyvatelné barvy nebo dočasné tapety. To umožní změnit vzhled místnosti, aniž by se musely stěny znovu malovat.

Kreslení na stěny může být skvělým způsobem, jak ukázat svou osobnost a trochu se pobavit o svém pokoji. Jen se ujistit, že používá bezpečné materiály a že člověk dává pozor na stěny v domácnosti. S trochou kreativity lze ze svých stěn udělat umělecké dílo.