Nábytkářský gigant IKEA se svou novou iOS aplikací vyzývá k důrazu na životní prostředí

V poslední době již prakticky není možné, abychom během jednoho dne o tématu ekologie alespoň nezaslechli. Do boje za ochranu životního prostředí se pouští čím dál více firem, které k tomu vyzývají i své zákazníky.

Kampaň pro lepší životní prostředí se rozhodl vytvořit i švédský gigant IKEA, který nově spustil mobilní aplikaci pro iOS a Android motivující zákazníky k většímu důrazu na ekologické smýšlení.

Aplikace IKEA Better Living vede své uživatele k tomu, aby dělali ve svém životě jednoduché změny, které přispějí nejen v boji za lepší životní prostředí na zemi, ale i za své zdravější tělo.

Skrze aplikaci mají možnost poznat nové lidi a vytvářet tak kolem sebe komunitu, ve které se mohou navzájem motivovat a soupeřit proti sobě v sezónních výzvách, které IKEA pravidelně vypisuje. Za splněné cíle uživatelé získávají body, za které mohou vyhrát i hmotné ceny.

Ve své nové kampani IKEA upozorňuje na to, že i malé kroky na cestě za ekologičtějším životem se vyplatí. Zákazníky vyzývá k tomu, aby se nebáli ani malých změn, jako je vyprané prádlo místo sušičky vysušit na čerstvém vzduchu, zhasínat doma světla či domů pořídit úspornější LED osvětlení.

IKEA jako součást kampaně zákazníkům nabízí široký výběr produktů, které jim na cestě za ekologičtějším životem pomohou. Příkladem jsou mísící kuchyňské baterie, které šetří vodu, lahve na vodu i různá řešení pro skladování potravin.

Aplikace IKEA Better Living je již nyní dostupná zdarma pro zařízení s operačním systémem iOS i Android.

IKEA: lídr v oblasti udržitelné výroby

IKEA je jedním z předních světových prodejců nábytku, který je známý svými dostupnými cenami a stylovým designem. Stala se také lídrem v oblasti udržitelné výroby, protože se snaží snižovat svůj dopad na životní prostředí a vytvářet výrobky, které jsou funkční a udržitelné.

Řetězec IKEA zavedl řadu iniciativ, které mají snížit její dopad na životní prostředí, od využívání obnovitelných zdrojů energie až po minimalizaci odpadu z obalů. Společnost si stanovila cíl přejít na 100% obnovitelné zdroje energie. Zavázala se také snížit emise uhlíku o 80 % a neustále hledá způsoby, jak snížit svůj dopad na životní prostředí.

IKEA také pokročila v oblasti udržitelného designu a do svého nábytku používá ekologické materiály. Společnost používá dřevo z odpovědně obhospodařovaných lesů, recyklované plasty a přírodní materiály, jako je bavlna a vlna. Vyvinula také vlastní řadu ekologicky šetrných výrobků, jako je nábytek z recyklovaného dřeva a energeticky úsporné spotřebiče.

Společnost se také zavázala k etickým výrobním postupům. IKEA vyhledává dodavatele, kteří dodržují přísné normy v oblasti pracovních práv, dobrých životních podmínek zvířat a ochrany životního prostředí. Se svými dodavateli také úzce spolupracuje, aby zajistila, že její výrobky jsou vyráběny etickým a odpovědným způsobem.

Díky svému závazku k udržitelnosti se IKEA stala lídrem v nábytkářském průmyslu. Její úsilí o snížení dopadu na životní prostředí a vytváření výrobků, které jsou funkční a zároveň udržitelné, z ní činí vzor pro ostatní společnosti, které ji mohou následovat.

Vzhledem k tomu, že IKEA i nadále posouvá hranice udržitelné výroby, je zřejmé, že společnost je odhodlána chránit životní prostředí a vytvářet lepší budoucnost pro všechny.