Nástupce iPhonu SE zasadí do těla iPhonu 8 aktuální hardware

Už je tomu několik let, co se mezi telefony s tím nejvýkonnějším hardwarem přestaly objevovat zařízení menších rozměrů. Jednoznačně však existuje nezanedbatelná část trhu se zájmem o ně. Potvrdil to úspěch iPhonu SE v roce 2016.

Časté zmínky současných uživatelů naznačují, že by se jeho nástupce neztratil ani dnes.

iPhone SE

iPhone SE byl uveden zároveň s většími iPhony 6s a 6s Plus jako alternativa se stejným výkonem, ovšem kompaktnějším tělem a nižší cenou. Dokonce pro mnohé recenzenty zhýčkané těmi nejvyššími modely tak představoval skvělé zařízení, které bylo v zásadě bez konkurence.

Magazín TechCrunch ho dokonce zpětně označil za nejlepší iPhone, co Apple kdy vyrobil.

Je otázkou, zda zpráva o nástupci s rozměry a designem velice podobným iPhonu 8 potěší uživatele, kteří si první SE koupili jako menší verzi telefonu, jehož fyzické parametry jsou prakticky identické jako u „osmičky“.

Ta se nyní stále prodává jako nejlevnější i nejmenší iPhone, ve srovnání s nímž může základní iPhone 11 působit jako obr. Jedná se ovšem o staré zařízení, jeho prodejní cyklus se tedy téměř jistě chýlí ke konci.

Apple spolu s tím čelí rozhodnutí, zda by do prodeje opět uvedl iPhone XR nebo kategorii „dostupnějšího telefonu“ zcela opustil.

První možnost by přitom byla přinejmenším překvapivá a druhá jednoznačně nedává smysl, jelikož by s už tak klesajících prodejů iPhonů ukrojila ještě další kus. Cenově dostupnější zařízení jsou navíc podstatnou částí prodejní strategie pro velké trhy jako Indie a Čína.

V podobném momentě se v roce 2016 objevil právě první SE. Nahrazoval rychle stárnoucí iPhone 5c a motivoval jeho majitele ke koupení známého, avšak mnohem výkonnějšího telefonu. Zároveň představoval mírně retro. Stále však velmi kvalitní design dostupný pro další velkou část zákazníků.

Lidé preferující menší zařízení by pak v zásadě neměli jinou možnost, než přejít k výkonově i kvalitativně slabší konkurenci nebo se spokojit s o něco větším telefonem.

iPhone 8

iPhone 8 je přírůstkem do ikonické řady chytrých telefonů Apple. Je vybaven úžasným 4,7palcovým Retina HD displejem, čipem A11 Bionic a řadou pokročilých funkcí, jako je bezdrátové nabíjení a rozšířená realita.

Kromě toho je iPhone 8 vodotěsný a odolný proti prachu, takže je ideální pro ty, kdo jsou neustále na cestách.

Design iPhonu 8 je elegantní a moderní. Má elegantní hliníkové tělo a je k dispozici v různých barvách včetně zlaté, stříbrné a vesmírně šedé. Na zadní straně zařízení se nachází 12megapixelový fotoaparát s dvoutónovým LED bleskem, optickou stabilizací obrazu a možností nahrávání 4K videa.

Na přední straně je 7megapixelová kamera FaceTime HD pro všechny selfie a videohovory.

Výkon iPhonu 8 je špičkový díky výkonnému čipu A11 Bionic. Tento čip je speciálně navržen tak, aby zařízení poháněl a poskytoval plynulý a rychlý chod. Podporuje také bezdrátové nabíjení a rozšířenou realitu, což z něj dělá skvělou volbu pro hráče.

Úctyhodná je také výdrž baterie iPhonu 8, která poskytne až 14 hodin hovoru nebo až 60 hodin přehrávání hudby. Zařízení také podporuje rychlé nabíjení, což znamená, že za pouhých 30 minut lze získat až 50 % baterie.