Nová hra od Nintenda s doktorem Mariem

Nintendo patří mezi tradiční vývojářská studia. Na svém kontě má megahity jako Mario Bros, Donkey Kong, Zelda a řadu dalších. Jaká je nová hra od Nintenda?

Ať už si člověk vybere jakoukoli konzoli, určitě si užije skvělé herní zážitky. Každá konzole má své silné a slabé stránky, takže je důležité při rozhodování zvážit vlastní potřeby a preference.

Na trhu je tolik skvělých možností, že každý určitě najde ideální herní konzoli. Jaké jsou herní konzole? A jaké jsou nové hry od NIntenda?

Co je Nintendo?

Nintendo je jednou z nejznámějších videoherních společností na světě, která existuje již od roku 1889. Je zodpovědná za některé z nejznámějších videoher všech dob, jako jsou Super Mario Bros., The Legend of Zelda a Pokémon.

Společnost Nintendo začínala jako malá japonská firma vyrábějící hrací karty. V roce 1977 vydala svou první konzoli Color TV Game. Tu rychle následoval Famicom, který byl první konzolí používající kazety.

Famicom měl obrovský úspěch a upevnil pozici společnosti Nintendo ve videoherním průmyslu.

V roce 1985 vydala společnost Nintendo zábavní systém Nintendo Entertainment System (NES), který zaznamenal obrovský úspěch a byl k dostání téměř v každé domácnosti.

NES byl první konzolí, která obsahovala kultovní hru Super Mario Bros., jež se stala jedním z nejoblíbenějších titulů všech dob.

Postupem času společnost Nintendo vydala další konzole a další hry, například Game Boy, Super Nintendo Entertainment System, Nintendo 64 a GameCube. Vydala také Nintendo DS a Wii, které byly velmi úspěšné.

Dnes je společnost Nintendo stále silná a pokračuje ve vydávání nových konzolí a her. I když se stále zaměřuje na své klasické franšízy, hledí také do budoucnosti s novými IP, jako jsou Splatoon, Arms a nadcházející Nintendo Switch.

Nová hra od Nintendo

Jak Nintendo avizovalo, na iOS chystá hru, kde by hrál hlavní roli ikonický Mario v roli doktora. Hra je založena na klasickém plošinovém formátu sestřelování nepřátel ve vertikálním stylu.

Mario jakožto doktor (respektive hráč) má k dispozici speciální pilulky, které by úspěšně eliminovaly různé animované viry. Cílem je sestřílet co nejvíce těchto virů pomocí barevných kapslí a nahnat nejvyšší skóre. Součástí má i sociální mód pro hraní s kamarády.

Herní konzole

V posledních letech se herní konzole stávají stále oblíbenějšími mezi příležitostnými i hardcore hráči. Poskytují pohodlný a dostupný způsob hraní nejnovějších a nejlepších titulů s kvalitou grafiky a zvuku, která může konkurovat i těm nejvýkonnějším počítačům.

Vzhledem k velkému množství konzolí na trhu však může být těžké určit, která je ta pravá.

První konzolí, kterou je třeba zvážit, je Sony PlayStation 4. Díky výkonnému grafickému jádru je schopna přehrávat nejnovější tituly s ohromujícími detaily a věrností.

Obsahuje také široký výběr exkluzivních her a řadu streamovacích služeb. K systému PS4 je k dispozici také řada příslušenství a ovladačů, které umožní přizpůsobit si zážitek na míru.

Další oblíbenou volbou je konzole Microsoft Xbox One. Xbox One disponuje výkonným procesorem, který umožňuje snadné spuštění i těch nejnáročnějších her.

Obsahuje také široký výběr streamovacích služeb a řadu exkluzivních titulů. Xbox One má také velký výběr příslušenství, včetně ovladačů a náhlavních souprav.

A konečně je tu Nintendo Switch. Switch je hybridní konzole, která umožňuje hrát jak doma, tak na cestách. Má široký výběr exkluzivních titulů a také přístup k řadě streamovacích služeb. Switch je také neuvěřitelně všestranný a umožňuje hrát jak tradiční hry, tak hry ovládané pohybem.