Půjčka bez ručení, registru a zástavy

Půjčka bez ručení, registru a zástavy nabízí alternativu ke klasickým půjčkám, kde je potřeba ověřit bonitu, bezdlužnost a majetek žadatele o půjčku ještě před tím, než nějaké peníze uvidí. Jaké jsou parametry této půjčky?

Půjčka bez ručení dává možnost žadateli získat půjčku i bez dalšího spoludlužníka (ručitele) a i bez nutnosti zastavovat nějaký svůj movitý či nemovitý majetek.

Tato půjčka je skvělou volbou pro každého, kdo nemá potřebný majetek k zajištění půjčky, nebo kdo nemá přístup k tradičnímu bankovnímu úvěru.

Kdo má nějaký ten škraloup v úvěrové historii, zvolí spíše půjčku bez registru. Tu nabízejí výhradně nebankovní společnosti. Půjčka bez registru a zástavy je vhodná pro každého problémovějšího klienta.

Alternativou nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy je třeba nebankovní konsolidace bez zástavy nebo půjčka na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy. Problémoví lidé přivítají i nabídku půjčky pro problémové klienty.

Je však dobré si uvědomit, že jakékoliv půjčky pro dlužníky jsou rizikové a je nutné k nim přistupovat obezřetně.

Co je půjčka bez ručení?

Půjčka bez ručení je úvěr, který umožňuje poskytovatelům úvěrů poskytovat úvěr bez nutnosti ručení. To znamená, že příjemce úvěru nemusí ručit svojí osobou, majetkem či majetkem někoho jiného, aby mohl úvěr obdržet.

Půjčka bez ručení nebo také úvěr bez zajištění či půjčka bez zástavy získává ve finančním světě na popularitě a je mezi dlužníky stále oblíbenější.

Tyto půjčky nevyžadují žádný typ zástavy, jako je například dům nebo automobil, který by zaručoval splacení půjčky. Místo toho jsou založeny výhradně na úvěruschopnosti dlužníka.

Půjčka bez ručení je vhodná pro lidi, kteří nemají dostatek finančních prostředků nebo majetku, aby zajistili ručení. To je samozřejmě na první pohled výhodné, je však nutné si uvědomit, že každá mince má dvě strany.

Proto se s půjčkou bez ručení pojí i mnoho nevýhod. Jaké to jsou, se lze dočíst dále v tomto článku.

Půjčka bez ručení – parametry

Půjčka bez ručení může být poskytována v různých formách. Některé instituce nabízejí půjčky bez ručení prostřednictvím kreditních karet, kontokorentů, mikropůjček či jiných finančních služeb.

Zpravidla se jedná o částky v řádech desetitisíců korun, u nichž není zástava majetku nutná. Kdo si chce půjčit vyšší částku, měl by s ručením počítat. Typicky se ručení vyžaduje u hypoték. S půjčkou milion bez zástavy se člověk setká jen výjimečně.

Půjčka bez ručení je dostupná jak u bank, tak u nebankovních společností. Záleží jen na tom, kolik si chce člověk půjčit a jaká je jeho bonita.

Největší výhodou půjčky bez ručení je, že není třeba dávat do zástavy žádný majetek. To znamená, že člověk neriskuje jeho ztrátu v případě neschopnosti splácet půjčku.

Poskytovatelé úvěrů bez zajištění obvykle nabízejí vyšší úrokové sazby, aby se vyrovnali s rizikem, které s sebou půjčky bez ručení přinášejí. To může znamenat, že půjčka bez ručení může být dražší než půjčka s ručením.

Další nevýhodou půjčky bez ručení je, že je často spojena s přísnějšími požadavky, jako je dobrá bonita a požadavky na trvalý a dostatečný příjem.

Půjčka bez registru a zástavy

Už samotný název napovídá, co půjčka bez registru a zástavy je. Znamená to, že poskytovatel úvěru nenahlíží do registru dlužníků a nevyžaduje ručení žádným majetkem.

Je však potřeba vědět, že podle zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní instituce povinny při schvalování půjček nahlížet do registru dlužníků. Lidé s negativním zápisem v registru dlužníků nemají šanci získat úvěr v bance.

Nebankovní společnosti často negativní zápis v registru neřeší a půjčku bez registru a zástavy poskytnou.

Nebankovní společnosti jsou si dobře vědomy, že k nim chodí často méně bonitní žadatelé, kteří mají například nestabilní příjmy, exekuce nebo jsou nezaměstnaní. Proto se půjčky bez registru a zástavy vážou s vysokými úroky a poplatky.

Je proto nutné si předem spočítat, kolik dlužník za nebankovní půjčku bez registru a zástavy zaplatí a jestli vůbec bude schopný půjčku včas splatit.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy nesmí žádná banka poskytnout, proto jsou nabízeny výhradně nebankovními institucemi. Pokud má někdo exekuci, znamená to, že má problémy se splácením svých závazků.

V první řadě by si dlužník s exekucí vůbec žádnou další půjčku brát neměl. Protože vytloukat klín klínem je nejhorší možné řešení, které vede jen do kolotoče dluhů. A cesta ven je velmi obtížná.

Pokud tedy dlužník řeší situaci „mám exekuci a potřebuji půjčku“, měl by raději hledat jiné řešení, jako je brigáda, snížení osobních nákladů nebo půjčka od rodiny.

V rámci pravidel odpovědného úvěrování by ani žádný solidní věřitel neměl půjčku pro lidi v exekuci nabízet a poskytovat. Přesto lze tyto půjčky na trhu najít. Zpravidla je nabízejí soukromé osoby, jejichž úmysly nejsou čisté.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy jsou jedním z nejrizikovějších produktů na trhu. Věřitel si musí pojistit, že své peníze dostane zpátky, proto jsou tyto půjčky zatíženy abnormální úrokovou sazbou, RPSN a sankcemi za nesplácení.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy často bývají lichvářskými půjčkami, které jsou zákonem zakázány.

Také je nutné vědět, že půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy jsou poskytovány na nižší částky a s krátkou dobou splatnosti. U vyšších částek se člověk ručení majetkem nevyhne. Půjčka milion bez zástavy je snem, nikoliv reálným produktem.

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy

Brát si půjčku na vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy je špatný nápad. Vyplácení dluhů a exekucí bez zástavy poskytují nesolidní společnosti, s čímž se pojí riziko stále většího zadlužování a nakonec osobního bankrotu.

Vyplácení dluhů a exekucí bez zástavy lze předcházet například pomocí refinancování či konsolidace úvěrů. Vedle konsolidace poskytované bankami existuje také nebankovní konsolidace bez zástavy.

Pokud se člověk pro vyplacení dluhů a exekucí přece jen rozhodne, stěžejní je výběr poskytovatele. Férový poskytovatel nechá klienta v klidu si pročíst smlouvu a nesnaží se zamaskovat vysoké úroky, poplatky a sazby za pozdní splacení.

Je nutné si uvědomit, že vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy rozhodně není zadarmo. Na nebankovním trhu se navíc často objevují podvodníci a lichváři, kteří touží jen po svém zisku a klienta zbytečně obírají o peníze.

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti

Pokud má někdo více úvěrů, navíc u různých společností, může být poměrně složité se v nich vyznat. Každý má jinou splatnost a jinak vysokou splátku. Dlužník může omylem na nějakou splátku zapomenout, anebo zkrátka na splátku nemá.

Pak je čas přemýšlet nad konsolidací. Konsolidace je sloučení více půjček do jedné. Dluhů se tím dlužník sice nezbaví, avšak aspoň o nich získá přehled.

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti je forma úvěru určená dlužníkům, kteří nemají nemovitost, kterou by mohli použít jako záruku úvěru. Také je vhodná pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků.

Vzhledem k tomu, že banky do registrů dlužníků nahlížet musejí, je konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti nabízena jen nebankovními institucemi.

Konsolidace bez registru a zástavy nemovitosti může být pro mnohé dlužníky dobrá volba. Přesto by měli být opatrní a měli by si důkladně prostudovat podmínky a úrokové sazby, protože mohou být vyšší než u běžných úvěrů.

Nebankovní konsolidace bez zástavy

Nebankovní konsolidace bez zástavy je jednou z možností, jak si udělat pořádek v dluzích. Funguje to tak, že se veškeré dosavadní závazky sloučí do jednoho většího úvěru s jednou splátkou.

Konsolidace může být bankovní i nebankovní. Kdo má dobrou bonitu, zvolí spíše bankovní konsolidaci, protože má lepší podmínky. Ti s horší bonitou se musejí obrátit na nebankovní sektor.

Ne všechny nebankovní konsolidace vyžadují zástavu. Pokud klient splňuje podmínky poskytovatele, může získat konsolidaci bez nutnosti zástavy. Zejména pokud se jedná o nižší částky. V takovém případě většinou bude muset doložit pravidelnost svých příjmů.

Výhodou nebankovní konsolidace bez zástavy je, že si člověk může přizpůsobit délku splácení úvěru a snížit tak měsíční splátky. Další výhodou je, že se úroková sazba může změnit, což znamená, že se celkové náklady na úvěr sníží.

Neplatí to ovšem vždy. Proto než se člověk rozhodne pro nebankovní konsolidaci bez zástavy, je dobré si porovnat nabídky různých poskytovatelů.