Apple podcasty nabízejí vhled do originálních seriálů na Apple TV+

Apple má stále extrémně silnou pozici, co se týče podcastů. Není to jen proto, že je prakticky vymyslel, ale že operuje s jednou z nejoblíbenějších platforem pro poslech, respektive publikaci – Podcasty. Promítá se jak na iOS a iPadOS, tak i na macOS (s příchodem verze macOS Catalina navíc zcela samostatně v rámci dedikované aplikace) a vlastně i přímo na Apple Watch.

Tim Cook a jeho tým nicméně musí být v pozoru, jelikož se na ně závratným způsobem dotahuje Spotify, jednička na poli hudebního streamingu, která pro prosazování prémiových podcastů kupuje specializované startupy za stovky milionů dolarů a staví na tomto formátu regulérní byznys pro předplatitele. Ostatně jsme se touto situací zabývali v minulém článku.

Je otázkou, zda si Apple této problematiky všímá nějak výrazněji, ale podle nejnovějších kroků to vypadá, že do podcastů vkládá více energie. Jak informoval Mark Gurman z agentury Bloomberg, Apple rozjel své vlastní, originální podcasty, které se týkají exkluzivních informací o jedné z jejich nejambicióznějších služeb – Apple TV+.

Co je to Apple Podcast

Apple Podcasts je online streamovací platforma společnosti Apple Inc., která umožňuje přístup ke zvukovému obsahu z různých zdrojů. Byla spuštěna v roce 2005 a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších platforem pro podcasty na internetu.

Podcasty jsou zvukové nahrávky, obvykle ve formátu talk show, které jsou šířeny po internetu a uživatelé si je mohou stáhnout a poslouchat. Apple Podcasts nabízí přístup k tisícům podcastů, od zpravodajství přes zábavu až po vzdělávací témata. Tyto podcasty lze stahovat a odebírat, takže uživatelé mohou mít přehled o novém obsahu, jakmile je vydán.

Apple Podcasts také umožňuje uživatelům přístup k jejich oblíbeným podcastům na jejich zařízeních Apple. To je možné pomocí aplikace Podcasty, která je k dispozici pro uživatele systémů iOS a Mac. Aplikace umožňuje snadno prozkoumávat a vyhledávat nové podcasty, stejně jako procházet a přihlašovat se k odběru těch stávajících.

Kromě knihovny podcastů poskytuje aplikace Apple Podcasts také přístup k živému rozhlasovému vysílání. Tato vysílání jsou dostupná ve více než 100 zemích a zahrnují různé žánry a témata.

Apple Podcasts také poskytuje platformu pro nezávislé tvůrce, kteří mohou nahrávat a šířit svůj vlastní obsah. Uživatelé tak mohou objevovat nové a jedinečné podcasty a zároveň podporovat nezávislé tvůrce.

Celkově je Apple Podcasts vynikající platformou pro objevování, přihlašování k odběru a poslech podcastů. Snadno se používá, má široký výběr obsahu a je dostupná na různých zařízeních. Díky rozmanitosti obsahu jsou Apple Podcasts skvělým způsobem, jak zůstat v obraze a sledovat nejnovější zprávy a zábavu.

Propagace i rozšíření obzorů

Apple do své televizní streamovací služby vložil velké naděje, obsadil osobnosti zvučných jmen (ať už herecké, nebo režisérské) a připravil takové dějové zaměření, které se v mnohém liší od již existujících, populárních žánrů.

I když se Apple TV+ zatím netěší takovém počtu uživatelů jako Netflix, HBO GO nebo Disney+ (což je logické vzhledem k datu spuštění a ne tolik „velkému jménu“), ambice má více než dobré.

Z toho důvodu Apple podporuje tuto strukturu originálními podcastovými pořady, které se jednotlivými seriály zabývají. Moderátoři si pod hlavičkou Applu zvou herecké hvězdy, scénáristy nebo výkonné producenty, aby nabídli detailnější vhled do dění.