První velký úspěch Apple TV+. Seriál The Morning Show byl nominován na tři Zlaté glóby

Rozdělování nominací na Zlaté glóby, dříve nebylo v souvislosti s Applem příliš zajímavé. Změnila to Apple TV+. Díky streamovací službě se o prestižní filmovou a televizní cenu uchází také tato technologická společnost. A uchazí se o ceny dokonce v hlavních kategoriích.

I přes velkolepé premiéry a několikaměsíční navnazování se kolem spuštění Apple TV+ zdálo, že se ve světě audiovizuální zábavy přeci jen nebude jednat o příliš významnou událost. Recenze několika prvních vlajkových seriálů služby totiž byly přinejlepším mírně nadprůměrné.

Recenze mířily na Apple

Situace se však otočila, jakmile se k nim dostali diváci. Ti jsou sice často nespokojení s rozsahem nabídky, samotné pořady u nich ovšem uspěly. Agregátory recenzí jako Rotten Tomatoes tak u nich ukazují jedny z vůbec největších rozdílů mezi reakcemi novinářů a řadového publika.

Výkonné producentky seriálu The Morning Show Mimi Lederová a Kerry Ehrinová dokonce řekly, že podle nich se v případě kritik jednalo spíš o snahu napadnout přímo Apple než pořady, které financoval.

Mnohem vstřícnější byli vůči prvním televizním počinům Applu novináři z Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu. The Morning Show tak bylo na Zlatý glóbus nominováno ve dvou hlavních kategoriích na celkem tři ceny.

Seriál, který se mimo jiné zabývá tématem sexuálního obtěžování v pracovním prostředí, se mohl stát nejlepším dramatickým televizním seriálem. Konkurovaly mu přitom Sedmilhářky a Boj o moc od HBO, Koruna od Netflixu a Na mušce od BBC.

V rámci jedné kategorie nejlepší herečky v dramatickém seriálu pak byly novimovány obě představitelky hlavních rolí, Jennifer Aniston a Reese Witherspoon. Zejména herecký výkon Jennifer Aniston je oceňován i lidmi, kteří jinak seriál jako celek za příliš zajímavý nepovažují.

Obecně Zlaté glóby se závratnými 34 nominacemi ovládl Netflix, a to jak ve filmových, tak v televizních kategoriích. Nejvíce si jich odneslo filmové drama Manželská historie, několika zmínek se ale dočkaly také epická gangsterka Irčan a životopisné drama Dva papežové. Cen za seriály nebo minisérie si pak streamovací obr může odnést hned sedmnáct.

Ve srovnání s tím výsledek Applu nemusí působit příliš zásadně, je ovšem třeba brát v potaz dva faktory. Apple TV+ nabídl jen pár pořadů ve srovnání s tisíci na Netflixu a byl spuštěn teprve před pěti týdny.

Nominace překvapily i šéfa Applu

Nominace na Zlatý glóbus tedy, jak informuje deník The New York Times, neočekával ani sám ředitel Apple TV+ Jamie Erlicht. Ostatním streamovacím službám se podobného úspěchu podařilo dosáhnout až několik let po spuštění.

Finále první řady The Morning Show bylo zveřejněno 20. prosince. Apple už oficiálně potvrdil, že spolu se seriály See, For All Mankind, Dickinson i novinky Servant se pak dočká minimálně ještě jedné řady. Přibývat pak samozřejmě budou i další díla prestižních tvůrců jako Steven Spielberg a J. J. Abrams. Na pořadu pro Apple spolu s Oprah Winfreyovou pracuje dokonce i britský princ Harry.