Spuštění Apple TV+ bylo podle všeho úspěšné. Všechny hlavní seriály dostaly další řady

Záhy po spuštění streamovací služby Applu se začaly objevovat odhady, kolik přitáhlo diváků, přičemž se nepracovalo s příliš vysokými čísly. Firma samotná zůstává v tomto ohledu prozatím poměrně tradičně tichá, magazínu Variety se ale podařilo získat informace od několika z jejích pracovníků. Ti jsou podle všeho prvotní aktivitou na službě velmi potěšeni, jelikož překonala jejich očekávání.

Konkrétněji jsou zmiňovány „miliony“ aktivních diváků, kteří používáním Apple TV+ strávili více než hodinu, to znamená zhlédli alespoň jednu epizodu vybraného seriálu. Interní statistiky prý navíc ukazují, že se později podívali minimálně ještě na jednu další, ne-li dvě. Tyto informace mají odpovídat průměru, v obecnějším měřítku tedy znamenají přetrvávající zájem diváků o nabízený obsah.

Nejvíce bývá prozatím chváleno drama ze světa médií The Morning Show, jehož hlavní herci předvádějí skvělé výkony. Samotné prostředí a jeho komplexní podání je také až překvapivě zajímavé. Také ostatní seriály bývají většinou oceňovány zejména za ty aspekty, které u nich Apple v upoutávkách protěžoval nejvíce.

For All Mankind to znamená detailní zpracování historie letů do vesmíru a zajímavé odchylky od něj a u See epický rozměr příběhu. Dickinson si zase poutavým způsobem hraje s žánry a diváckými očekáváními. Žádný ze seriálů ovšem momentálně není přijímán v širším měřítku a kritičtější hlasy bývají výrazné.

Drahé projekty musí mít úspěch

Povzbuzující je relativně vysoký prozatímní zájem diváků. Nákladné projekty jako See často podléhají přísným nárokům na úspěch, protože streamovací služby si jich mohou dovolit jen omezené množství. Pokud se nejsou schopny vyprofilovat jako důležitá součást dané značky, bývají prostě ukončeny.

Před pár lety tak například Netflix zrušil vysoce oceňovaný, ale nedostatečně oblíbený seriál Sense8. Nakonec se v reakci na žádosti fanoušků rozhodl vyprodukovat závěrečný film, podobný postup je však vcelku ojedinělý.

Netflix měl navíc ještě donedávna status služby ochotné natočit prakticky cokoliv. I když nyní Variety ohlašuje potvrzení schválení vzniku druhých řad všech čtyřech hlavních seriálů Applem, nakonec to není překvapivé.

Apple se kromě dalších dílů uvedených seriálů snaží přilákat i novinkami. Konečně tak zveřejnil plnohodnotný trailer na mysteriózní thriller Servant.

Sázka na kvalitní režii

Ten představil vizi režiséra M. Night Shaymalana stojícího za kultovními díly jako Šestý smysl, Vyvolený a Znamení.

Následovalo několik velice slabě přijatých projektů, v několika posledních letech se ale indický tvůrce podle všeho opět vrací do formy. Naznačuje to i ukázka, slibující vskutku znepokojivou atmosféru a hru s divákem a zvraty, jimiž je Shaymalan pověstný.