Jóga s Apple Watch. Zjistěte, jak získat speciální odznak v rámci zítřejšího Mezinárodního dne jógy

Pokud používáte své Apple Watch především na sport a cvičení, pravděpodobně se snažíte sbírat i digitální odznáčky, kterými Apple odměňuje uživatele za splnění pohybových výzev. Čas od času navíc vyrukuje i se speciálními limitovanými edicemi, které vychází z konkrétní celosvětové události. A protože se blíží Mezinárodní den jógy, rozhodnutí bylo jasné.

Na svátek jógy, který je oficiálně stanoven na 21. června, což připadá na zítřejší den, budete moci zabojovat o získání unikátního odznáčku, jenž se vám následně uloží do sekce Ocenění v iOS aplikaci Aktivita. Stačit vám k tomu bude minimálně patnáct minut cvičení jógy v jakékoliv aplikaci, která umožňuje přidávání aktivity do aplikace Zdraví.

Nejde však pouze o digitální odznak, byť ten může být pro řadu uživatelů nejdůležitější. Za úspěšné splnění dostanete také tři animované samolepky, které budete moci použít například během posílání zpráv (iMessage) nebo hovoru přes FaceTime.

Současně jde o vůbec první takovou výzvu, která reflektuje cvičení jógy. Na ni se Apple ostatně začal více zaměřovat, což dokazuje aktuální verze operačního systému watchOS pro Apple Watch, kde je Jóga nativně zahrnuta jako součást workoutů.

Den Země a další

Co se týče předchozích pohybových výzev, Apple například 22. dubna spustil možnost obdržet ocenění v rámci Dne Země za 30 minut jakéhokoliv pohybu. Nehledě na to, že v minulosti vyrukoval také s výzvami pro Mezinárodní den žen nebo Den svatého Valentýna.