Jóga s Apple Watch. Jak získat speciální odznak v rámci Mezinárodního dne jógy

Kdo používá Apple Watch především na sport a cvičení, pravděpodobně se snaží sbírat i digitální odznáčky, kterými Apple odměňuje uživatele za splnění pohybových výzev. Čas od času navíc vyrukuje i se speciálními limitovanými edicemi, které vychází z konkrétní celosvětové události.

Chytré hodinky jsou nová generace chytrých zařízení, která kombinují funkce klasických ručních hodinek s moderními technologiemi. Na trhu je k dostání široká škála chytrých hodinek, které jsou určeny pro lidi všech věkových kategorií a nabízejí širokou škálu funkcí.

Chytré hodinky jsou vybaveny senzory, které měří pohyb, tep, srdeční tep a další fyzické parametry. Také mohou sloužit jako fitness náramky, které poskytují informace o fyzické aktivitě.

Kromě toho jsou chytré hodinky vybaveny snímači, které slouží k předpovědi počasí, kontrole kalendáře, hovorů a mnoha dalších funkcí.

Chytré hodinky jsou ideální pro lidi, kteří mají zájem o sledování a zlepšení svého zdraví. Jsou velmi pohodlné, malé a lehké a lze je nosit po celý den. Navíc jsou velmi elegantní a vypadají skvěle.

Velmi oblíbené jsou Apple Watch, které navíc odměňují uživatele za plnění určitých výzev. Jaké to jsou?

Apple Watch

Apple Watch jsou chytré hodinky vyvinuté společností Apple Inc. Prodávají se v několika různých verzích a modelech, které se liší funkcemi a vzhledem.

Apple Watch byly poprvé představeny v roce 2015 a od té doby se staly populárním způsobem, jak propojit moderní technologie s tradičním šperkem. Jednou z nejvýznamnějších funkcí Apple Watch je jejich schopnost propojit se s iPhone pomocí Bluetooth.

To umožňuje uživatelům ovládat svůj iPhone přímo z jejich hodinek. To znamená, že mohou přijímat upozornění, posílat texty, vyhledávat na internetu a dělat mnoho dalších věcí pouhým pohybem ruky.

Apple Watch také nabízí řadu zdravotních a fitness funkcí. Ty zahrnují sledování kroků, kontrolu tepové frekvence, GPS sledování tras a mnoho dalšího. Apple Watch také můžou sloužit jako hrudní pás, aby který pomáhá uživatelům s cvičením.

Mezi další funkce patří možnost přijímat a odesílat hovory, obdržet upozornění na sociální média, užívat si hudbu a mnoho dalšího. Uživatelé mohou také nastavit cíle a sledovat svůj pokrok prostřednictvím aplikací Apple Watch.

Mezinárodní den jógy

Na svátek jógy, který je oficiálně stanoven na 21. června, můžou majitelé Apple Watch zabojovat o získání unikátního odznáčku, jenž se následně uloží do sekce Ocenění v iOS aplikaci Aktivita.

Stačit k tomu bude minimálně patnáct minut cvičení jógy v jakékoliv aplikaci, která umožňuje přidávání aktivity do aplikace Zdraví.

Nejde však pouze o digitální odznak, byť ten může být pro řadu uživatelů nejdůležitější. Za úspěšné splnění dostane uživatel také tři animované samolepky, které bude moci použít například během posílání zpráv (iMessage) nebo hovoru přes FaceTime.

Současně jde o vůbec první takovou výzvu, která reflektuje cvičení jógy. Na ni se Apple ostatně začal více zaměřovat, což dokazuje aktuální verze operačního systému watchOS pro Apple Watch, kde je Jóga nativně zahrnuta jako součást workoutů.

Den Země a další

Co se týče předchozích pohybových výzev, Apple například 22. dubna spustil možnost obdržet ocenění v rámci Dne Země za 30 minut jakéhokoliv pohybu. Nehledě na to, že v minulosti vyrukoval také s výzvami pro Mezinárodní den žen nebo Den svatého Valentýna.