Kde mohou dlužníci získat půjčku ihned?

Pokud jde o okamžité finanční potřeby, jedním z nejoblíbenějších řešení je vzít si půjčku. V závislosti na typu půjčky však může proces žádosti a schvalování nějakou dobu trvat. Které půjčky lze získat téměř okamžitě a kde je najít?

Nebankovní společnosti nabízejí mnoho možností, jak si půjčit peníze ihned. Navíc je mnoho dlužníků, kteří nemají nejlepší vizitku v registru dlužníků a tak vyhledávají různé cesty, jak si půjčit, aniž by se museli bát odmítnutí ze strany bankovního věřitele.

Nebankovní společnosti umějí nabídnout různé finanční produkty:

Kromě úvěru po insolvenci lze také nalézt půjčky v exekuci. Podmínky, úrokové sazby a splatnost se v závislosti na věřiteli liší. Mezi známé poskytovatele patří například CFIG, Provident, nebo Zaplo.

Půjčky od nebankovních společností

Půjčky od nebankovních společností jsou atraktivní především díky rychlosti a pohodlí vyřízení. Některým bankám může trvat několik dní nebo dokonce týdnů, než rozhodnou o půjčce, zatímco nebankovní společnosti, jako například CFIG mohou běžně schvalovat půjčky a přímo převádět prostředky v relativně krátkém časovém rámci.

Díky tomu je okamžitá půjčka pro dlužníky méně zastrašující, což může být pro některé spotřebitele velkým prodejním argumentem. Požadavky na dokumentaci jsou také u nebankovních společností nižší než u bank. Díky tomu je proces půjčky mnohem plynulejší, protože není potřeba zdlouhavé papírování.

Nebankovní společnosti jsou také často ochotnější spolupracovat s jednotlivci, jejichž bonita není ideální. Banky mají obvykle přísná kritéria pro schvalování půjček, leč některé nebankovní společnosti mohou mít požadavky méně přísné, díky čemuž je pro lidi snazší získat peníze, které potřebují.

Nebankovní společnosti však obvykle účtují mnohem vyšší úrokové sazby za poskytnuté půjčky než banky. To nemusí být velký problém, je-li půjčka krátkodobá, ovšem pokud se rozhodne dlužník vzít si půjčku na delší dobu, úroky mohou být nepříjemné.

To znamená, že půjčky od nebankovních společností mohou být chytrou volbou pro lidi, kteří nechtějí nebo nemohou projít tradičním úvěrovým procesem a potřebují půjčit peníze ihned. Před jakýmkoli rozhodnutím je dobré porovnat různé poskytovatele půjček – prostřednictvím online srovnávače půjček – a zajistit, že dlužník získá nejlepší možnou nabídku.

O nebankovní půjčky lze zažádat pohodlně online.

Půjčky od rodiny a známých

Obdržení půjčky od rodiny a přátel může být skvělý způsob, jak získat přístup k finančním prostředkům, které dlužník potřebuje. Je však důležité mít na paměti, že i když se nejedná o typickou situaci s půjčkou, je třeba půjčku brát vážně a udělat pár kroků, které zajistí, že bude smlouva férová, platná a srozumitelná pro obě zúčastněné strany.

Pro začátek je důležité vytvořit jasný a závazný dokument popisující podmínky půjčky, včetně splátkového kalendáře, úrokové sazby a dalších podrobností. Také je třeba sepsat podmínky půjčky a dokument podepsat.

Je nutné, aby všechny strany otevřeně a jasně komunikovaly během splácení úvěru. Pravidelný kontakt zajistí, že nedojde k žádným nedorozuměním ohledně podmínek půjčky nebo doby splatnosti.

Půjčka od soukromého investora

Půjčení finančních prostředků od soukromého investora se některým dlužníkům může zdát jako dobrá volba. Soukromí investoři jsou jednotlivci, kteří mají zájem půjčovat peníze bez potřeby vládního dohledu.

Soukromníci obvykle nabízejí nižší úrokové sazby než tradiční věřitelé. Při zvažování půjčky od soukromého investora je však důležité mít na paměti, že podmínky bývají obtížnější na vyjednávání než u klasické půjčky. Nicméně se najdou i výjimky, které se nezdráhají poskytnout i úvěr po insolvenci.

Při rozhodování, zda si vzít půjčku od soukromého investora, je důležité přesně porozumět tomu, s kým dlužník jedná a jaké má očekávání. Je nezbytné, aby se obě strany dohodly na podmínkách splácení, poplatcích a sankcích nebo jakýchkoli jiných podmínkách či nepředvídatelných událostech, které mohou být součástí úvěrové smlouvy.

Pozor na lichvářské půjčky

Lichva je typ úvěru nabízeného soukromými věřiteli které obvykle představují pro dlužníka velmi vysoké riziko, že se dlužníci dostanou do dluhové spirály. Lichváři totiž nabízejí prostřednictvím lichvářské inzerce půjčky s velmi vysokými úroky, které dlužník nemusí být schopen splácet a dostane se tak do velkých potíží.

Lichvář se také často ve smlouvě dožaduje zajištění, nejčastěji ve formě nemovitého majetku. Nedodržení platebních podmínek tak může dlužníka připravit o bydlení. Navíc dlužníka nikdo v inzerci neupozorní, že mohou lichváři používat k vymáhání dluhu násilí a zastrašování.

Obecně řečeno, tyto typy půjček mohou být jedinou dostupnou možností pro někoho, kdo si potřebuje půjčit velké množství peněz, avšak nemá dobré úvěrové skóre nebo nemá zajištění potřebné k uzavření tradiční půjčky.

Tyto okamžité půjčky pro dlužníky však nadělají více škody než užitku. Proto je důležité, aby si ti, kdo uvažují o půjčce od lichváře, byli vědomi rizik, která s tím souvisejí, protože vysoký úrok a neúprosné podmínky splácení mohou být pro dlužníka škodlivé.

Lepším řešením než lichvářské půjčky jsou například výše zmíněné půjčky na OP ihned na účet nebo jiné okamžité půjčky pro dlužníky.