Nejlepší pluginy pro nejlepší prolinkování WordPressu

Jak nejlépe prolinkovat svůj web postavený na redakčním systému WordPress? Samozřejmě, koho by to nezajímalo a kdo by nechtěl čtenáři nabídnout i další články a tak ho na svém webu udržet co nejdéle. 

Nás to napadlo také a vytvořili jsme sbírku pár pluginů, které s tímto problémem zaručeně pomohou a pokusí se jej vyřešit. Ty nejlepší a nejjednodušší pluginy pro to nejkvalitnější prolinkování WordPressu, jejich doporučení a samozřejmě i návod, jak s nimi zacházet jsou v tomto článku.

Při holém nainstalování WordPressu, se vytvoří web, který takřka nijak čtenáře neupozorní na další články, než je ten, který zrovna čte. Čtenář ho musí buďto sám hledat nebo se ke článkům proklikat skrze sekce, štítky, či vlastní odkazy. Co takhle ho ale navést jinak a automaticky? Pár pluginů bychom na to měli.

Internal Link Building

Pomocí tohoto doplňku se dají velice jednoduše vkládat jednotlivá slova, která následně mají odkazovat na danou stránku. V administraci tedy člověk pouze vyplní dané slovo a k němu přiloží odkaz. Následně po té se na celém webu ono vložené slovo změní v daný odkaz a v budoucnu vytvořených článcích se taktéž automaticky změní v odkaz. Tím pádem čtenář okamžitě dostane další odkazy na zmíněné pojmy ve článku.

  • Stahování: SEO ROI, odkaz je dle návodu umístěn v patičce jejich RSS
  • Instalace: Soubor nahrát do složky wp-content/plugins

WordPress Related Posts

Nabídnout čtenáři články, které jsou podobné tomu, který zrovna čte, je určitě výhodné a pro čtenáře milé a vhodné. Velice jednoduše to zajistí tento plugin, který podobnost článků uzná například pomocí nadpisu článku, či pomocí užitých štítků. Plugin obsahuje nastavení, která mohou vložit i například miniaturu k odkazům na článek, stejně jako například počet komentářů, autora a podobně. Výhodné a milé, jednoduché.

  • Stahování: FairyFish.net
  • Instalace: Složku nahrát do složky wp-content/plugins a vložit kód na místo, kde se mají články zobrazit (soubor single.php).

Recent Posts

Většina blogů má na úvodní stránce výpis nejnovějších článků na blogu. Pomocí tohoto pluginu se na ně může přidat odkaz kamkoliv. Například za článek, či do patičky, panelu a podobně. Je jedno kam, ale pomocí tohoto pluginu je to velmi jednoduché a návštěvník tak velmi rychlé pozná, které články jsou nové a tím pádem i ty, které ještě nečetl.

  • Stahování: WordPress.org
  • Instalace: Složku nahraát do složky wp-content/plugins a vložit kód na místo, kde se mají články zobrazit.

Random Posts

Krom toho všeho je dobré využít i například tohoto doplňku. Ten umožní vložit na jakékoliv místo soupis náhodných článků. Proto tedy například za každým článkem, či v patičce a kdekoliv jinde, se mohou automaticky zobrazovat odkazy na náhodné články na blogu. Čtenář se tak může dostat i hodně daleko do archívu blogu a vybrat si články, které například ještě nečetl. Dobré.

  • Stahování: WordPress.org
  • Instalace: Složku nahrát do složky wp-content/plugins a vložit kód na místo, kde se mají články zobrazit.

Pluginů je samozřejmě spousta. Držíme palce s tvorbou webu.