Nejlepší pluginy pro nejlepší prolinkování WordPressu

Určitě jste se někdy zabývali otázkou, jak nejlépe prolinkovat svůj web postavený na redakčním systému WordPress. Samozřejmě, koho by to nezajímalo a kdo by nechtěl čtenáři nabídnout i další články a tak ho na svém webu udržet co nejdéle. 

Nás to napadlo také a vytvořili jsme sbírku pár pluginů, které Vám s tímto problémem zaručeně pomohou a pokusí se jej vyřešit. Ty nejlepší a nejjednodušší pluginy pro to nejkvalitnější prolinkování Vašeho WordPressu, jejich doporučení a samozřejmě i návod, jak s nimi zacházet. To vše v tomto článku.

Při holém nainstalování WordPressu, se Vám vytvoří web, který takřka nijak čtenáře neupozorní i na další články, než je ten, který zrovna čte. Čtenář musí buďto sám hledat nebo se ke článkům proklikat skrze sekce, štítky, či Vaše vlastní odkazy. Co takhle ho ale navést jinak a automaticky? Pár pluginů bychom na to měli.

Internal Link Building

Pomocí tohoto doplňku můžete velice jednoduše vkládat jednotlivá slova, která následně mají odkazovat na danou stránku. V administraci tedy pouze vyplníte dané slovo a k němu přiložíte odkaz. Následně po té se na celém webu ono vložené slovo změní v daný odkaz a v budoucnu vytvořených článcích se taktéž automaticky změní v odkaz. Tím pádem čtenář okamžitě dostane další odkazy na zmíněné pojmy ve článku.

Stahuj: SEO ROI, odkaz je dle návodu umístěn v patičce jejich RSS
Instalace: Soubor nahrajte do složky wp-content/plugins

WordPress Related Posts

Nabídnout čtenáři články, které jsou podobné tomu, který zrovna čte, je určitě výhodné a pro čtenáře milé a vhodné. Velice jednoduše to zajistí tento plugin, který podobnost článků uzná například pomocí nadpisu článku, či pomocí užitých štítků. Plugin obsahuje nastavení, která mohou vložit i například miniaturu k odkazům na článek, stejně jako například počet komentářů, autora a podobně. Výhodné a milé, jednoduché.

Stahuj: FairyFish.net
Instalace: Složku nahrajte do složky wp-content/plugins a vložte kód na místo, kde se mají články zobrazit (soubor single.php).

Recent Posts

Většina blogů má na úvodní stránce výpis nejnovějších článků na blogu. Pomocí tohoto pluginu můžete odkaz na ně přidat kamkoliv. Například za článek, či do patičky, panelu a podobně. Je jedno kam, ale pomocí tohoto pluginu je to velmi jednoduché a návštěvník tak velmi rychlé pozná, které články jsou nové a tím pádem i ty, které ještě nečetl.

Stahuj: WordPress.org
Instalace: Složku nahrajte do složky wp-content/plugins a vložte kód na místo, kde se mají články zobrazit.

Random Posts

Krom toho všeho je dobré využít i například tohoto doplňku. Ten umožní vložit na jakékoliv místo soupis náhodných článků. Proto tedy například za každým článkem, či v patičce a kdekoliv jinde, můžete automaticky odkazovat na náhodné články na Vašem blogu. Čtenář se tak může dostat i hodně daleko do archívu Vašeho blogu a vybrat si články, které například ještě nečetl. Dobré.

Stahuj: WordPress.org
Instalace: Složku nahrajte do složky wp-content/plugins a vložte kód na místo, kde se mají články zobrazit.

Pluginů je samozřejmě spousta. Soupis několika desítek nejzajímavěhších pluginů pro WordPress si můžete přečíst například zde. Do komentářů můžete uvést, který se Vám líbil nejvíce a který jste využili. Držíme palce s tvorbou Vašeho webu.