Temné kriminální drama a oceňovaný dokument o slonech – Apple TV+ láká na zajímavé dokumenty

Streamovací služba Apple TV+ je v Česku spuštěna již nějakou dobu, Apple začíná představovat další obsah, který se objeví v následujících měsících. Truth Be Told je kriminální drama s Octavií Spencerovou a Aaronem Paulem v hlavních rolích. Mezi další oceňované dokumenty patří The Elephant Queen a seriál Dickinson.

„Jsem pro pravdu, ať už ji říká kdokoliv. Jsem pro spravedlnost, bez ohledu na to, pro nebo proti komu je,“ říká postava Octavie Spencerové na začátku traileru seriálu Truth Be Told. Jeho hlavní postavou je investigativní reportérka snažící se odhalit pravdu o případu, na němž se před několika lety sama podílela a jenž vedl k zatčení možná nevinného muže za dvojitou vraždu.

Postavu údajného vraha hraje Aaron Paul, známý především ze seriálu Perníkový táta a nedávno také navazujícího filmu Netflixu El Camino. Reportérce tvrdí, že na něj byl zločin spočívající v zavraždění otce identických dvojčat nastrčen. Další dění odhaluje mnohá tajemství spojená s temnou minulostí mnoha lidí a způsoby, jakými člověka ovlivní dlouhodobý pobyt ve vězení.

Jedním z hlavních témat Truth Be Told je zjevně hluboký morální problém odsouzení někoho za zločin, který nespáchal. Trailer naznačuje velmi ponuré ladění seriálu a důraz na psychologickou hloubku postav. Snaží se také nalákat na několik herců oceněných nebo nominovaných na cenu Emmy a Zlatý glóbus – vedle zmíněných představitelů hlavních rolí jsou to Lizzy Caplanová, Elizabeth Perkinsová a Ron Cephas Jones.

Dokument The Elephant Queen se už na začátku letošního roku objevil na festivalu v Sundance. Například magazín Hollywood Reporter ho popsal jako nádherně natočený a detailní portrét sloního stáda na náročné cestě za hledáním vody. 

Ačkoliv to není hlavní téma, dokument má poměrně výrazný ekologický aspekt, jelikož se sloni musí na cestu vydat kvůli vyschnutí zdroje vody.

Podobné události se samozřejmě děly i před výraznějšími projevy současných klimatických změn, ty ovšem výrazně zvyšují jejich četnost.

Sloni jsou v The Elephant Queen do určité míry antropomorfizována pro ucelenější vyprávění, v zásadě se ovšem jedná pouze o zdůraznění jejich poměrně komplexní psychologie, jelikož patří k nejinteligentnějším tvorům na Zemi. O komentář se postaral herec Chiwetel Ejiofor známý například z Oscarového filmu 12 let v řetězech.

Apple zveřejnil také další trailer na seriál Dickinson o slavné americké básnířce. Žánrově se jedná o kostýmní drama, je ovšem pojato velmi moderní optikou a mezi jeho hlavní témata patří feminismus a odmítání zastaralých společenských tradic.

Tentokrát se upoutávka ještě více zaměřuje na bohatou vizuální stránku a soustavné narušování žánrových konvencí. Eddy Cue řekl, že se na Dickinson těší nejvíce z celé prvotní nabídky Apple TV+.

Apple TV – obecně

Apple TV je řada digitálních multimediálních přehrávačů společnosti Apple, které uživatelům umožňují přístup ke streamovacím službám, kabelové televizi a internetovému rádiu. Je to skvělý způsob, jak sledovat filmy a televizní pořady, poslouchat hudbu a přistupovat k dalšímu obsahu z pohodlí domova.

Apple TV je k dispozici ve třech modelech: Apple TV 4K, Apple TV HD a Apple TV (4. generace). Model 4K je nejnovější a je vybaven rychlejším procesorem a podporou videa v rozlišení 4K. Model HD podporuje video v rozlišení 1080p a model 4. generace podporuje video v rozlišení 720p.

Všechny modely Apple TV jsou vybaveny aplikacemi pro oblíbené streamovací služby, jako jsou Netflix, Hulu a Amazon Video. Prostřednictvím aplikací jako Sling TV, Playstation Vue a DirecTV Now můžete také přistupovat k živému vysílání kabelové televize.

Pro poslech hudby jsou k dispozici služby Apple Music a Spotify, a dokonce může člověk přistupovat k internetovým rozhlasovým stanicím jako Pandora a TuneIn.

Apple TV se také integruje s dalšími zařízeními Apple, takže na televizoru lze snadno prohlížet fotografie, sledovat videa a poslouchat hudbu z iPhonu, iPadu nebo Macu. Spolupracuje také se Siri, takže lze Apple TV ovládat hlasovými příkazy.

Celkově je Apple TV skvělý způsob, jak přistupovat k digitálnímu obsahu a streamovat ho přímo do televizoru. Snadno se používá a díky integraci s dalšími zařízeními Apple a Siri lze ze sledování vytěžit maximum.