Kultovní zařízení Applu do dlaně. Američtí designéři uvádí miniaturní polštářky Macintoshe a iMacu

Když Apple představil první Macintosh, změnil pohled lidí na segment osobních počítačů a ukázal, že i technologie mohou vizuálně vypadat dobře. Americké designové studio Throwboy v návaznosti na tuto událost rozšířilo své plyšové portfolio o dva nové kusy.

Studio Throwboy je v komunitě fanoušků Applu známo především díky výrobě originálních polštářů na motivy ikonických produktů s nakousnutým jablkem v logu. Již pár let vede kolekci, která nabízí plyšové varianty jak prvního iPhonu z roku 2007 nebo iPodu z roku 2001, tak původního Apple II (1977), iMacu (1998) a právě Macintoshe.

Studio Throwboy

Studio Throwboy je designérské studio, které se specializuje na vytváření krásných a vysoce kvalitních produktů inspirovaných původním počítačem Apple Macintosh.

Studio Throwboy bylo založeno v roce 2009 designérem Robertem Thomannem a posledních deset let vytváří produkty, které oslavují ikonický design a historii původního počítače Macintosh.

Nabízí širokou škálu produktů, které zachycují ducha původního Macu, od polštářů v limitované edici až po brašny na notebooky. Jejich kolekce polštářů patří k nejoblíbenějším položkám a jsou na nich klasické vzory Maců, jako je původní logo Macintosh a klasické duhové logo Apple.

Tyto polštáře jsou vyrobeny z kombinace bavlny a polyesteru a jsou vyplněny měkkou a odolnou výplní z polyesterových vláken.

Kromě polštářů nabízí Studio Throwboy také řadu doplňků pro moderní počítače Mac. Jejich brašny na notebooky jsou navrženy tak, aby Mac byl v bezpečí a stylově.

Jsou vyrobeny z kombinace odolných a lehkých materiálů a mají různé klasické vzory pro Mac. Nabízejí také řadu dalšího příslušenství, jako jsou pouzdra na iPhone a klíčenky s klasickými motivy Maců.

Polštářky Macintoshe

Plyšové varianty jak prvního iPhonu z roku 2007 nebo iPodu z roku 2001, tak původního Apple II dostaly své menší sourozence, a to v podobě „kapesních“ polštářků, které vychází ze stejné podoby a podobně jako u větších variant kladou maximální důraz na všité linky, aby co nejlépe interpretovaly vzhled těchto technologicky zásadních strojů.

Nazývá je jako Pocket Pillows a nabízí je zatím přes Kickstarter.

Prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém portálu ostatně Throwboy rozjelo i minulou kolekci regulérních polštářů, která se dle očekávání těšila natolik velké oblibě, že z ní udělal oficiální sortiment pro svůj internetový prodej. Každý se prodává za 40 dolarů, což je v přepočtu nějakých 920 korun.

Protože jsou nové přírůstky do polštářové rodiny studia znatelně menší a prakticky se vlezou do běžné lidské dlaně, přichází s nižší cenou.

Na Kickstarteru se aktuálně prodávají od 13 dolarů (zhruba 280 korun) s tím, že lze využít různých bonusových balíčků pro výhodnější cenu za více kusů.