iPhone 9, červené Apple Watch a MacBooky s novou klávesnicí.

Apple iPhone je jedním z nejoblíbenějších a nejikoničtějších chytrých telefonů na světě. Společnost Apple každoročně vydává nové modely iPhonu s vylepšenými funkcemi, designem a technologiemi. Na nové modely Apple vždy fanoušci této firmy stojí dlouhé fronty.

Nové modely Apple jsou vždy hitem mezi uživateli, kteří chtějí výkonné zařízení s nejnovějšími technologiemi. Společnost Apple nastavuje vysokou laťku toho, jaký by měl být chytrý telefon a nové modely.

Během roku se fanoušek Applu může s jistotou těšit vždy na dvě „zaručené“ prezentace Applu – na červnovou vývojářskou konferenci WWDC a na zářijové představování iPhonů.

K tomu obvykle přibude jedna podzimní keynote, během které bývají představovány novinky okolo iPadů, a pokud má Apple co říci, přibude také jedna jarní konference.

Naposledy jarní termín Apple využil k představení svých nových služeb Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+ a světlo světa spatřila také „kreditka“ Apple Card.

iPhone 9 / SE 2

Apple v poslední době ukázal, že se nebojí vypustit do světa nový produkt i bez jakékoliv show. Do prodeje se „potichu“ dostaly například iPad mini 4, iPad Air 3, nová generace sluchátek AirPods, také zbrusu nová AirPods Pro či 16palcový MacBook Pro.

Nový iPhone si však samostatnou keynote nejspíš vyslouží – i kdyby to měl být recyklát ve stylu iPhonu SE, který přinesl „jen“ vnitřnosti iPhonu 6s v těle iPhonu 5.

iPhone SE sklidil velký úspěch, jelikož přinesl v té době již nevídané kompaktní rozměry, spolehlivý hardware s výkonem více než dostatečným pro většinovou populaci a navíc atraktivní cenou. S podobnými zbraněmi se má vytasit i očekávaný nástupce tohoto telefonu, který Apple z nabídky vyřadil bez náhrady.

Mezitímco iPhone SE přišel s výkonnějším hardwarem v těle známém z iPhonu 5 či 5S, chystaná novinka má být vtělena do šasi iPhonu 8. Špatnou zprávou pro milovníky aktuálního SE tedy je, že telefon „nabobtná“.

Faktem ale je, že 4,5palcový telefon je oproti konkurenčním nabídkám stále velmi kompaktním zařízením.

(PRODUCT)RED Apple Watch Series 5

V rámci hardwarových novinek by Apple své příznivce mohl potěšit ještě novou barevnou variantou svých Apple Watch. Cookova firma dlouhodobě spolupracuje s iniciativou (PRODUCT)RED, jejíž smysl spočívá v darování finančních prostředků na boj proti AIDS.

Firma v této charitativní barevné variantě nabízí celou řadu produktů i příslušenství a červená by bezesporu slušela i hodinkám Watch. První zvěsti o jejich možném příchodu se objevily již na přelomu roku.

Nová generace hodinek se očekává až v září, ale to nic nemění na tom, že nová barevná varianta může přijít již v březnu. Apple již produkty ve variantě (PRODUCT)RED vícekrát představoval až po měsících od představení jejich původních variant, přičemž posledním příkladem této praxe je červený iPhone 8.

Třináctipalcové MacBooky

U „malého“ iPhonu a červených hodinek by Apple skončit nemusel a v březnu by se lidé mohli dočkat také osvěžení aktuálních 13palcových MacBooků Pro a Air, které čekají primárně na novou klávesnici po vzoru 16palcového modelu.

Applu se totiž ani po letech nepodařilo uspokojivě vyřešit problémy „motýlkové“ konstrukce kláves a s 16palcovým MacBookem firma tuto situaci konečně otevřeně přiznala a začala sjednávat nápravu.

Klávesnice je přeci jen pro většinu uživatelů naprosto klíčovou komponentou počítače a té současné bohužel škodí nespolehlivost v podobě kláves, které se „zasekávají“. Ideální pak není ani zdvih kláves, který leckomu připadá nedostatečný.

Nová klávesnice, která se vrací k „nůžkové“ konstrukci, problém řeší a většina uživatelů se proto těší, až Apple novou klávesnici integruje i do 13palcových modelů svých počítačů.

Zatím není jasné, zda Apple s vylepšenými MacBooky přijde již na jaře a zda je bude chtít ukazovat v rámci prezentace. Smysl by to ale dávalo a 13palcový MacBook Pro by se mohl dočkat i větších změn.

Po vzoru 16palcového modelu by mohlo dojít k mírnému zvětšení úhlopříčky na 14 palců, a to při zachování současných kompaktních rozměrů těla. Takový krok by Applu mimo jiné pomohl vymezit řadu Pro vůči „konkurenčnímu“ Airu.

Update služeb

Uvedené hardwarové produkty by jistě vydaly na středně dlouhou prezentaci. Vzhledem k tomu, že Apple před rokem s velkou pompou představoval své nové multimediální služby, dá se očekávat, že vynechány by nebyly ani po roce.

Pokud by došlo na jarní keynote, Cookova firma bude chtít bilancovat, pochlubit se čísly a i v oblasti služeb bychom se mohli dočkat pár dílčích novinek.

Zákazníci i analytici již od představení nových služeb volají po spuštění jednotného předplatného, díky kterému by měli zákazníci přístup k většímu balíku služeb za jednu zvýhodněnou cenu.

Nabízí se primárně spojení Apple Music a Apple TV+, přičemž zvýhodněné předplatné těchto dvou služeb by mohlo pomoci zvýšit uživatelskou základnu u obou.