Byl tragicky zesnulý náměstek na raftu s nepojištěnou cestovkou?

Redakce portálu Krachy cestovek dostala čtenářské upozornění, že cestovní kancelář Adrenaline centre, na jejímž zájezdu nedávno tragicky zahynul náměstek ministra životního prostředí Jakub Kulíšek, by mohla být tzv. černou cestovkou, a proto jsme ji prověřili.

Nemělo by jít o „černou cestovku“ ale s informacemi, které o sobě tako CK poskytuje, to není slavné. Posuďte sami.

Sice existují webové stránky www.adrenalinecentre.cz, ale fakticky žádná cestovní kancelář Adrenaline Centre neexistuje. V obchodním ani živnostenském rejstříku žádný podnikatelský subjekt s tímto názvem nefiguruje. Vysvětlení jsme našli až na webu Živé firmy, kde je uvedeno, že „Je to nestandardně řízená firma…,“

Jednatelem a jediným majitelem této firmy je Matěj Zapletal, který v souvislosti s Kulíškovou smrtí vystupoval v médiích jako „vedoucí průvodcovského týmu Cestovní kanceláře Adrenaline centre“. Při pohledu do obchodního rejstříku jsme se ujistili, že firma má koncesi k provozování cestovní kanceláře, a to od roku 2007.

Co nás však zarazilo, je, že od svého vzniku ani jednou nesplnila svou informační povinnost a systematicky nedodává rejstříkovému soudu informace o svém hospodaření.

„Je to nestandardně řízená firma…,“ píše o sobě společnost na svém webu, a my to jen potvrzujeme. Není totiž standardní, aby koncesovaná cestovní kancelář neměla na svém webu k dohledání potvrzení o tom, že je řádně pojištěna proti úpadku u některých z tuzemských pojišťoven.

Až při dalším pátrání jsme dohledali, že Cestovní kancelář Adrenaline Centre by měla být pojištěna u pojišťovny Uniqa, ale pod svým oficiálním názvem, tedy jako MAD MAT SPORT. Z výše uvedeného je jasné, proč všímavý čtenář portálu Krachy cestovek nabyl dojmu, že CK, o níž se psalo v souvislosti s tragickou smrtí náměstka ministra životního prostředí, by mohla být tzv. černou cestovkou.

Při pohledu do referencí několika desítek zákazníků je zřejmé, že ani společnosti jako Deloite či Ernst and young (převzato do písmene z webu CK) nemají problém nechat si uspořádat firemní akci od subjektu, který je na štíru s plněním zákonných povinností. Otázkou je, zda to bez povšimnutí nechají též příslušný živnostenský úřad a Ministerstvo pro místní rozvoj.

Upřesňující informace k tragické smrti náměstka Kulíška

Redakce portálu Krachy cestovek.cz v první polovině září loňského roku dostala upozornění od čtenáře našeho webu, že cestovní kancelář Adrenaline Centre, na jejímž zájezdu údajně tragicky zahynul náměstek ministra životního prostředí Jakub Kulíšek, by mohla být tzv. černou cestovkou. Po upozornění vodáckého instruktora, pana Jana Štovíčka, uvádíme informace na pravou míru.

CK Adrenaline Centre, která se ale ve skutečnosti jmenuje MAD MAT SPORT s.r.o., neměla s nehodou pana Kulíška žádnou souvislost, natož podíl na jeho tragické smrti, což naznačoval dotaz našeho čtenáře. Skutečným organizátorem sjezdu rakouské řeky Enže, jak vloni uvedl portál Novinky.cz, má být podnikatel ze Zábřehu na Šumpersku Pavel Bruštík.

Majitel CK Adrenaline Centre, resp. firmy MAD MAT SPORT Matěj Zapletal, se v médiích k tragické události pouze vyjádřil se svým odborným názorem. Jak ve svém emailu pro redakci portálu Krachy Cestovek.cz napsal Jan Šťovíček, „CK Adrenaline Centre patří k nejbezpečnějším vodáckým cestovkám, jimž se za dosavadní působení na trhu nestala žádná vážná nehoda“.

Bohužel však nehledě na naše upozornění do dnešního dne platí, že firma MAD MAT SPORT s.r.o. o sobě od svého vzniku neposkytla od obchodního rejstříku žádnou informaci o svém dosavadním hospodaření. A z potvrzení o uzavřené povinné pojistce proti úpadku u pojišťovny UNIQA pak vyplývá, že toto končí dnešním dnem, tedy 30. dubnem 2013.