Trumpova obchodní válka eskaluje – Apple Watch, AirPods i iMac podléhají 15% clu

O tom, že Donald Trump plánuje uvalení cel na dovoz výrobků dovážených z Číny, se píše již dlouho. Včera ale nastal zlomový den, kdy nové celní zatížení skutečně vešlo v platnost. Řada výrobků Applu, které do USA přicházejí z čínských výrobních linek, tedy nyní podléhají clu ve výši 15 procent.

Nová celní povinnost vešla v platnost v 1. zářijový den 2019, přičemž do oficiálního federálního registru byly zařazeny Apple Watch, AirPods, některá sluchátka značky Beats, počítače iMac i chytrý reproduktor HomePod. Donald Trump v průběhu posledních měsíců vyhrožoval dokonce dovozním clem ve výši 30 procent. Jeho administrativa ale minimálně prozatím zvolila patnáctiprocentní tarif.

Co se týče iPhonu, ten celnímu zatížení prozatím unikl a chystaný iPhone 11 tedy na trh přijde bez tohoto hendikepu. Nebude to ale na dlouho. iPhone do federálního registru přibude a zatížen bude rovněž 15 procenty. Již nyní by ale dle magazínu Bloomberg mohla cla zasáhnout některé náhradní díly iPhonů, a to včetně flash pamětí telefonů od Applu.

Analytici věří, že Apple nebude v důsledku těchto změn zdražovat a náklady na proclení budou zalepeny z marží.

Firma Tima Cooka se nicméně nevzdává a šéf Applu se Donalda Trumpa osobně snažil přesvědčit, že cla nejsou dobrý nápad už kvůli tomu, že zvýhodní hlavního konkurenta Applu jihokorejský Samsung. Americký prezident následně prohlásil, že mu Tim Cook předložil závažné argumenty, o kterých ještě popřemýšlí.

Produkty Apple v USA

Výrobky Apple se v USA staly všudypřítomnými. Výrobky Apple jsou všude, od iPhonu po iPad. Ať už v kanceláři, ve škole nebo v domácnosti, výrobky Apple najdete téměř v každé americké domácnosti.

iPhone je nejoblíbenějším produktem společnosti Apple. Způsobil revoluci ve způsobu komunikace a přístupu k informacím. Stal se zařízením, které používají miliony Američanů. iPhone je oceňován pro své uživatelsky přívětivé rozhraní a výkonný hardware. Je také známý pro své pokročilé bezpečnostní funkce a schopnost spouštět širokou škálu aplikací.

Dalším oblíbeným produktem společnosti Apple je iPad. Jedná se o tablet s operačním systémem iOS. Má větší displej než iPhone a je výkonnější. Je ideální pro prohlížení webu, sledování videí a hraní her. Hodí se také pro firemní použití, protože jej lze použít k přístupu do firemních sítí.

Počítače Apple Mac jsou oblíbené i v USA. Jsou to výkonné stroje, které se dodávají s operačním systémem macOS. Počítače Mac jsou známé svým vynikajícím designem a výkonem. Jsou také známé svou spolehlivostí, protože mají jen velmi málo hardwarových problémů.

Apple ke svým produktům vyrábí také řadu příslušenství. Patří mezi ně pouzdra, nabíječky a sluchátka. Apple pro svá zařízení vydává také řadu aplikací. Tyto aplikace lze používat pro produktivitu, zábavu a vzdělávání.

Produkty Apple se staly nedílnou součástí americké kultury. Způsobily revoluci ve způsobu, jakým Američané komunikují a přistupují k informacím. Usnadnily a zpříjemnily také práci s počítačem. Není divu, že jsou produkty Apple v USA tak oblíbené.

Další povinnosti v USA

Pojem povinnost je součástí Spojených států od jejich založení. Povinnost je odpovědnost, která je neodmyslitelnou součástí občanství a zároveň je očekáváním společnosti. Není to jen povinnost vůči sobě samému, ale také povinnost vůči vyššímu dobru. Povinnost je nedílnou součástí občanství Spojených států a je základním kamenem amerického způsobu života.

Povinnost ve Spojených státech začíná základními občanskými povinnostmi. Ústava vymezuje povinnosti občanů vůči národu a jeho vládě. Mezi tyto povinnosti patří placení daní, dodržování zákonů a účast v porotách. Patří k nim také účast ve volbách, účast na politickém procesu a služba v armádě, pokud je k tomu vyzvána.

Kromě těchto základních požadavků mají občané Spojených států povinnost nést odpovědnost za své vlastní činy a respektovat a prosazovat práva ostatních. To zahrnuje respektování jiných kultur, náboženství a přesvědčení a nezapojování se do činností, které by mohly poškodit ostatní. Znamená to také být aktivním účastníkem občanských procesů a snažit se o změnu ve společnosti.

Kromě své osobní odpovědnosti mají občané Spojených států také povinnost přispívat k většímu dobru. To zahrnuje podporu charitativních organizací a dalších věcí, které jsou pro národ a jeho občany důležité. Znamená to také zasazovat se o spravedlnost a rovnost pro všechny lidi. Toho lze dosáhnout prostřednictvím dobrovolnické činnosti, prosazováním změn a darováním peněz nebo prostředků těm, kteří je potřebují.

Povinnost je důležitou součástí občanství Spojených států. Je to odpovědnost, kterou musí každý občan brát vážně. Povinnost není jen povinností vůči sobě samému, ale i povinností vůči vyššímu dobru. Je nedílnou součástí občanství Spojených států a je základním kamenem amerického způsobu života.