Nové Apple Watch Series 4 nabídnou o více než 30 procent větší displej a funkci EKG

Apple představil v pořadí již čtvrtou verzi svých hodinek Apple Watch, která dostala název Series 4. Mezi hlavními změnami, kterých se uživatelé dočkali, je především nový design, který má o více než 30 procent větší displej. Mírně se zvětšila i jeho plocha, na 40 a 44 milimetrů. Displej se i díky tomu protáhl více do stran, má menší tloušťku a zakulacené rohy.

Na menších hodinkách je o 32 procent větší než na předchozím 38mm modelu u Series 3, na větších je větší o 35 procent. V kombinaci s novým uživatelským rozhraním budou Apple Watch Series 4 schopny zobrazit najednou až osm nativních aplikací, respektive komplikací.

Mimo nových ciferníků s možností úprav každé jednotlivé části či přidání předvybraných kontaktů pro rychlé vytočení je ovšem součástí nového systému watchOS 5 také lepší přehled dat na displeji. Lépe tak bude možné zobrazit například skóre zápasu, blížící se let nebo nutriční informace.

Ostatně právě zdraví a nutriční hodnoty mají pro Apple velký význam a v nové verzi Apple Watch je čekají zásadní změny.

Otočná digitální korunka hodinek pro jejich ovládání v sobě totiž nově ukrývá haptickou odezvu a také senzor pro elektrokardiogram (EKG), propojený s elektrodami v zadní části hodinek. Velice přesně tak lze měřit srdeční aktivitu a dále ji vyhodnocovat.

S tím souvisí i další nové funkce pro monitoring srdečního tepu. Mimo upozornění na vysoký tlak nově jablečné hodinky zvládnou hlídat také nízký tlak pro možné proudění nedostatku krve a především nepravidelný srdeční tep, který může vést například k infarktu – a to všechno s velkou přesností.

Ostatně nové funkce pro hlídání zdraví schválil i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Všechna data navíc budou ještě lépe šifrována a v cloudu k nim bude mít přístup pouze ten, koho tím uživatel pověří.

Data ohledně zdraví se postupně ukládají do podrobného reportu, který je možné zaslat například ošetřujícímu lékaři. Právě dlouhodobé sledování srdeční aktivity může určit zárodky možné nemoci. Díky certifikaci FDA je nyní výsledky z Watch možné využít při vyšetření.

V souvislosti s funkcemi zdraví si Apple dal záležet i na řešení nečekaných událostí, se kterými hodinky mohou pomoci.

Typickým příkladem je nečekaný pád, po kterém může daný člověk zůstat bez pomoci v bezvědomí nebo s nějakým větším zraněním. Hodinky tak nově pád dokáží automaticky detekovat a vytočit jak tísňové volání, tak všechny předem navolené kontakty.

Odolnější materiál a stejná výdrž baterie

Nová verze Apple Watch je vyrobena z hliníkového či ocelového materiálu v kombinaci se sklem ze safírového krystalu. Uvnitř se ukrývá dvoujádrový 64bitový procesor S4 a nové GPU, které má hodinkám dodat dvakrát vyšší výkon.

To vše při zachování stejné výdrže baterie jako u předchozí generace. Tedy 18 hodin na jedno nabití a 6 hodin přímého fitness tréninku (dříve 4).

Jak již bylo dříve naznačeno, všechny náramky z předchozích generací budou kompatibilní i s novými Series 4, mezi nimi se navíc objeví mimo standardních barev také jedna nová – konkrétně zlatá nerezová ocel

Vylepšení se dočkalo také samotné volání. Mikrofon je nově na druhé straně od reproduktoru, což by mělo snížit zvukovou odezvu při volání. S novou konstrukcí souvisí také lepší příjem signálu.

To nejdůležitější: dostupnost a cena

S ohledem na značná vylepšení množství lidí očekává i vyšší cenu, ale zdaleka tomu tak není. Apple Watch Series 4 s GPS a 40mm pouzdrem stojí 11 290 korun a za stejnou cenu jde pořídit i stejným způsobem inovované Series 4 z řady Nike+.

Větší Series 4 se 44mm pouzdrem stojí 12 090 korun. Varianta s vestavěnou eSIM pro příjem mobilního a datového signálu se v České republice opět prodávat nebude, ve Spojených státech a dalších podporovaných zemích vyjde na 499 dolarů.

Pro mnoho zákazníků však bude zajímavé i to, že Apple ponechal v prodeji loňské Watch Series 3, které nově stojí 7 790 korun v případě 38mm modelu a 8 590 v případě většího 42mm modelu. To znamená zlevnění o zhruba 2 tisíce korun.

Apple Watch – základní informace

Hodinky Apple Watch jsou revoluční zařízení, které změnilo způsob, jakým uživatelé pracují s technologiemi. Je to výkonné zařízení, které umí mnohem víc než jen ukazovat čas. Hodinky Apple Watch jsou navrženy tak, aby pomáhaly zůstat ve spojení, být aktivní a vyřizovat věci rychle a snadno.

Hodinky Apple Watch nabízejí řadu funkcí, díky kterým je můžete vlastnit. Mají řadu snímačů, které sledují údaje o zdraví a kondici, jako je srdeční tep, počet kroků a spálené kalorie. Mají také aplikaci Aktivita, která povzbuzuje, aby uživatelé zůstali aktivní a dosáhli svých fitness cílů. S hodinkami Apple Watch můžou uživatelé také uskutečňovat a přijímat hovory, posílat a přijímat zprávy a přistupovat k aplikacím a upozorněním.

Hodinky Apple Watch jsou také skvělý způsob, jak zůstat ve spojení s přáteli a rodinou. Mají vestavěnou aplikaci pro zasílání zpráv, která vám umožní snadno odesílat a přijímat zprávy od vašich kontaktů. Hodinky Apple Watch se mohou také používat k ovládání hudby a k uskutečňování a přijímání hovorů od svých kontaktů.

Hodinky Apple Watch jsou skvělým způsobem, jak si udržet pořádek. Mají vestavěnou aplikaci kalendáře, která umožní snadno sledovat schůzky a události. Můžou si na nich také nastavit upomínky a budíky nebo si nastavit upozornění na vysílání oblíbených televizních pořadů a filmů.

Hodinky Apple Watch jsou také skvělým způsobem, jak zůstat ve spojení se světem. Mají vestavěnou zpravodajskou aplikaci, která umožní sledovat nejnovější zprávy a titulky novin. Můžou se také používat k přístupu k oblíbeným aplikacím a webovým stránkám sociálních médií.

Hodinky Apple Watch jsou výkonné zařízení, které pomůže zůstat ve spojení, být aktivní a rychle a snadno vyřizovat věci. Díky řadě senzorů a aplikací Apple Watch pomohou udržet si přehled o zdravotních a fitness cílech, zůstat ve spojení s přáteli a rodinou a udržet si pořádek. Pokud uživatelé hledají skvělý způsob, jak zůstat ve spojení se světem a mít přehled o svých zdravotních a fitness cílech, stojí Apple Watch za zvážení.

Jak používat Apple Watch?

Apple Watch jsou revoluční zařízení, které si v posledních letech získává stále větší oblibu. Apple do těchto chytrých hodinek nacpal spoustu funkcí, od sledování zdravotního stavu po zasílání zpráv, a stále se zlepšují.

Nejprve je potřeba se seznámit s fyzickými funkcemi hodinek. Digitální korunka je zlatý knoflík na boku hodinek a slouží k procházení nabídek a aplikací, přibližování a oddalování a k návratu na domovskou obrazovku. Pod korunkou Digital Crown je také boční tlačítko, které slouží k přístupu do doku, aktivaci Siri a dalším funkcím.

Poté je čas začít zkoumat aplikace. Apple Watch se dodávají s předinstalovanými skvělými aplikacemi, jako jsou Cvičení, Aktivita a Zprávy, ale další aplikace si může uživatel stáhnout z App Storu. Do App Store se dostanete tak, že se stiskne boční tlačítko a přejde se na kartu App Store.

Dále je možné si nastavit oznámení. To se provede tak, že se na iPhonu otevře aplikace Apple Watch a přejdete se do části Oznámení. Zde si může uživatel přizpůsobit, která oznámení chce na hodinkách Apple Watch dostávat.

Nakonec si může uživatel přizpůsobit ciferník hodinek pomocí různých ciferníků, komplikací a barev. To se provede tak, že se stiskne a podrží displej na hodinkách a přejede se po dostupných cifernících.

Úspěch Apple Watch po světě

Hodinky Apple Watch se staly jedním z nejoblíbenějších nositelných zařízení na světě a od jejich uvedení na trh v roce 2015 si je oblíbily miliony uživatelů. Chytré hodinky Apple si získaly pověst nezbytného příslušenství pro technicky zdatné spotřebitele a jejich popularita postupem času jen roste.

Úspěch hodinek Apple Watch lze přičíst jejich široké škále funkcí a vlastností. Zařízení má širokou škálu funkcí, které z něj činí nezbytnou výbavu pro každého, kdo chce zůstat ve spojení – od sledování denní aktivity a monitorování srdečního tepu až po poskytování oznámení a umožnění telefonování. Elegantní a stylový design zařízení z něj navíc dělá stylový doplněk každého oblečení.

Obliba hodinek Apple Watch se neomezuje jen na Spojené státy. Ve skutečnosti si zařízení získalo oblibu po celém světě. V Číně zaznamenaly hodinky Apple Watch velký úspěch a tamní spotřebitelé si oblíbili špičkovou technologii a design tohoto zařízení. Podobně si zařízení oblíbili i uživatelé v Evropě, kteří oceňují kombinaci stylu a funkčnosti zařízení.

Úspěch hodinek Apple Watch lze přičíst také jejich cenové dostupnosti. Zařízení je k dispozici v širokém cenovém rozpětí, od základní řady Series 3 až po špičkovou řadu Series 6. Díky tomu je zařízení dostupné pro širokou škálu rozpočtů, takže výhody hodinek Apple Watch mohou využívat i lidé s omezenějšími prostředky.

Obliba hodinek Apple Watch bude v příštích letech pravděpodobně nadále růst. Zařízení nabízí širokou škálu funkcí a vlastností, které z něj činí nepostradatelné příslušenství pro ty, kdo chtějí zůstat ve spojení. Cenová dostupnost zařízení navíc zajišťuje, že je přístupné širokému okruhu spotřebitelů, a umožňuje tak využívat výhod zařízení i těm, kteří mají omezený rozpočet. Hodinky Apple Watch tak zůstanou oblíbeným zařízením i v příštích letech.