Beats by Dre se stává partnerem americké NBA. V rámci spolupráce přijdou i nová sluchátka

Beats by Dre oficiálně vstupuje na basketbalové palubovky. Ikonická značka sluchátek a další audiotechniky, kterou v roce 2014 koupil Apple za přibližně 3 miliardy dolarů, zahajuje několikaleté partnerství s nejprestižnější basketbalovou ligou světa – americkou NBA.

V rámci ní mají být zajištěny nejen rozsáhlé reklamní kampaně, ve kterých se dozajista objeví velká basketbalová jména včetně LeBrona Jamese, Draymonda Greena či Jamese Hardena, ale také produkce nových zařízení.

I když zatím není zřejmé, jak přesně by spolupráce mezi Beats by Dre a NBA na produktovém poli vypadala, lze očekávat, že budou vznikat nová sluchátka, potažmo bezdrátové reproduktory s brandingem daného týmu. Ve své podstatě by tak mělo jít o tematický merchandising.

Součástí smlouvy je také propagace značky během různých akcí (jako například série NBA All-Star Game), do kterých se řadí i drafty nových hráčů nebo exhibiční zápasy amerického národního týmu.

„Beats stály za revolucí hudebního průmyslu a staly se jednou z nejinovativnějších a nejvlivnějších značek na světě. Skrze toto partnerství máme vzrušující příležitost propojit sporty, popkulturu a technologie s cílem přinést všem fanouškům nové zážitky a prémiové produkty,“ komentuje novou spolupráci komisař NBA Adam Silver.

Spolupráce dává pochopitelně velký smysl i pro Luka Wooda, prezidenta Beats by Dre, který vidí hlavní benefit zejména v různorodosti, jakou NBA nabízí. Neopomíná také výrazný vliv basketbalistů na světovou hudební a módní kulturu.

Partnerství vstoupí v platnost příští měsíc, konkrétně 16. října, kdy bude oficiálně zahájena sezóna 2018–19. Jako upoutávku k celé iniciativě však Beats by Dre již nyní zveřejnilo krátké video: