Apple rozšiřuje edici Beats by Dre o nový on-ear model s aktivním potlačováním hluku

Zatímco se v posledních týdnech skloňuje spíše příchod nových AirPodů s pozměněným designem, Apple překvapil a vydal nový model oblíbených sluchátek edice Beats by Dre. Jmenuje se Beats Solo Pro a zaujme především tím, že jde o vůbec první on-ear sluchátka této značky, která nabízí funkci pro aktivní potlačování okolního hluku.

Tato možnost, marketingově nazývaná jako Pure ANC, byla dostupná už v modelu Beats Studio3. Nejde tedy o žádnou revoluční novinku (což ani s ohledem na situaci na trhu se sluchátky brát nejde), na druhou stranu je vybavena poměrně zajímavou technologií, která se může ukázat jako velmi užitečná.

Apple tvrdí, že Pure ANC má zvládat reagovat na okolní prostředí, v němž se uživatel pohybuje, a automaticky mu přizpůsobovat míru zvukové izolace. Prakticky ho tak bude na základě pokročilých algoritmů neustále monitorovat, byť bez otestování nelze říct, jak přesně bude fungovat.

Vše je vysvětlováno na příkladu funkčního prvku Transparency (umístěného na levém sluchátku), který po aktivaci povolí externí mikrofony, aby bylo možné slyšet přímé okolní zvuky. Typicky pak hlášení, lidi okolo nebo auta.

Co se týče reálného zvukového výstupu, velmi pravděpodobně půjde o „staré dobré Beatsy“, kterým dominují hluboké basy. Apple na tento formát sází již dlouhou dobu a i když je často kritizován, své fanoušky nepochybně má. Po stránce výdrže baterie se pak bavíme zhruba o 40 hodinách, přičemž se zapnutou Pure ANC jde přibližně o poloviční záležitost.

Čip jako u AirPodů

Apple do svých nejnovějších Beatsů dosadil i čip H1, který umožňuje pohodlné párování se zařízením. Stejným disponují i třeba aktuální AirPody. Spolu s tím je k dispozici i takzvané sdílené poslouchání, kdy lze poslouchat jeden výstup z iOS 13 (iPadOS) na dvou sluchátkách, například na AirPodech a nových Beats Solo Pro.

Designově pak jde o známé provedení, byť Apple lehce změnil provedení sluchátkových polštářů i most. Beats Solo Pro začínají ve Spojených státech na 300 dolarech (přibližně 6 900 korun) a bude možné si je vybrat v několika elegantních odstínech červené, modré (tmavě modré), šedé, béžové a konzervativní černé.