TEST: Kia Sportage MHEV – Krásná masovka

kia_sportage

Kia Sportage patří k nejprodávanějším vozům jihokorejské značky, proto je líbivá a široce řidičsky orientovaná. V rukávu však má toto SUV několik trumfů. Která to jsou? Co je na Sportage nejpřitažlivější?

Povedený design, který splňuje požadavky na masovou líbivost. Tomu odpovídá i zákaznická odezva, středně velké SUV totiž patří k nejprodávanějším modelům značky v Evropě. A není se vlastně čemu divit. Svůdná příď odradí asi jen lidi trpící arachnofobií, hlavně kvůli hlavním světlometům se čtyřmi diodami, které připomínají oči pavouka nebo lampy některých aut značky Porsche.

Slyšeli jste o pronájmu Beast? Můžete si pronajmout Teslu přímo na ulici. Neváhejte použít slevový kód RU1RW5CPUU a stáhnout aplikaci zde >

Podobně zkonstruovaný je taky interiér, má se líbit masám a vyhovovat většině řidičů, ať už měří 160 centimetrů nebo dva metry, což splňuje. Nejvytíženější prvek uvnitř je volant. GT Line nabídne dokonce vyhřívaný tříramenný ve tvaru písmene D s malými pádly pro ovládání osmirychlostní automatické převodovky. Mimo příjemného úchopu disponuje ještě ovladači multimédií a širokého palubního počítače.

Většinu funkcí zvládne člověk obsloužit jen dvěma palci. Uvnitř nebude člověk trpět prostorovou tísní, dvojice vpředu se může pohodlně roztahovat do všech stran. Vzadu je nadbytek místa pro nohy, ale dvoumetrovým lidem ubere svážející se střecha centimetry nad hlavou. Kufr s objemem 439 litrů a praktickým uspořádáním je člověk schopen využít téměř naplno, konstruktéři zkrátka cílili na užitnou hodnotu.