Vyšší FPS, nové epizody i správný poměr. Bethesda výrazně vylepšuje kultovní střílečky DOOM na iOS

Během loňských prázdnin zamířil do App Storu druhý díl legendární tvrdé střílečky, která se těšila obrovské popularitě především v devadesátých letech – DOOM. Právě tato série vzala konec minulého století naprostým útokem a stala se předním titulem ve své respektované herní oblasti. Není tedy divu, že fanoušci přivítali její mobilní port na iOS s velkým nadšením.

Byť dosavadní verze těchto her působily tak, jak se od nich očekávalo, chybělo jim pár herních prvků, které by zážitky z ovládání elitního mariňáka s cílem pozabíjet co nejvíce démonů a zachránit Zemi posunuly o úroveň výše. Především se skloňovalo vyšší FPS, správný poměr stran a také možnost takzvaných add-onů, respektive přidávání nových map a epizod do hry.

Právě tato vylepšení se nově do titulů DOOM a DOOM II dostávají. Hráči se mohou těžit z vyšší snímkové frekvence 60 FPS, což je oproti předchozím 35 FPS výrazný rozdíl, optimálnímu vertikálnímu poměru stran 4:3, který si hry na počítačích vždy udržovaly, a mimo jiné mohou stahovat různé nové mapy. Například SIGIL od legendárního designera Johna Romera, TNT Evilution či The Plutonia Experiment.

Magazín TouchArcade uvádí, že do obou her přichází i mapa No Rest for the Living, která byla původně určena pouze pro Xbox Live. Hráči ovšem budou potřebovat účet na Bethesda.net, aby bylo možné tyto add-ony hrát. Nejedná se ovšem o jediné změny, kterými tyto díly prošly – Bethesda zahrnula i další detaily, o nichž je možné se dozvědět přímo z oficiálního příspěvku.

DOOM a DOOM II lze stahovat z App Storu za 129 korun. Nutností je iOS 13.