Cybertruck od Tesly jako inspirace pro unikátní iPhone 11 Pro. Ruská firma Caviar opět šokuje svými designy

Ruská firma Caviar se dlouhodobě zaměřuje na přestavby iPhonů na luxusní a mnohdy velice kýčovitá zařízení, která doslova šokují svým provedením a prodejní cenou. Jedním z typických příkladů může být zlatá verze nejlepší vlajkové lodě, v níž se nachází diamanty a nevšední zmenšené astronomické hodiny.

A takových příkladů se na jejich e-shopu objevuje celá řada, přičemž novinkou je variace po vzoru Tesly.

Automobilka vizionáře Elona Muska patří v posledních letech mezi nejskloňovanější výrobce elektromobilů. Tomuto statusu dopomáhá i nedávné představení takzvaného Cybertrucku, respektive elektrické pick-upu, jenž naprosto boří všechny standardní designové křivky aktuálně dostupných vozů – namísto zaoblených tvarů totiž přichází s nekompromisním hranatým vzhledem z budoucnosti.

Cyberphone – Caviar představuje monstrum mezi mobily

Logicky se tak tento vůz stal předmětem celé řady internetových vtípků, ovšem Caviar to s ním myslí vážně. Cybertruck vzal jako inspiraci a jeho designovou linii použil pro unikátní model iPhonu nazvaný jako Cyberphone, který je určen pro skutečné fajnšmekry. Patrné je to především na zadní straně telefonu, které replikuje podobu karoserie tohoto unikátního vozu.

Caviar nicméně pokračoval dál a přední displej dokonce chrání sklopný kryt, jenž má připomínat zadní korbu Cybertrucku. Zároveň slouží i jako stojan a celé provedení má byt „nezničitelné“, byť je otázkou, zda firma dostojí svému slovu, jak dojde na reálné testování.

Co se týče ceny, ta se liší od nabízených kapacitních variant – 64 GB, 256 GB a 512 GB. Základní verze iPhonu 11 Pro vychází na 6 tisíc dolarů, tedy zhruba 138 tisíc korun, přičemž nejlepší varianta (model 11 Pro Max a 512 GB) přesahuje částku 312 tisíc korun. Rozhodně tak nejde o zařízení pro každého, na druhou stranu: kdo z běžných uživatelů by toto monstrum chtěl vlastnit?