Češi vytvořili akční RPG hru MONOLISK, která na iPhonu kombinuje prvky Diabla a karetních her

České hry patří ve světovém měřítku pravidelně k tomu nejlepšímu, co herní trh nabízí. A platí to i v případě mobilní zábavy. Ostatně hry jako Machinarium, Samorost nebo Chameleon Run si oblíbila široká hráčská základna a není divu, že mají tyto tituly tak velký úspěch.

Ambice zařadit se mezi tyto úspěšné tituly má i nová hra Monolisk od nezávislého herního studia Trickster Arts. Dvoučlenný tým z Prahy totiž vytváří netradiční akční RPG, které se herními mechanismy inspiruje hned u několika her a ty kombinuje v jeden zajímavý celek.

Herní studio Trickster Arts

Trickster Arts je herní vývojář se sídlem v České republice. Studio bylo založeno v roce 2012 a zaměřuje se na vývoj her pro mobilní platformy. Zaměřuje se především na tvorbu špičkových casual her, ale vyvíjí také interaktivní aplikace a vzdělávací obsah.

Trickster Arts vystupuje jako jedno z nejslibnějších nezávislých herních studií v České republice, které již vydalo více než 30 titulů, včetně proslulého Nimble Questu, intuitivní akční hry Yumsters! a bujarých Puzzle Monsters.

Díky skvělému výběru her, vypilovanému vizuálnímu zpracování a neustále aktualizovanému obsahu nastavuje Trickster Arts laťku kvality a dokonalosti v mobilním herním průmyslu hodně vysoko.

V čem spočívá hra Monolisk?

Cílem hráčů je procházet jednotlivými dungeony, po vzoru akčních RPG jako Diablo zabíjet nepřátele a zároveň sbírat karty s novým vybavením, prostředím nebo příšerami.

Jednotlivé karty může hráč následně použít pro vylepšení své postavy nebo na stavbu nových dungeonů pro ostatní hráče, kteří se nově vytvořené úrovně mohou snažit pokořit. Součástí hry je totiž level editor, ve kterém jakožto hráč můžete vytvořit libovolnou herní úroveň a tu následně zpřístupnit na pokoření svým herním parťákům.

Právě vzájemná kolaborace mezi hráči a takřka neomezené možnosti customizace je to, od čeho si tvůrci slibují nejvíce.

Dostupnost hry Monolisk

Novinka je aktuálně k dispozici formou veřejné beta verze pro operační systémy iOS a Android (do testování se lze zdarma přihlásit na stránkách hry). Plná verze hry by měla být představena v nejbližší době a první ohlasy herní komunity jsou velmi dobré.

Ostatně, pro pražské studio se nejedná o herní prvotinu. Před třemi lety totiž pro iOS a Android vydalo strategickou hru ze světa hackingu s názvem Hackers, kterou si do dnešního dne stáhlo přes 8 milionů uživatelů.

TIP: Sazka klub představuje věrnostní program nabitý výhodami jako extra odměny na Kole štěstí, notifikace na výhru, uložení oblíbené sázenky a další. Registrovat se mohou jak sázející, tak klienti Sazkamobilu starší 18 let.

Co je RPG?

Hry na hrdiny, originálně Role-playing games, (RPG) jsou typem videoher, v nichž se hráči vžívají do rolí postav, které si sami vytvořili nebo jim byly přiděleny. Hráči plní úkoly, komunikují s ostatními postavami a používají specializovaná pravidla boje a magie k postupu v příběhu.

RPG hry se obvykle odehrávají ve fantasy nebo vědeckofantastickém světě a jsou často komplexní, velmi poutavé a vyžadují velké množství strategického rozhodování. Často umožňují hráčům přizpůsobit si své postavy pomocí jedinečných schopností, zbraní a předmětů.

Mezi nejoblíbenější RPG videohry patří World of Warcraft, Dragon Age, Final Fantasy a Mass Effect.