Mac Pro – grafika, video editace, úprava fotografií

Mac Pro je ideálním počítačem pro všechny kreativní profesionály, kteří se zabývají grafikou, video editací a úpravou fotografií. S jeho výkonným hardwarovým vybavením a inovativními funkcemi nabízí tento počítač nekonečné možnosti pro tvorbu a úpravu multimediálního obsahu.

Grafická výkonost Mac Pro je fenomenální. Díky špičkovým grafickým kartám a vysokému výkonu procesoru je schopen zpracovávat náročné grafické projekty s lehkostí.

Kreativní profesionálové mohou využívat výhod hladkého animování, práce s 3D modely a renderování v reálném čase, což je klíčové pro tvorbu vizuálně ohromujícího obsahu.

Mac Pro – grafika

Mac Pro je nejvýkonnějším stolním počítačem, který nabízí společnost Apple. Jednou z jeho klíčových oblastí je grafika, kde se Mac Pro opravdu vyřádil a nabízí uživatelům revoluční možnosti.

Unikátní grafická architektura: Mac Pro je vybaven výkonnými a inovativními grafickými řešeními, která posouvají hranice možností. Využívá speciálně navrženého grafického akcelerátoru s názvem Apple Afterburner, který umožňuje rychlé a plynulé přehrávání a úpravu vysoce kvalitního videa ve formátech jako je ProRes a ProRes RAW.

Grafické karty nejvyšší třídy: Mac Pro nabízí špičkové grafické karty od předních výrobců, jako je AMD. Uživatelé mají na výběr z různých konfigurací, včetně modelů s grafickými kartami Radeon Pro W5700X nebo Radeon Pro Vega II. Tyto karty disponují vysokým výkonem a množstvím paměti, což je ideální pro náročné úkoly v oblasti grafiky, 3D modelování a renderování.

Vysoká flexibilita a rozšiřitelnost: Mac Pro umožňuje uživatelům přizpůsobit si grafické možnosti svého počítače podle svých potřeb. Díky modulární konstrukci lze snadno vyměňovat a upgradovat grafické karty. Uživatelé tak mohou sledovat vývoj technologií a zůstat vždy na špičce s nejnovějšími grafickými inovacemi.

Podpora profesionálních aplikací: Mac Pro je navržen tak, aby splňoval nároky profesionálů v oblasti grafiky, animace a vizuálních efektů. S operačním systémem macOS a výkonnými grafickými kartami mohou uživatelé bez problémů spouštět a pracovat s nejnáročnějšími grafickými aplikacemi, jako je Adobe Creative Cloud, Autodesk Maya nebo Cinema 4D.

Virtuální realita a hry: Mac Pro si díky svému grafickému výkonu získal také pozornost v oblasti virtuální reality a her. S využitím moderních grafických karet a technologií jako je Metal 2, uživatelé mohou prozkoumat fascinující svět virtuální reality a vychutnat si hraní nejnáročnějších her ve špičkové kvalitě.

Mac Pro a jeho grafický potenciál přináší profesionálům i nadšencům nekonečné možnosti. Bez ohledu na to, zda se jedná o práci s grafikou, vývoj aplikací, hraní her nebo tvorbu virtuální reality, Mac Pro je nepřekonatelným partnerem, který nabízí výjimečný grafický výkon a přináší novou úroveň kreativity a produktivity.

Výkonný Mac Pro je ideální volbou pro profesionální grafické úkoly a náročnou editaci videa.

Mac Pro – video edit

Mac Pro je bezesporu jedním z nejvýkonnějších počítačů na trhu a je předurčený pro profesionální editaci videa. Jeho výkonnost a schopnosti překračují běžná očekávání a přinášejí úžasnou flexibilitu a rychlost pro náročné úkoly spojené s editací videa.

Výkon a kapacita jsou dvě základní slova, která charakterizují Mac Pro. Je vybaven nejnovějšími a nejvýkonnějšími komponenty, jako je různými konfiguracemi procesorů, včetně možnosti vybavení až 28jádrovým Intel Xeon W čipem, až 1,5 TB paměti RAM a až 8 TB úložného prostoru na bleskurychlém SSD disku. Tyto specifikace zajišťují plynulý chod i při práci s velkými soubory a náročnými projekty.

Klíčovou vlastností Mac Pro je také jeho grafický výkon. Je vybaven pokročilými grafickými kartami, jako je AMD Radeon Pro Vega II, která nabízí až 14 teraflopů výpočetního výkonu a 32 GB paměti s šířkou pásma až 1 TB/s. To umožňuje profesionálním editorům pracovat s náročnými vizuálními efekty, vykreslováním v reálném čase a renderováním ve vysokém rozlišení.

Rozšiřitelnost je dalším klíčovým prvkem Mac Pro. Díky modulárnímu designu lze počítač snadno přizpůsobit individuálním potřebám uživatele. Na zadní straně je osm rozšiřujících slotů, které umožňují přidání dalších karet pro rozšíření výkonu nebo připojení specializovaných periferií.

Díky tomu mohou profesionálové přizpůsobit Mac Pro svým konkrétním požadavkům a využít plný potenciál svých pracovních postupů.

V neposlední řadě spolehlivost a stabilita jsou důležitými atributy pro profesionální editory videa. Mac Pro je navržen s ohledem na tyto faktory a je vyroben s nejvyšší kvalitou materiálů a komponent. Apple také poskytuje vynikající technickou podporu a aktualizace systému, aby uživatelé měli vždy nejnovější funkce a zabezpečení.

V závěru lze říci, že Mac Pro je nesmírně výkonný a flexibilní počítač, který je ideální volbou pro profesionální editaci videa. Jeho vysoký výkon, rozšiřitelnost a spolehlivost dávají editorům možnost realizovat své náročné projekty s lehkostí a efektivitou. Ať už jde o práci s 4K nebo dokonce 8K videem, Mac Pro je připraven splnit všechny požadavky profesionálního editace videa.

Mac Pro – úprava fotogarfií

Mac Pro je vynikajícím počítačem pro profesionální úpravu fotografií. Jeho výkonnost a přizpůsobitelnost přinášejí nekompromisní výsledky a splňují náročné požadavky fotografů a grafiků.

Výkon Mac Pro je jednou z jeho největších předností. S osmijádrovým nebo až 28-jádrovým procesorem nabízí dostatečnou sílu pro zpracování i těch nejnáročnějších úkolů. Vysoký výkon umožňuje hladké a rychlé provádění retuší, úprav barev, vrstvení a dalších úprav, které jsou pro profesionální fotografování nezbytné.

Přizpůsobitelnost Mac Pro umožňuje fotografům přizpůsobit si své pracovní prostředí podle vlastních potřeb. S možností připojení až čtyř displejů lze rozšířit pracovní plochu a zobrazit více fotografií najednou. Flexibilita výběru periferií je další výhodou tohoto počítače. Uživatelé mohou připojit své oblíbené monitory, klávesnice, myši a další zařízení, aby měli dokonalou kontrolu nad svým pracovním postupem.

Mac Pro také disponuje pokročilým grafickým výkonem, což je klíčovým faktorem při úpravě fotografií. S podporou vysoce výkonných grafických karet dokáže zvládnout renderování, grafiku s vysokým rozlišením a práci s 3D modely. Realistické zobrazení barev je další výhodou Mac Pro, což umožňuje fotografům přesné hodnocení a úpravu barev ve svých obrazech.

Pro profesionální fotografy je spolehlivost klíčovým požadavkem. Mac Pro je navržen tak, aby vydržel náročné provozní podmínky a dlouhodobé zatížení. Kvalitní zpracování a odolná konstrukce zajišťují, že tento počítač je připravený na nekompromisní pracovní nasazení.

Díky vysoké kapacitě paměti a výkonnému procesoru nabízí Mac Pro bezproblémovou manipulaci s velkými soubory a multitaskingové schopnosti.

Mac Pro byl použit při tvorbě Jumanji: Další level. Zásadnějším přínosem byl ale Pro Display XDR

Animační studio Lunar Animation nedávno popsalo vlastní zkušenost s novým počítačem při práci na filmu Jumanji: Další level. Pochopitelně přitom plně demonstrovalo jeho schopnosti.

Člověku, který není příliš obeznámený s náročností tvorby digitální animace, se vytvoření dvouminutové sekvence pro závěrečné titulky nemusí zdát jako příliš velká výzva. Britské studio s bohatými zkušenostmi z filmů, reklam a her nicméně ujišťuje, že čtyři týdny, které na práci dostali, byly poměrně náročné.

Lunar Animation se od svého založení v roce 2014 specializuje na tvorbu plně počítačově generovaných pohyblivých vizuálů, pro které využívá výhradně hardware od Applu. Po několika letech se tato oddanost firmě začala čím dál tím více komplikovat kvůli nedostatku nástrojů pro ty nejnáročnější úkoly. Zrovna když vedení studia začalo zvažovat možnost přejít na počítače s Windows, Apple vydal iMacy Pro.

Ty nabízejí podstatně více výkonu i ve srovnání s malým Macem Pro z roku 2013, stále však pro určité aplikace zkrátka nedostačují.

Nejvyšší konfigurace s 16 GB video paměti v grafickém čipu Radeon Pro Vega 64 selhala při snaze živě renderovat statický obraz ve vysokém rozlišení s mnoha trojrozměrnými virtuálními objekty a texturami. To by znamenalo nutnost pro každou konzultaci se zákazníkem vyrenderovat celý projekt offline. To vzhledem k denním aktualizacím nebylo možné.

Zrovna v době, kdy Lunar získali zakázku na titulkovou sekvenci Jumanji: Další level, jim ale do studia dorazil nový Mac Pro. Ten díky 32GB video paměti v každém ze dvou karet Radeon Pro Vega II neměl nejmenší problém s požadovanými scénami pracovat v plném rozlišení. Navíc je přitom dokázal v reálném čase přehrávat bez přeskakování políček. Po vypnutí limitu dokonce při 134 snímcích za vteřinu.

Schopnost zcela změnit způsob, jakým animační studio pracuje na projektech, se pak ukázala při provádění více operací zároveň. Mac Pro s 192GB DDR4 RAM umožnil přehrávat simulaci scény, zároveň ji renderovat a přitom pracovat s prvky animace. To v daném rozlišení dosahujícím až 8K žádný jiný Mac dosud nedokázal.

Přesto se nakonec stále jedná o hru s čísly, protože Mac Pro má zkrátka více paměti, více procesorových jader a výkonnější grafické karty. Tím nejzásadnějším prvkem tak pro Lunar Animation nakonec byl Pro Display XDR.

Na trhu se v současnosti nenachází žádný jiný referenční monitor s obdobnou velikostí, rozlišením a jasem. Ceny konkurenčních produktů navíc dosahují desítek tisíc dolarů, což jsou ve srovnání s nabídkou Applu (i s tisícidolarovým stojanem) astronomické částky.