Družku týral několik let

Začátkem loňského prosince se žena po několikaletém soužití rozešla s podezřelým, který jí dlouhodobě vulgárně nadával, opakovaně bil, vyžadoval po ní poslušnost, zakazoval chodit jinam, než do práce, kam ji i vozil, aby nebyla ani na chvíli sama, dokonce nesměla mít ani žádné kamarádky. Žena bohužel nikdy nepožádala nikoho o pomoc, proto mu jeho chování tak dlouho procházelo.

Poté, co se s ním rozešla, muž začal být ještě více agresivní. V prosinci jí opakovaně telefonoval a vyhrožoval, že pokud mu nebude brát telefon a nevrátí se k němu, najde ji a zabije. Koncem prosince ji napadl, když chtěla nastoupit do auta své známé, snažil se ji z vozu vytáhnout a poškozenou udeřil pěstí do obličeje.

Začátkem ledna si na ni počkal před zaměstnáním a ženu odtáhl do svého auta, kde ji znásilnil, to se opakovalo i následující den. Po několika dnech za ní přišel domů, oknem vlezl do bytu a odnesl si její spodní prádlo, přitom jí zase vyhrožoval.

 Začátkem února ženu pod pohrůžkou použití nože donutil nastoupit k němu do auta, kde jí opět vyhrožoval, minulý týden poškozenou přepadl v Trnovanech a násilím odtáhl do auta, během jízdy jí opět vyhrožoval zabitím a vše završil fyzickým napadením.

Poté, co žena vše oznámila, policisté agresora zadrželi a následně byl obviněn z omezování osobní svobody, znásilnění, vydírání, týrání osoby žijící ve společném obydlí, nebezpečného vyhrožování a nebezpečného vyhrožování.

Aby bylo zajištěno bezpečí jeho bývalé družky, byl muž umístěn do vazby, kde bude čekat na soud. Pokud bude uznán vinným, hrozí v minulosti sedmkrát odsouzenému recidivistovi až desetiletý trest odnětí svobody.