Hra týdne #3 | Teamfight Tactics, nyní dostupná i na mobilní zařízení!

Vítáme Vás u našeho třetího dílu „Hra týdne“. Dnes si představíme hru, která sice není nejnovější, ale je však konečně nyní dostupná na Android i iOS. Jedná se o hru Teamfight Tactics (neboli TFT), kterou vydala společnost RIOT games.

Ti, kteří jsou obeznámeni se světem a postavami ze hry League of Legends, tak tuto hru znají. Pro Vás ostatní jsme si připravili průvodce touto hrou, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

Teamfight Tactics (nebo TFT) je strategická hra založená ve světě League of Legends. Hra je založená na způsobu „Auto Chess“. Základní cíl je vskutku jednoduchý. Porazte svých 7 nepřátel a zůstaňte tak jako poslední přeživší.

Hra Teamfight Tactics byla vydána pro Windows a MacOS 26. června 2019. Nyní je už od 20. března dostupná také pro iOS a Android.

Stejně jako ostatní auto chess hry, je hraní v Teamfight Tactics rozděleno do kol. Před každým kolem si každý hráč vytvoří tým a strategicky ho umístí na hexagonální prostory bojiště. Týmy jsou stavěny pomocí mincí nebo prostřednictvím sdíleného systému tahů, kde každý hráč střídá výběr šampiona z kruhu.

Během každého kola jsou hráči náhodně spojeni proti sobě nebo proti soupeřům AI. Jejich týmy bojují automaticky a poražený hráč ztrácí životy podle toho, kolik nepřítelovi zbylo postav v poli. Když zdraví hráče klesne na nulu, jsou odstraněni z bojiště.

V průběhu zápasu mohou hráči také sbírat a upgradovat předměty. Těmito předměty mohou své šampiony vybavit a vylepšit je tak.

Jak dlouho trvají zápasy Teamfight Tactics?

Délka zápasu Teamfight Tactics závisí na tom, za jak dlouho vyřadíte všechny ostatní hráče. Každá hra obvykle trvá 30-40 minut, ale pomalejší zápasy mohou trvat 45 a více minut.

Jak hrát Teamfight Tactics

Abyste mohli hrát Teamfight Tactics na Windows nebo MacOS, stačí si stáhnout klienta League of Legends a přihlásit se k účtu Riot. Odtud si můžete vybrat TFT z horního menu, nebo vytvořit novou lobby pomocí tlačítka Play v levém horním rohu.

Chcete-li hrát Teamfight Tactics na mobilních telefonech, musíte si aplikaci stáhnout z Obchodu Google Play nebo přes App Store.

Je TFT zdarma?

Ano. Stejně jako League of Legends, Teamfight Tactics je zdarma a obsahuje nákupy ve hře, jako jsou Little Legends (avatary), arény a boom (animace poškození). Všechny jsou kosmetické a nemají žádný vliv na hraní.

20. března byl vydán TFT Galaxies, který má také systém game passu, který je podobný jako ve hře Fornite atd. Jak volný, tak prémiový průchod odemknou kosmetické odměny, přičemž prémiový TFT Galaxies Pass Plus stojí 1350 RP (270 Kč). První sezóna trvá zhruba tři měsíce a končí 9. června 2020.

Prémiový game pass lze zakoupit jak v počítačovém klientovi LoL, tak v mobilních aplikacích. Plný přístup k obchodu je však zatím k dispozici pouze u PC klienta.

Má TFT crossplay?

Ano. Teamfight Tactics nabízí plnou souhru a sdílenou dostupnost mezi PC a mobilními klienty. Na stejný účet se můžete přihlásit na jakémkoli zařízení, ale současně lze přihlásit pouze jedno zařízení.