Apple přidal do iOS 12 ikony kryptoměny Bitcoin. Jsou součástí nové aplikace Shortcuts

I když Apple stále nepovoluje aplikace, které slouží k těžbě kryptoměn a obecně je s tímto trendem opatrný, posledním krokem pomáhá k rychlejší adopci technologie mezi běžnou veřejností. Součástí poslední verze iOS s označením 12 je totiž nově také aplikace Shortcuts, která umožňuje nastavení libovolného počtu akcí a událostí, které lze aktivovat hlasovým příkazem.

Při jejich nastavování si lze pro souhrn akcí (tzv. Shortcut) zvolit také jméno a ikonu, podle které je v seznamu uživatel pozná. A právě mezi ikonami se objevil nově také Bitcoin, a to hned ve dvou variantách, které si lze obarvit do 15 různých barev.

Proč právě Bitcoin? Shortcuts prostřednictvím podporovaných akcí a hlasového příkazu nabízí také sledování aktuální hodnoty nejrůznějších měn, mezi kterými nechybí ani kryptoměny. Bitcoin je tak první virtuální měnou, která se do iOS dostala.

Ikonky bohužel nejsou k dispozici jako klasické emoji, nelze je tak využívat v jiných aplikacích. Pro využití v Shortcuts je navíc nutné mít nastavenou hlasovou asistentku Siri a přímo si vytvořit jednu z propojených akcí.

Sice takto malý krok ze strany Applu neukazuje na nějaký trend většího zájmu o svět kryptoměn od kalifornského giganta, avšak minimálně je to jistý krok kupředu, který přidá kryptoměnám na popularitě.

Co je Shotcuts?

Shortcuts je výkonná aplikace pro automatizaci vyvinutá společností Apple a dostupná na všech zařízeních Apple. Umožňuje uživatelům vytvářet vlastní zkratky pro automatizaci úloh na jejich zařízeních.

Lze ji použít k automatizaci čehokoli od uskutečnění telefonního hovoru přes odeslání e-mailu až po naplánování schůzky.

Zkratky se skládají ze dvou částí: akcí a skriptů. Akce jsou předpřipravené úlohy, které lze použít k rychlému vytvoření zkratky.

Skripty jsou úryvky kódu, které lze použít k přizpůsobení zástupce. Skripty lze použít k vytvoření složitých pracovních postupů, které mohou uživatelům ušetřit čas automatizací více úloh.

Používání zkratek je snadné. Uživatelé musí pouze vybrat akce, které chtějí používat, a poté přizpůsobit zástupce pomocí skriptů. Zástupce lze spouštět ručně nebo nastavit jejich spuštění na základě času nebo místa.

Uživatelé tak mohou vytvářet automatizované úlohy, které se budou spouštět bez jakéhokoli ručního zadávání.

Jednou z nejužitečnějších funkcí aplikace Shortcuts je možnost sdílení zkratek s ostatními uživateli. To usnadňuje sdílení složitých pracovních postupů s přáteli nebo kolegy. Je také možné stahovat zkratky vytvořené jinými uživateli, což uživatelům umožňuje využívat práci ostatních.

Shortcuts je neuvěřitelně výkonná aplikace, která může uživatelům ušetřit spoustu času a úsilí. Snadno se používá a lze s ní vytvářet složité pracovní postupy s minimálním úsilím.