Apple přidal do iOS 12 ikony kryptoměny Bitcoin. Jsou součástí nové aplikace Shortcuts

I když Apple stále nepovoluje aplikace, které slouží k těžbě kryptoměn a obecně je s tímto trendem opatrný, posledním krokem pomáhá k rychlejší adopci technologie mezi běžnou veřejností. Součástí poslední verze iOS s označením 12 je totiž nově také aplikace Shortcuts, která umožňuje nastavení libovolného počtu akcí a událostí, které lze aktivovat hlasovým příkazem.

Při jejich nastavování si můžete pro souhrn akcí (tzv. Shortcut) zvolit také jméno a ikonu, podle které je v seznamu poznáte. A právě mezi ikonami se objevil nově také Bitcoin, a to hned ve dvou variantách, které si lze obarvit do 15 různých barev.

Možná se ptáte, proč právě Bitcoin? Shortcuts prostřednictvím podporovaných akcí a hlasového příkazu nabízí také sledování aktuální hodnoty nejrůznějších měn, mezi kterými nechybí ani kryptoměny. Bitcoin je tak první virtuální měnou, která se do iOS dostala, a dle nás není rozhodně poslední.

Ikonky bohužel nejsou k dispozici jako klasické emoji, nelze je tak využívat v jiných aplikacích. Pro využití v Shortcuts je navíc nutné mít nastavenou hlasovou asistentku Siri a přímo si vytvořit jednu z propojených akcí.

Sice takto malý krok ze strany Applu neukazuje na nějaký trend většího zájmu o svět kryptoměn od kalifornského giganta, ale minimálně je to jistý krok kupředu, který přidá kryptoměnám na popularitě. A pokud si stále nejste jisti tím, zda se vyplatí upgradovat na nejnovější mobilní operační systém Applu, podívejte se na veškeré novinky, které nabízí.