Takto by mohla vypadat variace oblíbené iOS funkce Čas u obrazovky na Macu

Není tomu tak dávno, co se na povrch dostala informace, že Apple chystá zahrnout oblíbenou iOS funkci Čas u obrazovky i do rozhraní macOS, díky čemuž by i počítačoví uživatelé mohli mít ideální přehled o tom, jak často využívají konkrétní aplikace a vyvozovat z toho potřebné závěry.
Vzhledem k tomu, že jde stále pouze o nepotvrzenou domněnku, logicky se netuší, v jakém designu bude tato funkce do macOS integrována. Designér na to má však vlastní názor a ukazuje, jak by Čas u obrazovky mohl na Macích vypadat.
Celý grafický koncept vychází ze známého uživatelského rozhraní, kterým macOS disponuje. V okně by pak byly jednotlivé sekce znázorňující danou oblast (například produktivita, sociální sítě, čtení a tak podobně), přičemž to nejdůležitější by se ukrývalo v barevných grafech.
Ty by stejně jako na iOS zobrazovaly počet strávených hodin a minut v jedné z oblastí a současně by nabízely zajímavé srovnání v čase. Zajímavě by mohla fungovat i synchronizace dat z ostatních zařízení, což by tvořilo o něco ucelenější obrázek.
Apple by také mohl vsadit i na sílu menu baru, respektive horní lišty na macOS, odkud by se Čas u obrazovky taktéž dal rychle zobrazovat. V něm by byl jen základní výčet pro rychlou orientaci. Až sekce přímo v Nastavení by zobrazovala maximum.
Za zmínku rozhodně stojí i možné nastavování restrikcí, kdy je jaká aplikace zakázána používat, respektive po jakou maximální dobu se používat může a tak podobně. V tomto ohledu se dá s různými doplňkovými funkcemi velmi vyhrát.
Pokud Apple do macOS funkci Čas u obrazovky implementuje, bude jasné nejspíš už 3. června během tradiční vývojářské konference WWDC, na které se má mimo macOS 10.15 představit i iOS 13 včetně aktualizací watchOS a tvOS.
Konference WWDC
Na konferenci Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) se každoročně sjíždějí tisíce vývojářů, podnikatelů a technologických nadšenců. Tato každoroční akce nabízí možnost seznámit se s nejnovějšími produkty společnosti Apple a navíc je skvělou příležitostí navázat kontakty a trochu se pobavit. Jaké jsou ale na o konferenci zajímavosti?
- WWDC se poprvé konala v roce 1987.
První konference WWDC se konala v srpnu 1987 a byla to docela jiná akce, než jakou známe dnes. Zúčastnilo se jí jen několik stovek lidí a keynote se konala v malém sále. Nyní se z konference WWDC stala mnohem větší událost a každoročně se jí účastní tisíce lidí.
- Apple na WWDC rozdával produkty zdarma.
V prvních letech konference WWDC rozdávala společnost Apple produkty zdarma jako poděkování účastníkům za to, že přišli. V roce 2016 Apple rozdával všem účastníkům zdarma hodinky Apple Watch a v roce 2017 rozdával zdarma sluchátka HomePods.
- Na konferenci WWDC vystoupilo několik slavných řečníků.
V průběhu let se na konferenci WWDC vystřídalo několik působivých řečníků. Mezi nimi byli například Bill Gates, Mark Zuckerberg nebo Steve Jobs.
- „WWDC Bash“ je oblíbenou akcí.
Na konci každého dne konference WWDC pořádá společnost Apple akci nazvanou „WWDC Bash“. Pro účastníky je to skvělá příležitost navázat kontakty a dobře se pobavit. Obvykle je zde živá hudba a také jídlo a pití.
- WWDC se koná v mnoha různých městech.
V průběhu let se konference WWDC konala v několika úžasných městech. Původně se konal v Kalifornii, ale konal se také ve městech jako San Francisco, New York, Chicago a Paříž nebo v San Jose v Kalifornii.
Historie společnosti Apple
Apple Inc. je jednou z nejhodnotnějších společností na světě a její produkty, jako je iPhone, iPad a Mac, patří k nejoblíbenějším na světě. Společnost založili Steve Jobs a Steve Wozniak v roce 1976 v Cupertinu v Kalifornii.
Společnost původně začala vyrábět osobní počítače a první počítač Apple byl uveden na trh v roce 1976. Po něm následoval v roce 1977 počítač Apple II, který byl jedním z prvních úspěšných počítačů pro domácí použití a byl oblíbený mezi podnikovými a vzdělávacími uživateli.
V roce 1984 pak Apple uvedl na trh počítač Macintosh, který byl prvním počítačem s grafickým uživatelským rozhraním. Tento počítač znamenal revoluci ve způsobu interakce s počítačem, protože odstranil nutnost uživatelů učit se složité příkazy pro ovládání počítače.
Apple se brzy stal jednou z nejvlivnějších společností na světě a jeho produkty patřily k nejoblíbenějším. Koncem 80. let 20. století uvedla společnost Apple na trh PowerBook, první přenosný počítač s vestavěnou myší s trackballem. Koncem 90. let uvedla společnost Apple na trh počítač iMac, který byl prvním spotřebním počítačem s konstrukcí „vše v jednom“.
V roce 2001 společnost Apple vydala iPod, který znamenal revoluci v poslechu hudby. V roce 2007 následoval iPhone, který jako první chytrý telefon používal vícedotykové rozhraní. V roce 2010 společnost Apple vydala také iPad, který byl prvním tabletem.
Dnes je Apple jednou z nejhodnotnějších společností na světě a jeho výrobky patří k nejoblíbenějším. Její výrobky používají miliony lidí po celém světě a její vliv v technologickém průmyslu je nepopiratelný. Společnost Apple změnila způsob, jakým lidé pracují s technologiemi, a její vliv na svět je cítit dodnes.
Apple logo
Logo Apple prošlo v průběhu let řadou změn, ale jeho základní design zůstává stejný. Jak ale šel čas s logem společnosti Apple?
Původní logo Apple navrhl v roce 1977 grafik Rob Janoff. Obsahovalo obrázek Isaaca Newtona sedícího pod jabloní s nakousnutým jablkem. Podle Janoffa mělo logo symbolizovat myšlenku poznání a objevů a také myšlenku, že jablko spadlo ze stromu a inspirovalo objev gravitace.
Logo bylo přepracováno v roce 1998, kdy společnost Apple uvedla na trh počítač iMac. Nové logo obsahovalo jasnou, barevnou verzi ikonického jablka s duhovým gradientem. Tento design měl zdůraznit snahu společnosti o kreativitu a inovace.
V roce 2001 společnost Apple své logo opět změnila, tentokrát představila jednobarevnou verzi jablka. Toto logo mělo představovat zjednodušené zaměření společnosti Apple na jednoduchost a eleganci.
V roce 2007 představila společnost Apple další nové logo. To představovalo lesklou 3D verzi jablka s jedním nakousnutým kouskem. Toto logo mělo vyjadřovat zaměření společnosti na kvalitu výrobků a také myšlenku, že se Apple snaží stále inovovat a vytvářet něco nového.
Dnes je logo Apple stále rozpoznatelné a ikonické. Společnost prošla řadou změn a v průběhu let se vyvíjela, ale její logo zůstává stejné a nadále představuje inovace a kreativitu, které Apple představuje.
Zajímavosti o společnosti Apple
Společnost Apple se původně jmenovala Apple Computer. Teprve v roce 2007 vypustila ze svého názvu slovo „Computer“ a stala se prostě „Apple“.
Apple je jednou z nejhodnotnějších společností na světě a za jeho úspěchem stojí především iPhone. Ve skutečnosti tvoří iPhone více než 50 % příjmů společnosti Apple.
Maloobchodní prodejny společnosti Apple jsou neuvěřitelně populární a společnost má nyní více než 500 prodejen po celém světě. První prodejna Apple byla otevřena v roce 2001 ve Virginii a byla první prodejnou svého druhu – prodejnou počítačů, která byla navržena tak, aby zákazníkům poskytovala maloobchodní služby.
Společnost Apple v průběhu let vyvinula širokou škálu produktů, ale jedním z nejoblíbenějších je iPod. První iPod byl uveden na trh v roce 2001 a ve své době představoval revoluční zařízení – umožňoval uživatelům ukládat a přehrávat hudbu na přenosném zařízení.
Společnost Apple je známá také díky svému operačnímu systému macOS. První verze systému macOS (tehdy známého jako Mac OS) byla vydána v roce 1984 a od té doby je pravidelně aktualizována.
V neposlední řadě má Apple dlouhou historii filantropie. Společnost věnovala miliony dolarů charitativním organizacím po celém světě, včetně Globálního fondu pro boj proti AIDS, tuberkulóze a malárii a Amerického červeného kříže.
Apple ve světě
Apple, nejziskovější společnost na světě a přední inovátor, změnil způsob, jakým lidé pracují, komunikují a žijí. Společnost si oblíbily miliony lidí po celém světě a stala se globálním fenoménem.
Ze společnosti Apple, která vznikla v garáži v Kalifornii, se stala globální velmoc. Produkty Apple jsou nyní k dostání ve více než 150 zemích a ve více než 25 jazycích.
Společnost výrazně investuje do rozvojových zemí, kde vytváří pracovní místa a nové příležitosti. Vytvořila také působivý globální dodavatelský řetězec, který jí umožňuje rychle uvádět inovativní produkty na trh.
Apple se stal synonymem pro inovace a jeho produkty jsou v mnoha oblastech považovány za zlatý standard. Společnost způsobila revoluci v poslechu hudby díky svým přehrávačům iPod a iTunes. Její chytré telefony, například iPhone, zásadně změnily způsob komunikace a interakce.
Přelomové počítače Mac od společnosti Apple se staly základem domácností, kanceláří a učeben po celém světě.
Vliv společnosti přesahuje rámec jejích produktů. Apple se stal lídrem v oblasti společenské odpovědnosti firem a nastavil vysoký standard, který ostatní společnosti následují. Její závazek k ekologické udržitelnosti, právům zaměstnanců a filantropii pomohl vytvořit spravedlivější a udržitelnější svět.
Produkty společnosti Apple změnily způsob života lidí a její závazek k sociální odpovědnosti a inovacím bude i v příštích letech hnacím motorem pokroku. Apple tu zůstane a jeho vliv bude cítit ještě několik generací.