Knížkové a flipové pouzdro na mobil – srovnání 2024

Dnes už se nenajde skoro nikdo, kdo by nevlastnil mobilní telefon. Tak, jak je důležitá pečlivost při jeho výběru, je důležitý i výběr doplňků, které slouží pro jeho ochranu. Kromě ochranných sklíček, které se lepí na přední stranu mobilu, je na trhu také nepřeberné množství krytů a pouzder. Jak vybrat to správné pouzdro na mobil?

Možností, na co se zaměřit, je více. Některá pouzdra jsou praktická, jiná zase estetická. Uvnitř některých pouzder lze mít uloženy bankovky, papírové lístky pro krátké poznámky i tužku. To, kdyby telefon vypověděl službu v nevhodné chvíli, anebo jen tak, kdy je rychlejší si něco zapsat než to pracně vyťukávat do klávesnice displeje.

Chytré pouzdro na mobil

I přes to, že spousta lidi je za chytré telefony ochotna utratit tisíce korun, pokud jde o jejich příslušenství, zejména pouzdra, vybírají si lidé ta nejlevnější. Někteří dokonce o jejich koupi ani neuvažují, protože pouzdra dělají telefony objemnými, a to jim nevyhovuje. Nelze však popřít fakt, že telefony bez pouzder jsou náchylnější k prasklinám, nárazům, promáčknutí, dokonce i k rozbití displeje.

Za nízké ceny je k dispozici celá řada pouzder na mobil s působivými potisky a vzory. Ochrání telefony před poškrábáním a šmouhami. Doporučuje se ale radši pořídit chytré pouzdro na mobil, které zabrání tomu, aby se displej či dokonce celý mobilní telefon rozbil. Spousta chytrých pouzder na mobily má také různé další funkce.

Nejen drahé mobilní telefony si zaslouží pořízení ochranného skla či pouzdra na mobil. I levné mobilní telefony by měli být chráněni před rozbitím či poškrábáním. Na českém trhu je naštěstí nepřeberné množství pouzder na mobilní telefony. Vybrat si musí i ty nejnáročnější zákazníci.

Knížkové pouzdro na mobil

Kniha má v lidském podvědomí zvláštní význam. Je jakousi podporou vnitřního pocitu štěstí, z knihy čtou rodiče malým dětem pohádky před spaním, každý má jistě svůj oblíbený titul, do něhož se i po mnoha letech znovu začte, a papírová kniha má rozhodně silnější psychickou působnost než ta elektronická. Mít v ruce cosi pevného a hmatatelného zkrátka přináší větší uspokojení.

Knížkové pouzdro na mobil je velmi oblíbené. Je to hlavně z toho důvodu, že zakryje celý telefon. Díky klopě na přední straně jej lze otevřít jako knihu. Některé modely mají užitečné doplňky, například přihrádky na karty a stojánek na telefon. Knížkové pouzdro na mobil chrání přední, zadní a alespoň jednu boční stranu zařízení.

Taková pouzdra se dají sehnat za velmi přijatelné ceny například na webové stránce Alibaba. Jedná se o jeden z největších obchodů na světě. Při nákupu na Alibaba e-shopu je dobré se řídit Alibaba recenzemi, které poskytují cenné informace o kvalitě výrobku, zákaznickém servisu poskytovaném prodejcem a dalších důležitých aspektech.

Alibaba používá jen anglický jazyk, a tak pro některé nemusí být nakupování zde tak pohodlné. Existují však triky, jak mít Alibaba shop v češtině.

Často má i prostor pro karty a někdy má také zabudovaný stojánek. Toho lze docílit tak, že se pouzdro nejprve otevře a telefon se o něj jakoby opře. Samozřejmě vše má svoje výhody i nevýhody. Knížkové pouzdro na mobil někdy překáží při telefonování nebo fotografování. Při větším typu telefonu ještě zvětší jeho objem, takže ne vždy se telefon dobře drží v ruce. Tím je ztížena i manipulace s ním.

Flipové pouzdro

Flipová nebo peněženková pouzdra, jak se jim také někdy říká, mohou být stylová. Jsou opravdu dobrou alternativou k tradičním pouzdrům, pokud člověk nosí telefon v tašce, a to zejména proto, že nabízejí všestrannou ochranu. Liší se však, pokud jde o ochranu proti pádu, protože některá obsahují uvnitř pouzdro typu shell, zatímco jiná nenabízejí prakticky žádné krytí na bocích nebo rozích.

Flipová pouzdra na telefony jsou podobná pouzdrům ve stylu peněženky. Mohou to být i flipová pouzdra typu peněženka nebo jen flipová pouzdra bez aspektu peněženky. Obvykle mají vnitřní polykarbonátovou skořepinu a přední část se vyklápí svisle shora nebo zespodu, takže se otevírá v podstatě na krátké hraně. Tahákem těchto pouzder je jejich vzhled v tom smyslu, že jsou v koženém stylu.

Chrání přední, zadní a boční stranu zařízení a obvykle se dodávají v různých barvách. Nejsou však tak oblíbená jako pouzdra ve stylu peněženky. Flipová pouzdra přidávají telefonu na hmotnosti a poskytují kompletní ochranu od okraje k okraji. Někdy jsou flipová pouzdra vybavena kapsami pro uložení hotovosti nebo karet, takže slouží i jako peněženka. Člověk si tak musí dávat pozor na ztrátu peněženky i mobilu zároveň.

Pokud je člověk ochoten zaplatit za flipové pouzdro vyšší cenu, pak je nejlepší zvolit pravou kůži. Tu nic nenahradí. Naprostá většina flipových pouzder je vyrobena z polyuretanu, který se někdy nazývá „veganská kůže“. Není to špatné, ale někdy může tato jakoby kůže silně zapáchat, zejména zpočátku, a je náchylná k tomu, aby časem popraskala.

Obal na mobil – knížka

Na co se zaměřit, když si chce člověk pořídit pouzdro na mobil? Určitě si bude chtít člověk vybrat barvu a design, který vyhovuje jeho stylu. Je tu ale i několik dalších věcí, na které stojí za to myslet. Člověk by měl zvážit, jak se mu bude pouzdro držet v ruce. Mnoho pouzder má hřebenové boky nebo speciální povrchovou úpravu, která zlepšuje úchop.

Koneckonců, nejlepší ochranou proti pádu je především telefon neupustit. Některé obaly na mobil mají tuhé kryty tlačítek nebo špatně padnoucí výřezy. Otvory pro porty a čočky fotoaparátu by měly být dostatečně velké, aby nezpůsobovaly problémy při používání telefonu. Silnější a odolná pouzdra mohou někdy bránit bezdrátovému nabíjení.

Pokud si člověk obal na mobil nemůže před koupí vyzkoušet, je potřeba si přečíst recenze na internetu nebo se zeptat výrobce. Mezi nejoblíbenější patří obal na mobil knížka. Nejběžnějším materiálem používaným pro pouzdra na telefony je plast. U obalu na mobil knížky se lze ale setkat s různými materiály včetně pravé kůže.

Kromě ochrany mobilu je třeba brát ohled i na jeho čištění. Jak vyčistit telefon?

Flipová pouzdra na mobil

Většina standardních pouzder je tenká a lehká, zatímco odolná a designová flipová pouzdra na mobil jsou objemná. Standardní pouzdra jsou tenká a dobře chrání telefony před poškrábáním a drobnými promáčklinami. Tvrdá a flipová pouzdra na mobil jsou mírně tlustá, ale zakrývají všechny rohy, boky, zadní stranu a také obrazovku smartphonu.

Tato pouzdra tedy skvěle chrání telefony před jakýmkoli fyzickým poškozením. Většina flipových pouzder na mobil obsahuje kapsy, které člověku umožní uschovat karty, peníze nebo jízdenky. Pokud nemá člověk zájem o nákup flipových pouzder, najde na trhu také spoustu standardních pouzder s vnějšími kapsami. Každé flipové pouzdro lze využít i jako praktický stojánek.

Přístroj se naklopí o 90 stupňů a člověk má jeho čelní plochu plně k dispozici na pevné podložce. Takto lze sledovat filmy, používat navigaci, pohodlně surfovat na internetu, využívat e-mailovou schránku a celou řadu dalších aplikací. Telefon tak neleží „naplacato“ na stole, kde na něj při pohodlném posezení pořádně člověk nevidí, ale má ho k dispozici podobně, jako stolní kalendář ve tvaru písmene A.

Knížková pouzdra na mobil

Nejznámějšími pouzdry pro kompletní a plnohodnotnou ochranu jsou jednoznačně knížková pouzdra na mobil. Poskytují všestrannou bezpečnost mobilu. Knížková pouzdra na mobil se dodávají v různých cenově dostupných variantách a ve většině případů jsou vyrobena z kůže. Zatímco některá mají přední klapku s tlačítkem, některá jsou v závislosti na značce vybavena magnety.

Mezi velké výhody knížkových pouzder na mobil určitě patří vynikající ochrana a dlouhá životnost. Dnes jsou již k dostání v různých barevných provedeních a z různých materiálů. Mezi nevýhody knížkových pouzder na mobil patří to, že se telefon zdá být těžký, vytrácí se přirozený vzhled telefonu a hůře se s mobilem manipuluje.

Pouzdra na mobil

Ať už se jedná o levné telefony či drahé smartphony, všechny si zaslouží, aby se s nimi zacházelo tak, aby vydrželi svému majiteli co nejdéle. A právě proto je výběr pouzdra na mobil důležitý. Poskytuje totiž ochranu před poškozením, jako jsou náhodné pády či nárazy. Automaticky se díky nim prodlužuje životnost telefonu. Čím menší poškození, tím delší hodnota a výdrž.

Některá pouzdra také dodávají telefonu dekorativní vzhled, pokud si člověk vybere efektní variantu pouzdra na telefon. Pouzdra na mobilní telefony neslouží ale pouze k ochraně telefonů. Existují některé přidané funkce, které pouzdra nabízejí. Jsou to například speciální držáky a stojánky, které umožňují položit telefon na postel nebo stůl.

Nebo jen nastavit smartphony do pohodlných úhlů při sledování filmů a televizních pořadů. Kromě knížkových a flipových pouzder na mobil lze na českém trhu narazit na pouzdra silikonová, plastová, gumová či látková. Pro ty náročnější jsou to pak pouzdra z karbonu, ze dřeva či jiných dražších materiálů.