Apple si pronajal nové prostory v New Yorku poblíž Madison Square Garden. Pokukuje také po Praze

Apple pokračuje v expanzi napříč Spojenými státy. Poté, co v listopadu ohlásil start výstavby zcela nového kampusu v texaském Austinu, který nabídne prostor až pro pět tisíc zaměstnanců a centrum pro inženýring a R&D, se nyní zaměřuje na východní pobřeží, konkrétně New York. V nejlidnatějším městě USA si pronajme až osmnáct tisíc metrů čtverečních pro kancelářské účely.

Jakmile dojde na pracovníky a nové pracovní prostory, z nichž může firma nadále ovlivňovat svět, nemá Apple tendenci troškařit. Naprosto typickým příkladem je masivní sídlo v kalifornském Cupertinu, které svou majestátností jen oplývá. Proto není divu, že ani teď společnost pod vedením Tima Cooka v New Yorku sází na prestižní lokalitu.

Apple totiž podepsal smlouvu s realitní kanceláří Vornado Realty Trust, která mimo jiné vlastní historickou budovu v New Yorku na Manhattanu (poblíž Madison Square Garden) pod slavným názvem Penn 11. A právě do 11. až 14. patra budovy se lidé z Applu v brzké době přestěhují. Zatím však není jisté, k čemu budou nové prostory přesně sloužit, ale naplňují se lednové předpoklady.

Očekává se, že tam Apple přesune část svých administrativních pracovníků a vývojářů operujících z východního pobřeží. Je možné, že se v ní usídlí i zaměstnanci, kteří aktuálně pracují na Páté Avenue, kde má Apple taktéž pobočku, byť výrazně menší než to, co si nyní na minimálně pět let pronajal. Zajímavé také je, že dosud měl v těchto prostorách zázemí i známý řetězec Macy’s.

Apple počítá také s Prahou

Byť se to na první pohled nemusí vůbec zdát, Apple je poměrně aktivní také v Praze, kde má menší prostory určené pro výzkum a vývoj, v nichž pracuje několik desítek lidí. V budoucnu se má údajně také zabydlet v moderní budově The Flow Building na Václavském náměstí, kdesídlí především lokální pobočka oblíbeného módního řetězce Primark Praha.

Apple by si měl pronajmout až pět tisíc metrů čtverečních, byť se neví nic konkrétnějšího. Je však možné, že by Apple do hlavního města Česka přesunul svou regionální centrálu, která je dosud v maďarské Budapešti.